Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 29 évesen kockázatosabb a...

29 évesen kockázatosabb a terhesség megszakítása, mint mondjuk 10 évvel korábban?

Figyelt kérdés
Pusztán kíváncsiságból teszem fel a kérdést. Talán nem is a jó kategóriába, de azt gondolom, itt többen tudnak rá választ adni. Természetesen arra gondolok, ha valakinek még nincs gyereke, de mondjuk x évvel utána meg szeretne majd.
2015. máj. 30. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem, ma már a rehességmegszakításnak gyakorlatilag nincs kockázata. (Illetve nem több, mint bármilyen más mütétnek)


Ugyanis ma már nem ugy végzik, ahogy sokan elképzelik - és ahogy a különféle szenzációhajhászó videókhoz készül animációkban mutatják, nem mechanikusan tágítják a méhszájat (mert régebben ez okozhatott késöbb komplikációkat), hanem gyógyszeresen, és nem éles eszközzel távolítják el a magzati szövetetek (mert ez okozhatott sérüléseket), hanem egy pumpafélével leszivatják, ami szintén nem roncsol semmit.


Az abortusznak a legnagyobb kockázata az a téveszme, hogy utána nem lehet gyereke az illetönek, és ez a hamis "tudat" lelkileg akadályozhatja a terhesség létrejöttét.

2015. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
rehességmegszakításnak = terhességmegszakításnak
2015. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére nem kerültem ilyen helyzetbe (de majdnem), ezért szeretnék tisztába lenni a dolgokkal. Mivel pár helyen olvastam olyat, hogy abortusz után többet nem jött össze a baba. Ha ilyen ára van, semmilyen körülmények között nem fog megfordulni a fejemben, főleg ennyi idősen nem.
2015. máj. 30. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Két gyermekem született utána.

Édesanyámnak 36évesen volt (fejlődési rendellenesség), 39 éves korában megszületett a húgom.

A vetélés utáni művi befejezés ugyanaz a technológia, de ott mégsem riogatnak a meddőséggel.

2015. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem kockazatosabb.riogatjak az embereket.

viszont a mechanikus tagitas letezik de a laminaria pont arra valo h kimeletesen tagitson.

2015. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen kockázatosabb, mint minden műtét a kor előre haladtával, hiszen minél idősebb a szervezet, annál lassabban és nehezebben gyógyul. Tehát alapvetően az állítás megállja a helyét, csak a mértékét szokták eltúlozni riogatás gyanánt. Ha esetleg az "isten majd megbüntet" szöveg nem működne...
2015. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Első, ez így nem igaz. A laminária mellett még mindig tágítanak mechanikusan is (keress rá, hogy Hegar pálcasor), csak most már a laminária kivétele után, a műtét közben történik, és a laminária tágítása miatt kevésbé viseli meg a méhnyakat. Műtét közben pedig a vákuum után ugyanúgy kaparnak, hogy biztosak legyenek benne, hogy nem maradt benn magzati szövet. Sajnos még mindig létezik, akinek az abortusz Asherman-szindrómát okoz (lényegében összetapadnak a méh oldalai, ez okozza később a meddőséget), de igyekszenek minimalizálni a kockázatot.

Az életkornak annyiban van kockázata, hogy minél idősebb a szervezet, annál kevésbé tudja regenerálni magát, de ez genetika kérdése is.

2015. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem, a 19 év meg a 29 év az ugyanaz a "fiatal felnőtt" korosztály, nem különbözik érdemben a kockázat... ha egy 19 meg egy 39 éves lenne a kérdés, akkor lehetne mondani, hogy a 39 éves számára valamivel nagyobb a kockázat.
2015. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! A saját történetem megosztanám veletek ehhez a kérdéshez. Nekünk nehezen jött össze a gyermekáldás. 3 vetélés 3 műtéti befejezés, az eljárás ugyanaz mint az abortusznál. Minden műtét előtt tájékoztattak a lehetséges szövődményekről, ezek a kockázatok minden nőgyógyászati kisműtétnél előfordulhatnak. Ezután végre megállapították az orvosok az alacsony progeszteron szintet, így megfelelő hormonkezelés mellett egymás után két egészséges gyermekem született. Igencsak benne vagyok a korban, az utolsó missed ab műtétem 33 évesen volt, és ezután 35 és 36 évesen szültem.

Tehát nekem 30 éves korom körül 3 abortusszal egyenértékű műtétem volt, de a műtéteknek nem lettek következményei, szövődményei, nem volt gyulladás, semmi, így most hál'Istennek boldog anyuka lehetek.

2015. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és gratulálok kedves utolsó. :)
2015. jún. 1. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!