Elnézést, hogy ilyen in medias res megkérdezem, de az abortuszért kell fizetni? Nagyságrendileg kb mennyit?

Figyelt kérdés
Mielőtt nekem ugranátok nem én tervezem, csak a tágabb családban van egy anyukának nem szivesen nevezett csaj, most várja a 3. babát (2 éves és 7 hós mellé), és hát nem túl rózsás az anyagi helyzetük. Egy fürdőszoba nélküli 2szobás házban élnek a férjével, a gyerekekkel, meg a férje öccseivel
2014. márc. 24. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
35.000.- 40.000.- között
2014. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

in medias res meg nagyságrendileg... aki ennyire okos, az talán a google-t is tudja használni.

ÉS semmi közöd hozzá, majd neki megmondják, mennyi lesz.

2014. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást.

2014. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Hú de kedves ember lehetsz kérdező...
2014. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"...Most várja a 3. babát..." Babát. Egy embert.

Védekezni luxus, de abortuszra a 30.000 belefér. Klassz.

2014. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha gyermekvédelmit kap ill jár neki akkor 6 ezer.
2014. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért vagyok kedves ember? Egyébként az vagyok. Nem is ismersz, de beszólsz. Azért, amit a lányzóról írtam? Sajnálom, de én elítélem az abortuszt, ha nem egészségügyi okokból van. Ennek főleg lelki oka van (elvi, ha úgy jobban tetszik)
2014. márc. 24. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Szép kis família lehet. Jön a harmadik gyerek, aztán ki tudja, hogy úgy zusammen hányan élnek egy fedél alatt.
2014. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!