Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Igaz lehet, hogy gyakoribb a...

Igaz lehet, hogy gyakoribb a minden előjel nélküli vetélés, mint barnázás, vérzés után?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin rengeteget olvastam mikor terhes lettem, és a sok történetből úgy vettem észre, hogy ha valaki vérzik azért abból sok (nem mind) baba megmarad. Ellenben azok akiknek semmi jele nincs, hogy gond lenne, nagy százalékban elvetélnek. Ti hogy látjátok?
2023. ápr. 17. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az a logika, hogy vannak olyan okai is a vetélésnek, ami megelőzhető. Na most, ha valaki vérzik, akkor nagy eséllyel orvoshoz fordul és megpróbálják megmenteni. Ha nincs panasza, nem megy orvoshoz és akkor derül, ki, hogy gond van, amikor már késő.

Pl.van egy hematóma, vérzik, orvoshoz mész, pihenned kell és jó esetben nem sodorja el az embriót. Ha nem tudsz róla, már csak akkor veszed észre, amikor elsodorta és elvetéltél. Vagy progi hiányra kapsz pótlást, mert véreztél és orvoshoz fordultál. Ha nem, mert nem volt vérzés, mégis progi hiányod van, csak simán elvetélsz.

Egyébként én pont ellenpélda vagyok. Volt vérzés, mindent megkaptam, mégis vérzek tovább. Valószínűleg már akkor megállt a fejlődésben, hiába kaptam meg mindent, de a progreszteron fent tartja a már "elhalt" terhességet. Holnap véget vetek az ügynek.☹️ Szóval nyugi, szép számmal vagyunk olyanok is, akik véreztek és nem volt menthető a terhesség, csak megpróbáltuk.

2023. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom. Én is vérzek és nagyon félek. Először véreztem 5 hetesen hematóma miatt 2 napig, de abbamaradt, 6 hetesen volt szívhang. Most vagyok 8+1 napos, ma megint barnázni kezdtem.😞 Holnap uh, ha sikerül valahogy beiratkozni..Addig meg bízom a legjobbakban…
2023. ápr. 17. 18:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakran előfordul, hogy elhal a magzat és csak az ultrahangon derül ki. Semmi más jele nincs.
2023. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azért neked még nagyon jó esélyeid vannak. Szívhang után jelentősen csökken a vetélés esélye. Progit kapsz? Drukkolok!🤞

Nekem sajnos nagyon hamar vége lett. Azzal próbálom vigasztalni magam, hogy mindent megtettem, de ha nem életképes, nincs mit tenni. De így is nagyon nehéz 🖤

#1

2023. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon sokat jelent ez most.

Kapok, eddig 2x naponta volt, ma felhívtam a nőgyógyászom és emeltük 4re.

Én ugyanígy mentem a 6. heti vizsgálatra, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, de ha nem fejlődik sehova, akkor nagy probléma lehetett és jobb így neki…fel is voltam jobban készülve a rosszra, már csak abban reménykedtem, hogy ha nem él akkor kiürül magától, stb… azt hozzátenném, hogy 5. héten nagy vérzésem volt, és darabos, senki nem bíztatott…

Hát nagyon meglepődtem mikor megláttam a szívverését, sírtam is… Utána sikerült teljesen megnyugodni, ezért ért ma hideg zuhanyként ez a barnázás. A múltkori után kicsit jobban tudok reménykedni, hogy most is minden rendben van, de állandóan ezen kattog az agyam…

Ha nem rossz neked erről beszélni, akkor megkérdezhetem neked hanyadik héten állt meg a baba a fejlődésben?

2023. ápr. 17. 20:12
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni, mikor elvetéltem (missed ab műtét), akkor semmi barnázásom, vérzésem nem volt. Most a terhesség elején barna folyásom volt két napig, már a 22. héten vagyok. Annyi bíztatót tudok még írni, hogy nekem a védőnőm azt mondta, sokaknak van barna vagy halványrózsaszín folyása visszatérően akkor, amikor egyébként menstruálna. Remélem, nálad is minden rendben lesz.
2023. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves utolsó! Gratulálok neked, és problémamentes babavárást kívánok!

Én azt figyeltem meg, hogy mindkétszer az esedékes menstruáció után pontosan 7 nappal kezdődött a vérzés. Nem tudom van-e összefüggés.🤷🏻‍♀️

2023. ápr. 17. 20:29
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon az elején. Halvány tesztjeim voltak, de folyamatosan erősödtek. Eleinte semmi probléma nem volt. Péntek délelőtt voltam progi mérésen(már előtte kértem időpontot, ha esetleg nem jó, ne ezen múljon.) Estére lett eredménye. Úgy láttam, hogy elég alacsony, bár normál tartományban van még. Viszont nagyon kicsit(így utólag, akkor persze soknak tűnt) barnáztam, ezért bementem ügyeletre, hogy orvos döntse el kell-e, mert nem tudtam volna elszámolni a lelkiismeretemmel, ha a kezemben van az eredmény, ami szerint alacsony a progi és csak hétfőn íratok orvossal, és már késő.

A "saját" kórházamban nem láttak el. Ott ültem 2 órát egy másik lánnyal, de nem jött senki. Elmentem egy másik kórházba, ott nagyon kedvesek voltak, fogadtak is. De ott meg azt mondták, döntenem kell, hogy kérek-e vizsgálatot, most mennek egy műtétre és csak utána tudnak megnézni. Viszont valószínűleg nem fognak látni semmit és náluk az a protokoll, hogyha nincs igazolt terhesség méhen belül, akkor nem adnak semmit, hanem 2naponta visszahívnak uh-ra, meg béta hcg-re, mert a méhen kívüli terhességet nem támogatják és mindig megvan rá az esély ilyen korai szakaszban, ráadásul a tesztjeim is halványak. Mivel mire kaphattam volna, mert kiderül, a saját dokim is adhatna, ezért nem kértem.

Másikban folytatom.

#4

2023. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.köv. Mikor hazaértem erősödött a barnázás, ezért úgy döntöttem, hogy reggel teszek még egy kísérletet abban a kórházban, ahova tartozom. Reggelre volt még egy tesztem, amit megcsináltam 4 óra alvás után. Nem erősödött a csütörtökihez képest, sőt, kicsit még halványabb is volt 😭 Mondjuk nekem úgy rémlett világosabb volt a vizelet a csütörtökihez képest, hiába volt 1 órával több a várakozás, de lefekvés előtt még teáztam. Szóval nem voltam benne biztos, hogy ennyi volt, de nagyjából elengedtem. Visszamentem a kórházba. Ott megvizsgáltak. Azt mondta a doktornő, hogy mintha petezsák lenne, de kicsi még. Nem teljesen szabályos, de nagyjából jó. 4+6nap voltam aznap(ovu biztos.) A leletre csak 7mm felritkulást írt. Azt mondta, ne éljem bele magam, de ne is engedjem még el, bármi lehet. Adott 2x100 progit, meg 3x2 Rutascobint és pihenjek sokat. 1 hét múlva menjek az orvosomhoz. Jövő héten akartam menni, de úgy döntöttem, nem szenvedtetem magam fölöslegesen. Szerintem már akkor megállt a fejlődés, azért nem erősödött a teszt. A barnázás a gyógyszerek ellenére se csökkent, viszont erősödött. Néha pirosas is. Csak azért nem tud megjönni, mert ugye szedem a progit. Szóval vettem egy tesztet, reggel megcsinálom, már nyilván negatív lesz. Abbahagyom a gyógyszert és megsiratom😭 Holnap lennék 5+2.

#4

2023. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom…kitartást.! Írd meg, ha lesz kedved, ha lesz valami fejlemény.
2023. ápr. 17. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!