Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Azt akarom kérdezni hogy a...

Azt akarom kérdezni hogy a rendszeres gyermekvédelmis papírt hol lehet kikérni? Lesz egy abortuszom ami ingyenes lenne a betegségem miatt csak nincs bent a kezelő orvosom hogy kiadja a papírt! Csvsz nel mondták hogy ezeket tudom elintézni

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítsetek létszi!!

2019. márc. 26. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem kell kikérni, ha jogosult vagy rá (vagy a már meglévő gyerekeid, ez nem derült ki a kérdésedből, hogy saját jogon, vagy általuk), akkor amikor megítélték kaptál egy határozatot, hogy mettől meddig (egy évre állapítja meg a helyi önkormányzat szociális osztálya és évente bírálja felül) érvényes, ezt anno postai úton tértivevényes küldeményként kézbesítették neked. Nos ezt a hivatalos határozatot (a jelenleg hatályban lévőt értelemszerűen) kell vinned a CSVSZ-es védőnőhöz és Ő ez alapján állapítja meg a költségmentességet. Nem értem ha már voltál bent, miért nem mondták, hogy a határozatot vigyed. Ha még nincsen megállapítva, akkor azért az nem 1-2 nap átfutás, igényelni, minden papírt bevinni és jogosultság esetén is lehet akár 1-2 hét, mire érkezik a határozat (30 nap az ügyintézési határidő), azért az nem egy gyors eljárás. Az orvosod nyilván nem hetekre tűnt el, ha nincsen érvényes határozatod, akkor őt kellene elérni, de bármilyen BNO kóddal már ellátott, diagnosztizált betegséget igazol a háziorvosod is, vagy ad ki róla papírt a helyettes orvos, esetleg a régi orvosi papírjaidat is viheted. Azért nyilván van valamilyen hivatalos dokumentációd, vagy a gyermekvédelmiről, vagy a betegségedről és nem csak bemondásra akarod intézni az ügyeidet, nyilván már eddig is szükséged volt rájuk más intézni-valók kapcsán.
2019. márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia igen van egy egy éves gyerekem és ugy kapom a gyermekvédelmit köszi a választ mert akkor majd anyosom megkérdezem mert ő mondta hogy ki kell kérni a határozatot tőlük mert megvan állapítva egy évre. A betegsémről meg a csvsz nél a nő látta az orvosi papírjaimat mert vittem és ő mondta h menjek a kezelő orvosomhoz kiadja a papìrt és egyből mehetek a időpontot kèrni abortuszra és akkor nem kell vissza menni hozzá csütörtökön ha nem sik elintézni a hogy ingyenes legyen akkor meg 11 parszaz ft lesz ha viszem a gyermekvedelmis papirt
2019. márc. 26. 07:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ha már megállapították a gyermekvédelmi kedvezményt, akkor érvényes határozatod is van,azt kellene megkeresned, nem kell újból kikérni. Vidd el azt is, meg az orvosi papírokat is, biztos ami biztos.
2019. márc. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ majd akkor anyosom megkérdezem mert hozzá mennek a papírjaim.
2019. márc. 26. 07:23
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Kedves egészségügyi dolgozó, aki nem érted, hogy miért tartottam meg a kisbabámat!


Kérlek ne kérdezd meg ezt megint, főleg ne akkor amikor az édes és okos két évesem ott ül mellettem. Lehet, hogy nem ismeri az "abortusz" szót, de többet megért mint ahogyan azt te gondolod. "Anyuka, miért nem vetette el, nem tudta, hogy így fog születni?"-- igen, ezt biztosan érti..


A válasz a kérdésedre igen is és nem is. Tudtam, hogy csak fél szíve van más komoly komplikációk mellett. Tudtam, hogy több nyitott szívműtétre lesz szüksége már csecsemő korában, hogy életben maradhasson. De azt nem tudtam, hogy mennyire szeret majd hozzám bújni reggelente, hogy milyen édes lesz a hangja amikor azt mondja nekem, hogy mama, és, hogy a kedvenc játéka az lesz amikor tűzoltóknak képzeljük magunkat. Nem tudtam, hogy egy pici ember ennyi boldogságot okozhat. Mindössze azt tudtam, hogy mélyen szeretem a babát a pocakomban és azóta is egyre jobban szeretem őt. Az életet választanám a fiam számára újra és újra. Hadd mondjam el neked, hogy amikor majdnem elvesztettem őt, az volt az életem legborzalmasabb napja és kimondhatatlanul hálás vagyok, hogy még mindig itt van, él, lélegzik, mozog, mosolyog.


Kérlek, miután elmondom, hogy mi az életet választottuk, ne akadékoskodj tovább, és magyarázd el nekem, hogy valaki akinek ilyen komplex a szíve, nem kellene, hogy éljen. "Általában az univentrikuláris szívű gyerekeket inkább abortálják.. tudja, az egy elég nagy probléma." Igen, tudom, kedves szülész orvos, aki a második babámat vizsgálod, és nem, még ha neki sem tökéletes az anatómiája, őt sem fogom elvetetni. Egy bosszús pillantással végig mérsz és azt sugallod, hogy bolondnak tartasz. A valóság az, hogy bár nem jártam az orvosi egyetemre, valószínűleg a fiam specifikus diagnózisáról, műtéti opcióiról, és arról, hogy mit jelent egy olyan kisfiú nevelése akinek csak fél szíve van, többet tudok mint te. Nehéz út ez időnként, de ugyanakkor azt is tudom, hogy még az intenzív osztályon is lehet tökéletes békességet és boldogságot találni, akkor is amikor nem tudod, hogy a kisbabád életben lesz-e még holnap, a következő héten, jövőre... Nagyon szívesen mesélnék neked erről többet. Mert a tökéletes boldogság nem annak a függvénye, hogy "tökéletes-e" a gyereked, a kapcsolatod, a munkád, a hazád, autód... létezik egyáltalán ilyen? Megtaláltad már a békét és boldogságot ami minden értelmet felülmúl és nem függ a körülményeidtől? Én igen. És ez a szőke kisfiú, nagy kék szemekkel és a legédesebb mosollyal, akinek szerinted nem kellene itt lennie, nagy szerepet játszott ebben.


Anya tigris vagyok és te az én drága kisbabám életének kioltásáról beszélsz szóval legszívesebben leordítanálak. De nem teszem meg. Talán mert túlságosan nagy a sokk, vagy mert túl udvarias vagyok, vagy mert félek megtenni... ugyanakkor, zokogni fogok, de csak miután az a pici fiú elaludt, akinek szerinted nem kellene itt lennie, hogy ő ne érezze át, hogy mennyire fájdalmasak és borzalmasak is igazából a szavaid. Azért, mert nem tudom, hogy meddig lesz itt, de minden egyes másodperc amit vele tölthetek, az életem legjobb része. És zokogni fogok mindazok az anyukák miatt is, akik a rendelődben ültek amikor a terhesség megszakítását erőltetted anélkül, hogy átfogó információt adtál volna a diagnózisról, és akik emiatt most üres karokkal és fájó szívvel élnek. Hatalmas a felelősséged. Szóval kérlek, hogy olvass bele azokba az orvosi tanulmányokba amik a legutóbbi fejleményekről írnak a veleszületett szívbetegségek kezelésében. Lehet, hogy meglepődöve fogod hallani, hogy valaki olyan, mint az én fiam, akinek csak fél szíve van és szerinted nem kellene itt lennie, egy napon majd akár a te székedben is ülhet, és lehet az az orvos, aki ránéz a szomorú, aggódó anyukára, aki most tudta meg, hogy valami nincsen rendben a kisbabájával, és elmondja neki, hogy a diagnózis nem határozza meg az embert és nem csak a hibátlan lehet tökéletes.


Tisztelettel,

Az a mama a rendelőben


(Ez a nyílt levél nem egy adott személynek íródott, hanem mindazoknak az orvosoknak és nővéreknek akik ezeket vagy hasonló megjegyzéseket tették. Nagyon hálásak vagyunk a jelenlegi szülész orvosomért és a remek ellátásért amit biztosít a számunkra)."

2019. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!