Orvoshoz kell mennem?

Figyelt kérdés

Szoptatok, így nincs rendszeres menstruációm. (Az orvos szerint normális). Egyszer megjött pár napra 4 hónapja. Majd újra megjött 8 hete, szintén enyhén pár napig. Rá két hétre enyhe pecsételés volt.

Ma hajnalban elöntött a vér, gondoltam az első rendes menstruáció. Nagyon görcsöltem és tényleg erős vérzés volt. Majd kisebb-nagyobb vérdarabok jöttek (azóta már kicsik) és nem tudom máshogy leírni, de valami furcsa, amit én úgy gondolom hogy talán petezsák.

Igazából azt sem tudom mit gondoljak, mert nem is sejtettem, hogy terhes lennék, de úgy gondolom, hogy vetélésem lehetett.

Anyósomnak volt már, azt mondta ne menjek orvoshoz, a természet elvégezte a dolgot, de a férjem mindenképp szeretné, ha megnézetném magam. Kb egy óra mire hazaér és el tudna vinni oocsival. De nem tudom érdemes-e? Vagy várjak kicsit, amíg legalább kiürül minden?

Teljesen össze vagyok zavarodva, nem is tudom magamban hová tenni ezt az egészet.


2023. jan. 10. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem előbb csinálj egy terhességi tesztet, hogy egyáltalán terhes voltál-e. 10es érzékenységűt, még ilyenkor általában nem esik a hormon 10 alá, ha tényleg vetélés.

Az öndiagnosztizálás meg az anyóssal x és y történt 30 éve nem a legpraktikusabb.

Egyáltalán lehetsz terhes? Szexeltek védekezés nélkül?

2023. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, lehetek. Volt, hogy nem védekeztünk, mert igazából mindegy hogy jön-e a baba.
2023. jan. 10. 09:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy terhes lettél volna.
2023. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rohanni, de persze, a megnyugváshoz érdemes dokihoz menni. Kérj időpontot.
2023. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel x hónapja nem menstruálz normálisan ìgy még vastagabb nyálkahártya válik le. Nyilván görcsökkel,alvadt verdarabokkal jár. Ez teljesen normális. Csinálj ma egy hcg tesztet ha negatív akkor nem is voltál terhes. Ha potitív akkor meg ez van. De ezért orvoshoz rohanni fölösleges.
2023. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem sokára hazaér a férjem, hoz egy tesztet is.
2023. jan. 10. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Függetlenül az adott helyzettől, úgy általánosságban amit anyósod mond, az butaság.

Ha valódi vetélés van, igenis el kell menni orvoshoz, hogy lássa, valóban minden távozott, mert nem mindig tisztul ki magától.

Plusz ha igazolt terhesség van, akkor vérzéssel/barnázással is el kell menni orvoshoz, nem csak elkönyvelni, hogy vetélés, mert más is okozhatja, és esetleg azonnal megkezdett progeszteronpótlás segíthet a terhesség megtartásában

2023. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a tesztet, sajnos nagyon halványan, de egyértelműen pozitív.

A férjem felhívta egy régi munkatársát, neki szülésznő a felesége. Ő is azt mondta, hogy a nagyobb darab alapján ez egyértelműen vetélés és szerinte ne menjek most orvoshoz, pihenjek, igyak sokat és pár nap múlva menjek csak, hogy rámnézzenek egy ultrahanggal, hogy nem maradt-e bent valami.

Úgyhogy most pihenek és próbálom felfogni, hogy mi is történt. Egyszerűen nem is értem. A lányommal első perctől éreztem, hogy terhes vagyok, most meg nem. És jobban belegondolva, voltak jelek, csak rá tudtam fogni másra és mivel nincs rendszeres ciklusom, nem is gondoltam erre. Pedig lehet hogy ha tudom, akkor vigyázhattam volna rá.

2023. jan. 10. 12:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtad volna se tehettél volna ellene semmit! Nem a te hibád!
2023. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!