Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha a terhes nő felelősségének...

Ha a terhes nő felelősségének teljes tudatában vág neki az abortusznak, akkor mi a gond azzal, hogy meg kell a szívhangot hallgatni?

Figyelt kérdés

Azt mondják, traumatizálja őt a szívhang (most ne menjünk bele abba, hogy a magzat mit szóljon akkor).

Ha ez valóban így van, akkor viszont ez nem azt jelenti-e, hogy a nő maga sem döntötte el teljesen, hogy mit akar, nincsen tisztában tettének súlyával? Hiszen miért is traumatizálná a szívhang, ha pontosan tudja, hogy mit követ el?



2022. szept. 30. 13:30
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Bármennyire is szeretnéd, a magasan kvalifikált, jól szituált értelmiségi házaspár becsúszott gyereke igen elenyésző szám, és ez a 42 millió csupa olyan, amilyen esetben te sem szívesen vállalnád a gyereket."


Tehát Európában és a nyugati világban van szerinted 42 millió olyan család, akik rosszabb körülmények között élnek, mint Nigériában, akik a döngölt padlóra szülnek. Ezt állítod? Ha igen, akkor csatolj erre biznyítékot.

2022. okt. 2. 05:54
 22/35 Drakula ***** válasza:
23%

Miért lettem le pontozva?

Ugyanazt állitottam a 19 és 20-as jegyzetemben mint amit a 16-osban.

2022. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
#22 mert mindig csak az első mondatig jutnak el és már nyomják.
2022. okt. 2. 09:05
 24/35 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező miből gondolod, ha egy fokkal is jobbak a körülmények mint Nigériàba, akkor az màr ok a gyerekvàllalásra? A szegénységnek is vannak fokozatai, attól, hogy valaki nem egy nomàd putriban él, még gondolhatja azt (jogosan) hogy nincsennek meg a feltételei a gyerekvàllalàsnak. Te kívülallóként könnyen dumàlsz, hogy a gyereknek csak szeretet kell (nemigaz), tovabbà van az az eset mikor pénz épp lenne, csak a szülők nem akarnàl felnevelni. Ez esetben még a sokat emlegetett szeretetet sem kapnà meg.
2022. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
24; onnan gondolom, hogy tudom, mi van Nigériában. Azt se mondtam, hogy a szeretet önmagában elég, csak te adtad a számba. Viszont tény, hogy a nyugati nők 95%-a kényelmi okokból dönt a magzatgyilkosság mellett, nem azért, mert gyerekkel együtt az utcára kerülne. Ha meg nem szeretné a gyereket, nem kell megcsinálni. Gyilkosság helyett felelősségvállalás, én ezt mondom.
2022. okt. 2. 13:46
 26/35 anonim ***** válasza:
89%

A magzat mit szóljon? Mondjuk ő pont SEMMIT nem érez, de a teljes felelősség nem azt jelenti, hogy érzelmileg ne kötődne.


Tudod, nem mindenki jókedvéből veteti el, hanem mert egészségi okokból nem szülhet - csak ugyebár otthon el sem kötnek, csak odabxák, hogy hát védekezzen és akkor nem lesz gyerek.


De, LEHET.

2022. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha meg nem szeretné a gyereket, nem kell megcsinálni - bezzeg, hogyha nem szexelek a pasival, akkor én vagyok a szűzkrva - vagy egyszerűen lefog és megerőszakol, mondván: párkapcsolatban jár neki a szex. Igen, ez létező jelenség, és hogyha én pl egy ilyenből terhes maradtam volna, elvetetem a pitsába.


De te ezt sem vagy képes felfogni.

2022. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
97%

Én pont azért tartom felháborítónak ezt a törvényt, mert semmi értelme, csak egy kis fricska. Amúgy igaza van annak aki le lett pontozva a rákba, hogy nem kell meghallgatni, ez sehol nincs a törvényben. Elég ha rábök az orvos a monitorra, hogy ott, van ez az. Szóval hoztak egy gumicsont-törvényt, aminek semmi értelme, igazából se haszna se kára, de lehet rajta csámcsogni a sok szerencsétlennek, addig sem a nagyobb problémákon törik a fejüket. Amikor meg én kértem a terhességmegállapításon mikor mondták, hogy van szívhang, hogy hadd hallgassam meg, akkor az volt a válasz, hogy sajnos az a funkció ezen a gépen nem működik. Aztán akkor ebbe az országba szüljél te gyereket...

A többi meg csak a szokásos agymenés. A magzat majd akkor szól bármit bármihez ha lesz szája, arra várhatsz nyugodtan, hogy az Eu-ban ne legyen alapjog az abortusz, Nigéria meg a lista legvégén kullog ha a születéskor várható élettartam szerint sorrendbe állítjuk a világ országait. Románia abortusz statisztikáit nem ismerem, a cigányság számon tartása meg egy elég nehéz kérdés a szociológusoknak, mivel egyáltalán nem egyértelmű, hogy kit tekintünk romának, (vagy ki tekinti öngamát annak).

2022. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
98%

"onnan gondolom, hogy tudom, mi van Nigériában"

Ugyan nem nekem szólt, de tiszteld meg annyira a válaszadókat, hogy partnerként kommunikálsz velük és nem hülyegyereknek kezeled őket. Ha már kikérted a véleményüket. Ilyen hangnemet nem engedett meg magának senki sem és te sem azzal fogsz vitát nyerni, hogy degradálod a másikat.

Igen, egyetértek a felelősségvállalással kapcsolatban, de akkor itt esetleg apukát is hozzuk be a kérdésbe, mert egyelőre minden az édesanyára hárul. Akkor apuka is álljon ott és az ő arcába is tolják bele azokat a bizonyos életjeleket, vagy miket és apuka is vállaljon felelősséget mindaddig, amíg a gyerek be nem tölti a 18 éves kort. Mert egyelőre az nagyon kényelmes, hogy otthon a kanepéről kinyilatkoztatunk, hogy vetesse el az asszony, vagy éppen ne, csak apuka ha úgy dönt, lelép, ha már gyerektartást méltóztatik fizetni, akkor szabad megköszönni, de tudjuk, hogy egy gyerek felnevelése nem csak pénzből áll. El lehet gondolkodni ,hogy milyen egy egyedülálló gyerekes nőnek munkát találni, akinek fixre oda kell érnie a bölcsibe, oviba fél5-re, ha beteg, és persze sokat beteg, akkor meg állandóan otthon van. A munkaerőpiacon egy egyedülálló anyuka nem éppen kelendő áru. De ha bejönne az, hogy köteleznék apukát arra, hogy fizessen asszonytartást, vagy igenis az esetek felében legyen az ő dolga intézni a gyerek körüli dolgokat, akkor lehet sokkal szerényebben nyilatkoznának egyesek a kérdéskörről.

Ha felelősségvállalásról beszélgetünk, mindig arról is ejtsünk már szót, hogy az a gyerek nem egy ember felelőtlensége volt, hanem legalább kettőé. Ha pedig fiatalkorú az illető, én magukat a szülőket is elővenném, mert az valahol az ő hibájuk is, ha 14 évesen terhesen jön haza a lány, mert elhitte, hogy egyetlen alkalomból nem lehet gyerek. És ha már itt tartunk, lehet az oktatást is ki kellene emelni, hiszen itt gyakorin is látszik, hogy embertömegek nem tudják, hogy melyik lik mire való, miközben állítólag kijárt 8 általánost, ne adj isten szakmunkásképzőt, de érettségizett embert is ismerek, aki szerint reális veszély az, hogy terhesen újra teherbe esik. Ez viszont az állam felelőssége, hogy olyan felnőtteket engedjenek ki az iskolából, akik képesek úgy szexuális életet élni, hogy abból sem nem kívánt gyerek, sem nemi betegség nem lesz.

2022. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semmi gondom sincs a szívhanggal, nem tudna meghatni, ugyanúgy elvetetném, de az már undorító dolog, hogy ki kell várni a 6 hetet, hisz alapból annál kockázatosabb minél idősebb
2022. okt. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!