Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab utáni menstruációs...

Missed ab utáni menstruációs ciklus. Miben változott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 04.14-én sajnos missed ab befejező műtétem volt. Röviden a történet: 2020 augusztusában abbahagytam a fogamzásgátlót és belevágtunk a babaprojektbe. Gondoltam, hogy nem jön majd rögtön, hiszen előtte majd 5 évig szedtem a fogamzásgátlót. Az elején nem is lepődtem meg, hogy furcsa lett a ciklusom, de aztán már mikor eltelt fél év is kezdett idegesíteni. Ugyanis a szabályos 28 napos ciklusom 23-25 napossá vált, ami még talán nem is lett volna akkora gond, viszont előtte már 3-4 nappal jelentkezett a barna folyás. Ezért februárban elmentem nőgyógyászhoz. Megvizsgált, rendben talált mindent és a premenst ajánlotta, hogy szedjem. Ez február 10 körül volt, aztán február 22-én pozitívat teszteltem. Nagy öröm volt. 7 hetesen voltam először ultrahangon ekkor már volt szívhang, viszont csak 3mm volt és 5 hét 6 naposak mondták. Kicsit megijesztett, de a szívhang miatt próbáltam nyugodt maradni. 3 hét múlva kellett kontrollra mennem, de sajnos nem bírtam addig, mert vérezni kezdtem. Akkor már csak petezsákot volt, így missed ab befejező műtétre volt szükség. Az első menstruáció 3 hét múlva jött meg, bár az nagyon gyenge volt. Most úgy néz ki 25.napra meg is jött a következő menstruációm. Viszont semmi barnázás nem volt előtte. Lehetséges, hogy ez a terhesség helyre rakta a hormonjaimat és mostmár nem lesz gond ezzel? Van valakinek ilyesfajta tapasztalata? Egy ilyen szörnyű eset valóban helyre rakhatta a dolgokat ott bent? Most még várunk és nem próbálkozunk pár hónapig, a doki 3 hónapot javasolt. Viszont ez nyugtat engem, hogy majd a következő biztosan sikerülni fog.

2021. máj. 30. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

2019áprilisában született a fiam. Májustól szedtem fogamzásgátót, amit 3 hónap után kellett lecserélnem, mert azt a 3 hónapot konkretan végig véreztem. Az uj gyógyszer (+a szoptatás) mellett nem volt havim egyáltalán.

2020.januárjában határoztuk el a tesót. Februárban hagytam abba a gyógyszert és a szoptatást. Májusig vártunk, addigra 28-31napra beállt a mensim. Belevágtunk, 3 hónap után teszteltem pozitívat. (Valamiért nem tudtam beleélni magam az első perctől, folyamat az volt elöttem, ez a baba nem marad velünk).

7hetes lettem volna, mikor elsőre voltam dokinál. Üres petezsák...

1hét mulva kontroll. 8hetesen ismét üres petezsákot látott, de viszont az nőtt. Így 1 hét mulvára kaptam műtetre időpontot, mondván hogy sokat nem remélnek, de ezt az esélyt még megadják a hétre.

9hetes lettem volna, mikor egy másik doki, másik uh-val nézett meg a műtét elött. Kiderült, volt babánk, csak a másik doki nem látta. 5-5és fél hetesen nem fejlődött tovább.

Október végén műtöttek.

Az első mensim pintban 28napra jött meg.

Nekem a műtét elött kicsit görcsölt a hasam, normál mennyiségű vérzésem volt. Műtét után iszonyú görcs, brutál mennyiség.

Nekünk az első mensi után engedték az ujrapróbálkozást. A második havim is megjött. Ismét brutál görcs, hatalmas mennyiség.

A 3.már nem jött meg, 22hetes terhes vagyok.


Szóval simán változtathat a műtét a havin. Nekem pont rossz irányban tette :/

2021. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy mostmár minden rendben. Gratulálok a babához! :)
2021. máj. 30. 15:44
 3/8 anonim válasza:

Igen, nekem!

Nekem is volt tavaly decemberben sajnos egy missed ab-om. Előtte a menstruáció egy évben 1x max 2x volt, aztán kaptam fogamzásgátlót ami ugye nem segített csak annyiban hogy megjött tőle szépen, de csak elfedték vele a problémát.. aztán mikor abbahagytam mert babát szerettünk volna akkor megint előjött ez a baj... Kivizsgálások, kaptam metformint, a tsh is kicsit magas volt (ez már Németországban volt, a fogamzásgátlót magyarban írták és letojták konkrétan mi bajom lehet, semmi kivizsgálás nem volt, pedig 4 dokinál jártam, magánrendelésen is! ) majd 2 évre rá sikerült a baba, de sajnos a 13. héten elveszítettük.. Kiderült mi volt az baj.. Viszont a missed ab után olyan szépen megjött, volt peteérés meg 42 napos ciklusok, nem hidtem a szememnek, viszont a doki javasolta, hogy azért szedjem a metformint mert azzal könnyebb teherbeesni, már az első hónapban lerövidítette a ciklust 31 napra, a 3. próbálkozós hónapban összejött a baba, most vagyok 8 hetes, 6 hetesen voltam dokinál akkor még nem volt szívhang, jövhéten megyek, bízunk a legjobbakban.

Ne adjátok fel!

Sikerülni fog! :)

2021. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válászt és a bíztatást is! Remélem most minden rendben lesz veletek, drukkolok!! Sok olyat olvasni, hogy missed után sikerült, így én is reménykedem, hogy nem lesz gond és sikerülni fog.

Akkor ezek szerint te Németországban élsz vagyis legalábbis ott történt már a missed ab? Ott mennyi időt mondanak pihenésnek utána, ti mikor próbálkoztak élesben? Mert sok helyen olvasom, hogy csak Magyarországon érőltetik ezt a 3 hónapot...

2021. máj. 31. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Ausztriában pl egyből bele lehet vágni ujra a műtét után, ahogy angliában is.

Itthon sem mindenki erölteti a 3 honapot. Nekem pl a doki pont azt mondta, egyből vágjunk bele, az első 3 hónapban több esélyünk van, mint utána.

2021. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

3as vagyok.


Igen, itt élünk már 4.5 éve Németországban, így itt volt a missed ab is. Nekem a kórházban 3-6 hónapot mondtak hogy várjunk.

De pl a nőgyógyászom (akkor még magyar volt, de váltottam most német) ő egy ciklust mondott hogy hagyjunk ki..

Hát egyből nem akartunk, de olvastam olyat is, hogy már valakinek meg sem jött és kontrollra babásan ment, na én ezt nem mertem bevállalni, így a 3. próbálkozós hónapban sikerült ami nem is baj, így pihent picit a szervezet is.

Viszont olvastam neten, hogy igazából azért szokták ezt a 3-6 hónapot mondani, hogy lelkiekben helyrejöjjön az ember, de én tudtam hogy csak egy másik baba fog segíteni, és hogy sikerült sokkal nyugodtabb vagyok, igaz félek is, de egy missed ab után természetes szerintem.


A kórházban akkor azt mondták hogy lehet előbb is próbálkozni csak nagyobb a vetélés esélye, viszont nekem a megtapadással meg a babával semmi baj nem volt, nálunk vérrög volt a placentában és elzárta a vér és oxigénáramlást a baba felé, de most kapok vérhígítót, minden rendben kell hogy legyen :)


Nem tudom kértetek esetleg kivizsgálást, vagy magyarban hogy megy ez, de már akkor nyugodtabb voltam, hogy kiderült mi volt a baj és hogy kezelhető.

2021. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát engem nem küldtek el kivizsgálásra. Azt mondták a második után küldenek csak el, mert egy az előforduló sűrűn, de utána nagyrészt problémamentes lesz a következő várandósság. Gondolkodtam, hogy elmegyek magán úton, de most pozitív változásként ért ez, hogy már nincs barnázás. Valamiért most jobb előérzetem van.
2021. jún. 2. 16:36
 8/8 anonim válasza:

Mondjuk neked még elég korán történt, nekem jóval nagyobb volt már a baba lehet azért, bár kérdezték, hogy szeretnénk e vizsgálatot vagy nem..

Az is lehet, hogy magyarban máshogy megy, nekem is mondták a kórházban, hogy nagyon sok első terhesség sajnos nem marad meg. :(


Na de nézzünk előre, bízzunk a legjobbakban :)

Kitartást és mielőbbi pozitív tesztet kívánok! 🤞

2021. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!