Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A szegényebb emberek körében...

A szegényebb emberek körében gyakoribb az abortusz?

Figyelt kérdés
Gondolom igrn mert nincs rá péntük, szükségállapot.Pl szegényebb országok.Magyarországon is pl Borsodban van a legtöbb abortusz arányaiban.Óvszerre sincs pénz?Bár lehet elmaradottabb helyeken nem is ismerik a védekezést.

2021. jún. 27. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem, a születésszám pont, hogy fordítottan arányos a szocio-ökonómiai státusszal. Azaz az iskolázatlanabb, szegényebb rétegben, sokkal nagyobb a gyerekszám. Ez bolygószinten is igaz, meg országosan is.
2021. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Emeletileg lehetséges. Nem nem ismerik a védekezést, hanem nincs rá pénzük. A fogamzásgátlókra semmilyen támogatás nincs, ellenben az abortuszra van szociális támogatás.
2021. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

2

A 3 havi fog.gátlóm 9000 ft.

Tehát havi 3000. Szerintem ha van pénz cigerettára meg alkoholra,akkor lenne erre is. Igény nincs védekezni,lusták arra is,inkább szülnek 8-at,utána meg sírnak a nincs miatt.

2021. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok helyen TÉNYLEG nem ismerik vagy nem elég jól. Elég csak itt néhány “terhes lehetek” kérdést megnézni. Két véglet: igen b+ pont így készül a gyerek, mit hittel eddig?! Vagy: nem, semmikepp nem lehetsz terhes ha farmer volt rajtad és hozzad dorzsolte a peniszet a barátod, tudod te egyáltalán, hogy készül a gyerek?!

Szoval en mindent el tudok képzelni. És ez meg az a réteg akinek pl van okostelefonja. Lehet, hogy gyerekek meg, de 12 éves korára mindenkit fel kellene világosítani NORMÁLISAN.

2021. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálatos módon nem. Alapvetően azért gyakoribb az abortusz a szegényebbek között, mert jóval gyakrabban is esnek teherbe úgy, hogy még nem akarták. Nem is ismerik a védekezési módszereket, nincs is rá pénzük, és nem is érdekli őket. Agyilag sincsenek azon a szinten, hogy legyen ennyi eszük.

Viszont sajnos még így is sokkal többen tartják meg a gyereket ebben a rétegben, mint ahányan elvetetik, így lesznek az általános iskolából kibukott c típusú lányok 18 éves korukra 3 gyerekes anyák...

2021. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

3!


Nekem még az egész éves fogamzasgatlom 27 euro, tehát kevesebb, mint a tied 3 hónapra.


A cigi meg az alkohol hozzászólásod igen erosen általánosít, ahogy a szűknek nyolcat is.

2021. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Le leszek pontozva de igen.

A szegényebb általában képzetlenebb, tudatlanabb, műveletlenebb, felelőtlenebb.

Nem feltétlenül azért nem védekezik rendesen mert nincs pénze rá, inkább sajnálja rá, vesz helyett cigit, piát, kávét, akármit, hanem mert tudatlan, nem ismeri a valós kockázatokat pl. De meg is szüli az indokolatlan ezredik puját is.

2021. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

6

Csak a "magyar valóság".

Angliában meg ingyen van,mégis sok az abortusz,meg a sok pulya..igénytelenéknél. Mert lusták védekezni és/vagy ostobák.

És itthonról volt szó,nem arról ahol te élsz. De nekem senki ne magyarázza meg,hogy ha cigire/piára telik, gyógyszerre nem.

Felvilágosítás és bioszóra van már általános iskolában is. Plusz az összes tinimagazinban volt ilyen rovat anno is.

Lehet általánosítok,de a többség ilyen. Természetesen vannak tényleges balesetek, esetleg nemi erőszak etc. De ha józanul nézzük,nem az olyanokkal van tele az egynapos sebészet a szülészeten. Sajnos saját magam is ezt tapasztaltam mikor missed ab-om volt,8-ból 6 volt aluliskolázott nő,aki meg is mondta, az volt a 6.abortusza és otthon 5 gyerek..indok: "há mer'az ember folyton b.szna". Szó szerint idéztem. De műtét után már verte az asztalt a papírért meg ment bagózni,a lábain meg folyt a vér..

2021. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szegények között ritkább, hiszen az is pénzbe kerül
2021. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt sem tudják, hogy készül a gyerek, tehát védekezni sem tudnak. Egyik barátnőm dolgozott szociális munkásként, ő mesélt érdekes sztorikat. Én is azt hittem mindig, hogy a tudás, amit én megkaptam általánosban, azt mindenki megkapta, pedig nagyon nem.
2021. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!