Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szegénységre érdemes megtartan...

Szegénységre érdemes megtartani a magzatot?

Figyelt kérdés
Te megtartanád?
2016. dec. 18. 09:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Sosem tartanék meg egy nem tervezett, nem várt terhesseget és ez amugy független az anyagi helyzetemtol. Gyereket tervezett, biztos anyagi háttérrel kell vállalni.

2016. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
55%

Őszintén.

Te megszülnéd szegény babát úgy, hogy nem tudsz biztosítani neki mindent?

Szegénységbe nem kellene még pluszba gyereket vállalni, először gyertek/gyere helyre anyagilag, utána vállalj gyereket, mert így az ő életét is megnehezítenéd.

2016. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
74%
Ez így nem valami konkrét meghatározás. Nyilván az az optimális, ha tervezett a gyerek és van stabil egzisztencia. De az, ha nem veszel neki fél milláért bébi bútort, mert nincs miből, nem ugyanaz, mintha nincs hol laknotok. Én mindig a gyerek megtartása mellett vagyok, nem attól lesz szép gyerekkora, hogy mindent megvesznek neki, szerény körülmények között is fel lehet nevelni egy gyereket.
2016. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
39%
Igen, a szegénység meg tudja nehezíteni egy gyerek életét. Az abortusz viszont elveszi a gyerek életét!
2016. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
47%

Soha nem mennek abortuszra.


Kinek mi a szegenyseg. Nem kell havi felmillio egy gyerekhez.

2016. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%
Az igazi mély szegénységbe, igazi nyomorba tényleg nem jó ötlet megszülni, de hát kinek, mi a szegénység. Ha valaki szerényebben áll anyagilag, az nálam nem szempont, hiszen ha mindenki anyagi jólétbe szülne csak gyereket, elég kevés baba születne.
2016. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
55%

Látom vannak akik úgy gondoljak hogy a szegény ember nem ember és nincs joga családot alapítani..

Attól még hogy valaki nem tudja a gyerek minden kívánságát teljesíteni, a legmárkásabb ruhákba járatni stb még igenis fel tudja nevelni őket tisztességesen, szeretetben!

Nagy bajban lenne a világ ha csak azok vállalhatnának gyereket akik mindent meg tudnak nekik adni!

Egyébként is kinek mit jelent a 'minden'..


A környezetemben is vannak olyan példák ahol ti cipeltétek volna a nőt abortuszra mert pl lássuk be egyszál magyar párként a cigánynegyed putrijába gyerekeket szülni nem éppen a legjobb ötlet, de most köszönik szépen mindkét gyerekből diplomás felnőtt férfi lett akik annyit keresnek amennyiről nálunk az átlag ember csak álmodhat


És igen, én megtartanám!


(Én/mi pl olyan helyzetben tartottuk meg a "véletlen" babánkat hogy 'épeszű' ember rohant volna abortuszra, de mi vállaltuk és köszönjük szépen boldog család vagyunk!)

2016. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
51%
Szegénységre érdemes felelőtlenül szexelni? Az abortusz gyilkosság ha tetszik ha nem. Sose értettem és nem is fogom megérteni azokat akik úgy dobálóznak a szavakkal mintha fel sem fognák vagy egyszerűen nem érdekelné őket h egy Életről van szó!!! Nekem nem engedné a lelkiismeretem h elvetessem a gyermekemet.
2016. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
58%
Mennyire szegénység? Ha jut mindenre, ami kell és nem luxus, akkor bevállalnám. Ha igazi mélyszegénység, amikor hó végén gond, hogy mit tegyen az asztalra vagy el vannak a számlák maradva, nincs tüzelő stb. akkot nem!
2016. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
46%

1, Az abortusz nem gyilkosság.

2, Értelmes ember csak akkor vállal gyereket, ha el tudja tartani.


Ha szegenyseget ír, az letminimumot, vagy az alatti szintet jelent -arra minek a gyerek? Miből veszi a tápszert, a pelenkát, gyógyszert? Később a jó minőségu élelmiszert, iskolai felszereléseket? Nyomor, nélkülözés, ez fizikai és mentális problémákhoz vezet.

2016. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!