Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennétek ha a terhesség...

Mit tennétek ha a terhesség során kiderülne hogy a baba down-kóros?

Figyelt kérdés
A vizsgálatok, genetikus azt mutatja hogy az.A barátnőmmel történt, első gyerek. Te mit tennél? Ismersz ilyen gyereket? Mennyire fejleszthetők?
2015. aug. 5. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem ismerek közvetlen közelről down szindrómás gyerekeket, de ha megtudnám, hogy a babám az lesz, igyekeznék felkészülni belőle, mire megszületik. Egyszer megnéztem a downbaba.hu oldalt, esetleg jó kiindulási alap lehet. Keressenek szaksegítséget, minél korábban!
2015. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartanám meg és összetörnék lelkileg :(
2015. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha még időben kiderülne,hogy beteg,elvetetném. Ha már késő,akkor a lehető legjobban felkészíteném magam és a családomat. Az,hogy mennyire fejleszthető attól függ,mennyire súlyos a betegsége. Van,aki egészen jól ellátja magát,akár önálló életet is élhet,valaki viszont teljes felügyeletet igényel élete végégig.
2015. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben még 18. héten belül vagyok egyértelmű..elvetetném.
2015. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
abortusz, ha nem megoldható akkor valami illegál cuccot nyomnék
2015. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

A down-os baba nem a ti babátok?

Túl nagy gond, váll megránt, elvetetni bármi áron, gond letudva? :(((

Nagyon rég olvastam ilyen szomorú kérdést és válaszokat.

2015. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%
Ha első gyerek, akkor megtartanám. Nem gyereket, hanem felnőttet ismerek/ismertem, már jó pár éve meghalt. Az anyjával élt, napi dolgokban teljesen el tudta látni magát.
2015. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem, de megkért, hogy írjam ki. Már hogyne lenne nekik nagy gond, amikor a down-kór értelmi fogyatékossággal jár, meg más bajai is lehetnek. Még elvetetheti, de kikészült nem tudja mit csináljon.
2015. aug. 5. 14:53
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

#6 De, a mi babánk. És nyilván nem vállrántás az egész, biztosan nagyon megrázna, hiszen vártuk őt, terveztük.


De nem tenném tönkre az életemet..sem a férjemét, sem a nagyszülőkét, rokonokét és a beteg gyerekemét sem, akinek nem tudjuk mennyire lesz súlyos a betegsége.


Lehet, hogy nagyon enyhe és teljesen önálló, boldog életet tud élni. Az is lehet, hogy a Down kór mellé jönnek az egyéb szövődmények és kínszenvedések után a gyerek meghal 2 évesen szívelégtelenségben. Na az kinek lenne jó? Mert, hogy az egész család beleroppanna, a gyerek rövid szenvedésekkel teli életéről nem is beszélve..hát kétségtelen.


És erre túl nagy az esély.


Egy percig nem gondolkodnék azon, hogy megtartok egy beteg gyereket. Borzasztóan fájna, de nem gondolkodnék rajta.

2015. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tartanám meg.


3 gyerekes anyuka

2015. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!