Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed abnál kiürülhet magától...

Missed abnál kiürülhet magától, vagy mindenképp kell a műtét?

Figyelt kérdés
Ma állapították meg a missed abot. Tegnap reggel óta vérzek. Hétfőn kell befeküdnöm a műtétre. Addig kiürülhet magától? Egy 17 mm-es szabálytalan üres petezsákot láttak csak. Aki volt hasonlóan leírná nekem hogy neki hogy volt?

2021. jún. 29. 10:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Lehetséges, de a biztonság kedvéért hívd fel a dokid vagy a kórházat, ilyenkor mi a helyzet. Lehet megnéznek.

A missed ab azt jelenti hogy nem indult meg\abbamaradt a vetélés (missed abortion) és művi befejezés kell, de akkor tünetmentes vagy, viszont te most nem vagy az már.

2021. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Kiürülhet addig. Ha nagyobb mennyiségű vérzést tapasztalsz (elönt a vér) utána érdemes bemenni a kórházba és meg fogják nézni kiürült e teljesen.

Sajnálom

2021. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1-es igen, ezért nem értem miért azt mondták, hogy missed ab, ha vérzek. Igy tudom hogy azért ilyenkor van esély hogy kiürül, de mégis nagyon erőltetik a műtétet.

Ezért vagyok kívámcsi kinél hogyan zajlott ez.


Köszönöm 2-es.

2021. jún. 29. 11:11
 4/27 anonim ***** válasza:

Ha kiürül, ha nem, meg kell nézetni, tenyleg minden kijött-e.


Nekem a doki ősszel azt mondta, hogy kapok 1 hetet, ki is írt műtetre. Ha addig csak vérezgetek, ráerek a műtét napján menni, ha elönt a vér akkor pedig azonnal.


Nekem elmúlott a vérzés, műtéttel fejezték be.

2021. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én áprilisban vetéltem 8 hetesen. Nekem befejezték műszeresen kb. azonnal, ahogy bementem, de nem bántam, mert én kegyetlenül görcsöltem és véreztem. Szerintem ne félj tőle, nem jókedvükből műtenek ők sem. Legalább nem vérzel hetekig utána, amíg tisztulsz. Én 3 napig pecsételtem, aztán annyi volt utána.
2021. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Termésuetesen megyek majd, megnézetem. Műtét elött ilyenkor csinálnak még ultrahangot?
2021. jún. 29. 12:03
 7/27 anonim ***** válasza:
Igen csinálnak.
2021. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Természetesen csinálnak a műtét előtt.
2021. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Ha beindult vetélés lenne, akkor Sp vagy spontane ab lenne a papirodra írva.

Nekem anno spontán beindult, látszott az uh-n, hogy eldeformálódott a petezsàk és sokkal lentebb is volt, mint addig. Kaptam valami cseppekben szedendő gyógyszert, ami rásegít az ürülésre. A nevére nem emlékszem. (méh-összehúzódásokat csinál) Egy hét múlva kellett visszamenni, nem maradt benn semmi.

Az, hogy vérzel önmagában kevés, vetéléskor igen méretes véralvadékdarabok is távoznak (kb úgy néznek ki, mint a csirkemáj, több centis nagyságúak is lehetnek) az a “lényegi része” a dolognak, nem a vér.

Azt kicsit túlzásnak tartom, hogy tegnap kezdtél vérezni és máris kaparni akarnak, én kaptam első körben progeszteront, hátha megmarad és kétnaponta nézték a hcg szintet is. (Állami ellátásban) Ötödik héten kezdődött, három hétig volt pecsételő vérzésem amikor megállapították a beindult vetélést. A vetélés maga a kilencedik héten folyt le természetes úton, ahogy kijöttek a nagyobb darabok (ezek a hét vége felé távoztak) el is állt a vérzés. A kontrollra már csak kis barnázás maradt, mint a mensi utolsó napján. Kicsit korai szerintem, hogy máris neked esnének műszerekkel, én kifejezetten örülök, hogy megúsztam a műtétet. Lehet hogy érdemes lenne egy magánba is ellátogatni és kikérni az ottani véleményt, hogy biztonságos-e kivárnod még egy kicsit.

2021. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

Részvètem a babàd miatt. Simàn kiürülhet magàtòl. Nekem kb.7 hetes, ès egy 11 hetes (10. hèttől màr nem èlt) vàrandòssàgom ment el otthon.

Ha nem esel össze a fàjdalomtòl, nem vèrzel erősebben , mint egy durvan erős havivèrzès, nem làzasodsz be, vagy nem ragaszkodsz a művi befejezèsgez, akkor ,,megoldja a termèszet".

2021. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!