Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Lehet itt normálisan beszélget...

Lehet itt normálisan beszélgetni az abortuszról? Mi a véleményed? Mennyi az esély rá, hogy itthon is betiltják?(van esély rá egyátalán? )

Figyelt kérdés

Tudom, van már 1000 + 1 kérdés a témával kapcsolatban.

Nem gyűlöletkeltésnek és nem is egy veszekedés helyének szánom ezt a kérdést. Láttam egy pár kérdést ezzel kapcsolatban itt... onnan jött ez.


Érdekel mások véleménye... Mármint tudom, van a "magzat él" és van a "nőnek joga van" nézőpont, de úgy mélyebben, jobban belemenve a témába gondoltam.


Szóval kérem, csak az írjon ide aki tisztelni tudja a másik ember álláspontját és gyűlölködés nélkül írja le a sajátját. Aki veszekedni akar menjen máshova. :)


Itt az én véleményem. Örülnék ha kialakulna itt egy értelmes, normális hangvételű "vita" (nem, nem veszekedés.. A kettő teljesen mást jelent ;))


Szóval teljes mértékben döntéspárti vagyok. (nem, nem abortuszpárti, úgy gondolom ilyen nincs)


Úgy gondolom, hogy egy nőnek nem kötelessége kitenni ennek a "procedúrának" magát, ha nem szeretné.

Mondhatnák, hogy figyelhetett volna szex közben de egyetlen egy védekezési módszer sem 100%os... Akkor neki legyen kötelező a gyerekét megtartani?

Igaz, az a kisebbség akinél kiszakad a gumi vagy gyógyszer mellett teherbe esik..de ezt ugye nem lehet ellenőrizni


A másik, amivel sokan jönnek, hogy a magzat él...

Szerintem az abortusz nem bűn, hiszen a magzat nem életképes az anyja nélkül sokáig.


Egy magzat, ami tulajdonképpen egy sejtcsomó onnantól tekinthető embernek, elismert személynek, ha már képes az anyja nélkül életben maradni (akár inkubátorral, akármivel)


Amíg erre nem képes, nem tekintem "gyilkosságnak" az abortuszt.



2020. máj. 24. 20:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
69%

"Ellenben megszogorítanám az egész eljárást"


Olyanokra kényszerítenéd rá a szülést, akik nem akarják. Te minek neveznéd ezt? Ajándék?

A "büntetés" szót pedig azért tettem zárójelbe, mert nyilván ezt nem szokták így leírni, csak annyit, de azt már rengetegszer olvastam, hogy "ha már ilyen felelőtlen volt, szülje meg". Tehát a felelőtlenséget azzal büntetnék, hogy az illetőnek szülnie kell.

2020. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 anonim ***** válasza:
14%
Még mindig nem azt írtam, hogy betiltanám. Lehetne menni ugyan úgy. Sőt ezt figyeld, rászorultság alapon is lenne! Énngonosz inkább a fogamzásgátlás irányába terelném az embereket, nem az abortusz felé. De forgasd ki ezt is. Különben meg marhára nem kötelező terhesnek lenni. Mert ha nem akarok gyereket annak az ellentéte nem az abortusz, hanem, hogy nem esek teherbe.
2020. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
84%

"Mert ha nem akarok gyereket annak az ellentéte nem az abortusz, hanem, hogy nem esek teherbe."


Én nem a #31es kommentelő vagyok, szimplán ez a mondat felkeltette a figyelmemet. Annak is ezt mondanád, aki így vagy úgy, de annak ellenére hogy nem akar gyereket, már teherbe esett..? Csak mert hogy rajtuk az nem segít, ha odabököd, hogy "Hát aki nem akar gyereket, ne legyen terhes". Főleg, hogy ez nem csak és kizárólag rajtuk múlik. Gondolok itt arra, aki védekezés mellett esik teherbe. Mert hogy ilyen is van. Rajtuk sem segít a "Ne legyél terhes" mondat. Attól még nem lesznek kevésbé terhesek.

Nem minden fekete-feher.

2020. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
20%

A legtöbben szarnak a fogamzásgátlás megfelelő használatára. Mert majd lesz valahogy. Meg majd elmegyek abortuszra. Ha nehezebben elérhető és csak egy végső opció lenne, akkor kétszer meggondolnák, hogy engedjük e a pasit, hogy elsüljön vagy nem. Vagy hova. Vagy miben.

És még mindig ott lenne az abortusz, mint opció. Szóval lehetne menni. De nem mint a közértbe.

elérhettőbbek és olcsóbbak lennének a fogamzásgátlók is.

Jó egyébként, hogy belém köttök, amikor én be se tiltanám.

2020. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
76%

"A legtöbben szarnak a fogamzásgátlás megfelelő használatára."


Ez egyszerűen nem igaz. Nyugodtan meg lehet nézni a statisztikákat, évről évre kevesebb az abortusz. Nézd meg mennyi volt 20 vagy 30 évvel ezelőtt és mennyi van most. Most sem kicsi a szám, természetesen van hová fejlődni, de a fenti állításod nem igaz.

2020. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
18%
Bosszus nem gondoltam, hogy ennyire magyarázni kell mindent. A legtöbben azok közül, akik abra mennek! Ez már tényleg nagyon gáz.
2020. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 anonim ***** válasza:
80%
"Mennyi az esély rá, hogy itthon is betiltják?(van esély rá egyátalán? )" - szerencsére a 0-hoz konvergál ez az esély... azért röhely lenne, ha ebben is kisebb lenne az egyén szabadsága mint a kvázi-diktatúrában.
2020. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:
36%
Az anális ejakuláció promótálása nagyságrendekkel csökkentené az abortusszal kapcsolatos problémákat.
2020. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
72%
#38 jogos, nekem is volt párom, akinél ez működött is - csak hát ezt az ember a saját párjának tudja promotálni... másnak nemigen...
2020. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
68%

"Ez egyszerűen nem igaz. Nyugodtan meg lehet nézni a statisztikákat, évről évre kevesebb az abortusz. Nézd meg mennyi volt 20 vagy 30 évvel ezelőtt és mennyi van most. Most sem kicsi a szám, természetesen van hová fejlődni, de a fenti állításod nem igaz."


Oké, hogy csökken, de attól még a válaszadónak igaza van: egy rakás ember szarik a fogamzásgátlásra. A legtöbb nő, aki abortuszra jön (tudom, mert nőgyógyászati klinikán dolgozom), már nem az első alkalommal jelentkezik. Ma éppen egy olyan nőt sikerült kifogni, akinek konkrétan 12 (!!!!!) terhességmegszakítása volt.

Az utolsónál már úgy vérzett, hogy öltéseket kellett betenni a méhszájba, meg tamponádot berakni. Erre ma jön, hogy egy hónapja volt, de még mindig vérzik. Hát ja...

Mikor megemlítettem neki, hogy bizony megint ki kell kaparni, de mivel már az előző beavatkozásnál is a méhszájából vérzett, ha megint ez lesz és nem tudjuk elállítani, akkor bizony oda a méhe. Hát meg volt lepődve....érted, 12 inter után meglepődik, hogy "jaaa, ennek amúgy szövődménye is lehet?".

Természetesen vérzett is mint a fene, 8 ember megfeszített munkája kellett, hogy ne haljon meg a műtőasztalon. Kíváncsi leszek, holnap vajon mennyire lesz felháborodva, hogy bizony kivettük a méhét.

Mondjuk legalább a fogamzásgátlással már nem lesz gondja.


És nem ő az egyetlen. Múltkor is jött egy hasonló IQ bajnok, 14 intere volt. Mikor megkérdeztem, hogy esetleg nem kéne-e védekezni, közölte, hogy "a tablettát nem bírom, a pasim nem húz óvszert". Mondom remek, akkor mondjuk spirál? 8 ezer pénz, 5 évre meg van oldva a védekezés. Mire közli velem, hogy "de még lehet akarok gyereket"...

Mondom mert maga szerint egy spirál többet árt, mint az, hogy 14-szer szétkaparjuk a méhét? Idióta.


De mondom, a napi 5 terhességmegszakításból legalább 3 olyan, aki lassan bérletet is vehet. Mikor meg megemlíted neki, hogy talán meg kellene előzni a terhességet, akkor fel van háborodva, hogy minek pofázol bele...

2020. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!