Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 8.hèten elhalt terhességnèl...

8.hèten elhalt terhességnèl minek kell távoznia, ha magától kiürül és nem kell műtét?

Figyelt kérdés
A 10.hèten derült ki, hogy 8 hetesen megàllt a fejlődésben. Még aznap este brutális görcsök után láttam kijönni egy tojás nagyságú burkot benne az embrióval. Rá 4. napra (ma) pedig kijött még valami. Lehet, hogy méhlepény (kezdemény) volt? Elég bizarr volt, mintha lett volna benne egy köldökzsinórhoz hasonló valami, de nem lapos korong alakja volt, hanem inkább mint egy szilva. Remélem ez azt jelenti , hogy tisztul a méhen magától, de örülnék, ha más már nem jönne ki belőlem, max a leváló nyálkahártya. Volt ilyen másnak is? Várható még valami? Pénteken megyek dokihoz, csak kíváncsi vagyok.

2023. febr. 7. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
8 hetesen tojás nagyság látható embrióval?!
2023. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, ha hiszed ha, nem. Lehet, hogy egy tojásnàl valamivel kisebb volt, de benne volt az embrió. A ferjem is látta. Épp elég sokkoló volt.
2023. febr. 7. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Hasznos válasszal szolgálni nem tudok, de az 1-es válaszolónak azért üzenném, hogy 8 hetesen másfél-két centi is lehet az embrió, kb. málna szem méretű, az pedig szabad szemmel látható.

Kérdező, sajnálom a veszteséged.

2023. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3# Köszönöm szépen.


Hát igen, addig jó, míg nincs képben valaki ezekkel a dolgokkal. Én sem vagyok/voltam otthon a témában. 17mm volt az ultrahang alapjàn. Végülis logikus, hogy ha nem szívódott fel két hétig, hisz látszott az ultrahangon, akkor nyilván látható is lehet, ha kijön fél nap múlva.. Én lepődtem meg a legjobban, mikor hazaértünk és megláttam pisilèskor, tekintve, hogy a kórházban azt mondtàk már nem látszik semmi csak a megvastagodott nyálkahártya. Gondolom már úton volt kifelé.

2023. febr. 7. 15:29
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
A legfontosabb már kijött, azaz a petezsák. Nekem 8. héten állapították meg, hogy sajnos missed ab., rá 20 napra indult be a vetélés. Orvosi ajánlásra mentem bele, nem bántam meg, de r*hadtul fájt. A wc-n ültem órákig, azt hittem megpusztulok. Aztán kijött egy egy nagyobb darab vmi. Egy pálcikával ellenőríztem, mert ha szétfoszlik, vér, ha nem, akkor petezsák. Elég nagy volt. Borzasztó dolog.... Lelkileg megviselt nagyon, mint mindenkit. De utána jobb lett, órákra a fizikai fájdalom abbamaradt. Aztán visszajött. Sajna normális, a méh présel kifelé mindent, ami már nem oda való. Ha belegondolunk, egy menstruáció is napokig tart, logikus, hogy egy vetélés is, sőt. Szerintem én még két, két és fél hétig véreztem, persze a végén már csak maszatolás volt. De az első pár nap durva volt, paracetamol segít, ibuprofen nem jó, jobban vérzel attól. És igen, időközönként jönnek nagyobb darabok, és igen, nyálkahártya. Minél előrehaladottabb a terhesség, annál több minden és tovább tart a tisztulás. Teljesen normális. Ultrahang nekem akkor volt, mikor már elállt a vérzés.
2023. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: kitartást kívánok! Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.
2023. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6# köszönöm szépen ☺️ és a választ is
2023. febr. 7. 16:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Jèzusom, nagyon sajnálom! Már van egy fiam, szerencsère ilyen gondom sosem volt, de nem gondoltam volna, hogy vetèlèsnèl kijön a komplett embriò ès mèg kivehető is meg minden. Ez sokkolò lehetett :(
2023. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8# Köszönöm. Valóban elég sokkoló volt. Talán valamivel könnyebb, ha az ember úgy gondol rá, mint egy életképtelen embrióra, és nem úgy, mint a leendő kisbabàjàra. Nyilván nehéz, mert senki nem akar beteg gyereket és tudjuk, hogy azért nem fejlődött tovább, mert valószínűleg beteg lett volna. Azt is tudjuk, hogy később még rosszabb lett volna, vagy ha betegen születik. Ettől még persze dühösek és szomorúak vagyunk, hogy miért történt ez velünk.


Egyébként nem mindig lehet így látni ahogy utána olvastam, van amikor felszívódik és olyan akár egy menstruáció. Nem tudom, hogy ha választhattam volna, akkor látni akartam volna e. Maga a tudat sem volt kellemes, hogy már két hete nem él, de még ott van. Nem voltunk olyan állapotban a nőgyógyásznàl, hogy mindent megkérdezzünk. De annyit mondott, hogy vagy megvárom, hogy a természet tegye a dolgát, vagy a műtétet választom. Hát végül úgy tűnik, a természet tette a dolgát.

2023. febr. 8. 08:06
 10/13 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyo, velünk is ez volt. Mikor megtudtuk, fel nem tudtam fogni, hogy mi van. Hiába magyarázták ott... Utána kellett sok mindennek olvassak, illetve telefonáltunk is többször a dokinak (helyzetjelentés). Borzasztó volt a várakozás, hogy mikor indul be. Főleg a vége felé... Előtte millió miért??? Nekem pl. fogalmam sem volt arról, hogy ez ilyen gyakori. Nekünk sajnos második kicsi is elment... Ugyanígy.... Nálam PM alulműködés okozhatta (feltehetőleg), de sajnos a legtöbb esetben balszerencse, valamilyen kromoszóma rendellenesség, ami élettel összeegyeztethetetlen. Csak azért irom, mert tudom milyen sz*R, mert az. Én állandóan olvastam, kerestem az okokat. Miért pont velünk? Mi lehetett a baj??? Ez nagyon ki tud készíteni. De hála Istennek a 3. terhesség során minden rendben volt, már fél éves a kisfiúnk. Mondanom sem kell, hogy végig izgultuk, főleg én, húát ugye az én testemben növekedett. El sem hittem anno, hogy jóra is fordulhat az egész. De hidd el, jóra fog. Ajánlok azért egy hormonpanelt csináltatni, jobb feleslegesen, mint nem tudni róla, hogy van valami. A pajzsmirigy elég szemét tud lenni..😕
2023. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!