Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz. Hogyan lehet ezt a...

Abortusz. Hogyan lehet ezt a "legkönnyebben" feldolgozni? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Gyógyszer mellett lettem terhes. Sosem akartam gyereket. Nem is szeretem őket különösebben. De amióta tudom, hogy van, érdekes érzések lettek bennem. A párom azzal takarózik, hogy mi van ha nem lesz egészséges, anyagilag sem vagyunk most a toppon, nem éltünk egészséges életet stb... Van benne igazság. Azt is tudom, hogy végig idegeskedném az egészet, tudom, hogy nem segítene, senkire nem számíthatok. Ismerem, félremenne, szóval 100%, hogy gyomorideg lenne 9 hónapig+(min)2 évig. Ezt meg már nem bírná a kapcsolatunk. Én sem vagyok erre kész, főleg egyedül. Ezért mentem bele az abortuszba, és az eszemmel tudom, hogy jól döntöttem, csak félek, hogy lelkileg ez is sok lesz. Nem akarok senkit megbántani, aki már évek óta próbálkozik. Azt se tudom van e ennek értelme, hogy leírtam, de most muszáj volt kiírnom magamból. Nem is akarok szidalmazó okoskodó kommenteket. Lehetőleg az írjon, aki hasonlóan járt.
2013. okt. 16. 18:24
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%

Előre szólok, nem akarlak semmire rábeszélni!

De nekem az írásodból az jön le, mintha csak meg akarnád magyarázni magadnak, hogy igazából az abortusz a jó döntés, annak ellenére, hogy a szíved nem ezt mondja. Mintha a párod miatt akarnád magad meggyőzni arról, hogy nem kell a gyerek.

A kapcsolatodnak valószínűleg egyébként sincsen jövője (az írásod alapján). Ha abortuszra mész, jó eséllyel akkor is különváltok majd.

A kérdés az, hogy nélküle meg tudod, meg akarod-e oldani a helyzetet. Családod mit szólt?


Egyébként teljesen egyéni, hogy ki hogy dolgozza fel. Szerintem a legtöbb nőnek sosem sikerül túllépnie teljesen. Van, aki le tudja rendezni a saját lelkiismeretével, van, akinek segítség kell (pl. pszichológus).

2013. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
0%
2013. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólokkal. Nézz magadba, és ha tényleg ezt akarod, csak akkor tedd meg.Nem vagyok egyik oldalnak sem híve.
2013. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Nem tudom semmit nem tudok. Azt tudom, hogy ebben a kapcsolatban (jelenleg...) és nélküle sem tudnám ezt a terhességet és eleve az ezek utáni életet vállalni. A szüleimre nem számíthatnék, nagyon messze élnek, és a kapcsolatom sem olyan velük... Úgyhogy most úgy vagyok, hogy egyik nap sírógörcs, másik nap könnyebben veszem, és arra gondolok, hogy maaaajd..pár év múlva...tudatosan..felkészülten...jelenleg esélyem nincs (pláne egyedül) megadnom a babának azt az életet, amilyet érdemel!!! Még hogy a pénz nem boldogít... egy percig nem gondolkodtam volna, ha lenne...
2013. okt. 16. 20:09
 5/60 anonim ***** válasza:
91%

Három éve volt egy terhességmegszakításom. Már volt kettő, nem akartunk többet. Mióta az eszemet tudom, mindig is abortusz ellenes voltam, de akkor fordult a kocka...Nagyon nehéz volt meghozni a döntést, de nem bírtuk volna anyagilag. Ami a műtét után következet: hosszú hetekig rémálmaim voltak, folyton sírhatnékom volt. Aztán voltak kicsit könnyebb időszakok is, de többnyire depressziós voltam. (post-abortusz szindróma.).....még most is tart...

Persze nem szentírás, h ez mindenkinél így van, de szerintem sok nőt megvisel. Nem akarlak elijeszteni, sem lebeszélni, sem rábeszélni semmire. Csak annyit kérek, hogy alaposan gondold végig,mielőtt cselekszel! Hidd el, tudom, miről beszélek! Én visszacsinálnám, ha tehetném, de sajnos nem tehetem. Borzasztó ezt az érzést cipelni egy életen keresztül.

Megvan már az időpontod a műtétre?

2013. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
80%

Szia,


En megtettem. Es ez mind agyban dol el..imadtam volna, szerettem is volna (ahogy szerintem te is) de a babanak nem lett volna a legjobb, anyagilag, apa miatt es meg sorolhatnam. Attol fugg hogy gondolkodsz, ha azt veszed sorra magadban hogy meg nagyon kis pici, nem fog erezni semmit, nem lenne igazan jo helye sajnos, akkor tullendulsz rajta. En arra gondolok hogy tudom hogy megtalalom a parom akivel a korulmenyek is megfeleloek lesznek es igazi otthon es csalad varja a jovobeni babakat!gondolkodj igy es menni fog. Felelotlenul nem kell szulni, es nem a te hibad hiszen meg vedekeztetek is!

2013. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:

Írtad a szüleidet.És ők tudnak a babáról? Nem segítenének?Hisz az ő unokájuk.Tudom vannak olyan nagyszülő jelöltek, akik nem akarnak unokát, sajnos...csak azért kérdeztem, mert ha senki nem támogatna, akkor megértem a döntésed, ami nem lenne jó, de rossz helyzetbe ez lenne a legjobb. Mondhatnám az örökbeadást, de az sem könnyebb, sőőőt....

Nem tudom milyen lehet.Nem vagyunk mi sem gazdagok, de párom támogat, szüleim támogatnak 27 évesek vagyunk, már van egy gyönyörű lányunk, és még mindenképp akarunk egy másikat..Megélünk, mindenünk megvan ami kell.És ez pont jó így.Azért gondold meg, és ragadj meg minden lehetőséget, hisz egy baba mindent megér.Nem tudom mit tennék, de mindennek utána néznék.

2013. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megkérdezhetem a korod, ha nem vagyok indiszkrét?
2013. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
50%
Család,barátok!A műtét utáni első hét viszonylag zökkenőmentes.2.héten kezdenek visszaállni a hormonok,onnantól jön a lelki nehézség!Nagyon fontos,hogy valaki ezt időben felfedezze a környezetedben és elvigyen szakemberhez,ha szükséges.
2013. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
69%

Magadban kellene rendet tenned. Nekem túl zűrzavaros, hogy anyagiakra hivatkozol (egy percig nem gondolkodnál, ha lenne pénz), meg arra, hogy félsz a megcsalástól, miközben írod, hogy nem szereted a gyerekeket. Azt mondod, racionális döntést hoztál, miközben lelkileg nem fogod bírni a következményeket. Te mit szeretnél?

Engem tapasztalat hiányában az a hozzászólás fogott meg, aki azt írta, hogy egy ekkora terhet szinte lehetetlen egy egész életen át cipelni. Én is pontosan így képzelem. Az abortuszt túl azon, hogy kiolt egy emberi életet, a létező legnagyobb önbüntetésnek tartom. Olyannak, ami megváltoztathatatlan. Biztos, hogy képes vagy hordozni? Sokan vannak, akiknek nincsen közvetlen érzelmi kapcsolatuk gyermekekkel, vagy pedig rossz tapasztalatuk van, de hidd el, a saját gyermek teljesen más érzelmeket hív elő egy édesanyából. Minden édesanyából.

2013. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!