Minden esetben altatással végzik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Filmben láttam (amerikai), hogy csak "bódításban" végzik az abortuszt. Tudom, hogy csak film, de valóban van olyan ország, ahol ébren van a nő az abortusz alatt?

Magyarországon tudom, hogy altatásban végzik.


2021. nov. 10. 12:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10, ennek fuss neki mégegyszer... 6 órát az EDA után kell feküdni... abortusz helyi érzéstelenítésénél meg a méhszájat nyomják körbe érzéstelenítővel... a gerincközeli érzéstelenítés szóba sem jön, mert technikailag is bonyolultabb, meg a kockázata is nagyobb, mint az abortusznak.
2021. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10es vagyok..

Nekem missed ab-om volt, gerinckozeli érzéstelenítéssel csinálták....

Igaz nem Magyarországon.

Az érzéstelenítés azért nem jó opció, mert ficereg a páciens és egy küretkanál baromi éles...

2021. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Bátor ember... én már láttam totális spinális blokkot... igaz láttam egyszer epidurál-morfiumos terhességmegszakítást is... persze huszonhetes indukált vetélést eü. okból, kórházi dolgozónál... ilyen rizikót egy orvos csak nagyon komoly okból vállal be...

AZ éles kürektakál használata meg hatmillió éve tiltva van abortusznál Magyarországon, az előírás a vákum és max tompa küretkanál, ha kell...

2021. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarok nagy butaságot írni, nekem nem volt még abortuszom (és nyilván nem is tervezem), a méhemből távolítottak el polipot és cisztát, sima helyi érzéstelenítést kaptam. Az egyik szobatársammal beszélgettem az operáció előtt, neki is polipja volt (már nem először), ő elmesélte, hogy sajnos volt abortusza, nem altatták és azt mondta, érzésre nem különbözik a polip műtéttől. Megijedtem, megkérdeztem az orvost, hogy tényleg így van-e, ő is megerősítette. Na, akkor már nagyon ráparáztam a dologra, végig iszonyatos fájdalomra számítottam, de szerencsére nem volt olyan vészes (bár nyilván nem szeretném többet átélni a dolgot). Nyilván a terhesség előrehaladottságától is függ, de szerintem korai szakaszban nem altatnak feleslegesen.
2021. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
13as valószínű ha ilyenmokos vagy, tudod, hogy a tompa küretkanál is atvágja a méhfalat...
2021. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15, ha nagyon erölködsz, még a gombos szondával is ki lehet lukasztani... de annyira azért nem egyszerű ám...
2021. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!