Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védőnő, vagy családvédelmi...

Védőnő, vagy családvédelmi szolgálat?

Figyelt kérdés
A kérdésem tán érthetetlennek tűnik, talán az is, de akkor is szeretnék segítséget kérni. Annak, hogy miért szakíttatjuk meg a terhességet, sokféle oka lehet, nem is szeretném sem feszegetni, sem ítélkezni a tárgyban. Viszont azt nem értem, hogy a leírásokban, jogszabályokban, úgy van leírva, hogy az orvosi lelettel a "családvédelmi szolgálatnál" kell jelentkezni, egy tévéműsor orvos szakértője pedig, akivel a témáról beszéltek, következetesen úgy beszélt, hogy a "védőnőnél". Nem tudom miért, de nekem nem stimmel, hogy a kettő egy és ugyanaz, vagy csak valaki rosszul fogalmazott.
2013. szept. 15. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz.
2013. szept. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A védőnő a család védelmi szolgálat dolgozója.
2013. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden településen van egy védőnő, akinek megvan a képzettsége ehhez a munkához, őt kell keresned. Menj be a CSVSZ-hez és ott megmondják hol találod.
2013. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, némi kutakodás után magam is erre jutottam. Kedves utolsó hozzászóló, köszönöm neked is, de nem nekem van rá szükségem, csak egy kedves barátom problémáját átbeszélve merült fel a kérdés, mivel egyikünknek sem volt egészen "gömbölyű".
2013. szept. 15. 11:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Bár most, hogy így olvasom a saját kérdésem, tényleg kissé rébuszokban fogalmaztam, nem szándékosan :D
2013. szept. 15. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:

A családvédelmi szolgálatnál, vagy abortuszbizottság, egy védőnő van, aki elbeszélget vele, hogy miért, hogyan, stb.

És van a területi védőnő, aki a terheseket, kisgyerekeket gondozza.


Mind2 védőnő, de más személy, és más területen dolgozik.

2013. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 féle védőnő van.Az egyik a terheseket,kisgyereket gondozza és van aki a nem kivánt terhesség ill abortusz esetén ad tanácsot. Nálunk még van az orvos melletti védőnő is,de ő ugyanaz aki a kisgyerekes terhesekkel foglalkozik.(Csak nekünk a körzetes dokink más mint a saját doki. Igy 2 védőnőnk van.)
2013. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából egy védődőd van, mert védőnőt nem választhatsz, hanem a területileg illetékeshez tartozol. DE mivel háziorvost nem a körzetedben választottál, így találkozol tanácsadások alkalmával az ottani védőnővel is. Jól mondom? :)
2013. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!