Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek van még rá esély,...

Szerintetek van még rá esély, vagy sajnos ez a baba elment ? Nagyon félek mindennél jobban szeretném, 5 éve vàrok erre a pillanatra.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Itt ülök és már olvastam vagy 150 bejegyzést amivel próbálom magam nyugtatni, de sajnos semmi se segít. Szívem szerint bevennék egy frontint ( sose szedtem) de lehet most az segítene de nem merek azt se… 7 hetes terhes vagyok. Tegnap voltam ultrahangon minden szépen látszott, pulzasa is volt a kis angyalkámnak viszont tegnap este elkezdtem picit vérezni. Hozzáteszem Angliába vagyok, ami nem könnyű, az otthoni dokim is mondta, hogy itt az ügyelet az szánalmas leszarják kb az embert… na mindegy én elmentem ügyeletre ahol a vérnyomásom mérésén kívül semmit nem csináltak azt mondták tegyek be egy betétet és 1-2 ora múlva hívnak mennyire erős a vérzés🙄 mit tehettem volna haza jöttem el nagy nehezen elaludtam. Reggel felkeltem ( már most elnézést hogy ennyire leirom )

Elmentem WC re és mintha meg vágtak volna egy késsel csak úgy folyt belőlem a vér de semmi darabos csak erős piros vér ami elöntötte a WC-t. Na akkor gyors betét és irány egy másik doki ami szinten felesleges volt. Annyit tudnak tenni mivel nem volt bent aki ultrahangot csinál, hogy vesznek vért ès egy két napot belül felhívnak, hogy mi lett az eredmény. Semmi kivizsgálás, semmi ultrahang hogy van e még bennem valami. Konkrétan a párom majdnem rájuk borította azt asztalt, hogy tegnap óta verzem és ők semmit az ég világon nem csinálnak… inkább eljöttem. Felhívtam a magyar orvosom, és azt mondta, hogy itt a terhes gondozás a legrosszabb, sok nő azért jár Magyarországra mert ami itt megy szörnyű. Felirattam ultrogestant azt mondta az otthoni doki hogy reggel kettő este kettő hátha menthető se sürgősen menjek el ultrahangra amire ugye elmennék de hosszú hétvége van itt is és senki nem rendel, ügyeleten nem csinálnak semmit szóval keddig várhatok. Vèrzésem picit csillapodott, olyan mintha a második napon járnék mensi után annyira “erős”…

Néha piros néha barnás, semmi darabos és abszolút semmi görcs vagy bármi fájdalom nincs. A kérdésem az lenne, járt e valaki így és a végén minden rendben lett, esetleg van e még remény, hogy ez a kis csoda még mindig küzd és kedden ha vissza megyek látni fogom és verni fog a kicsi szíve 🥹🙏🏾 elnézést hogy ilyen sok volt de már nem tudok kihez fordulni. Sok terhes anyukát olvastam, hogy jártak így, de már nem tudok mit csinálni csak írni és kérdezni hátha lesz egy két “ megnyugtató” válasz hogy van mèg remény. Mindenkinek csodás napot és köszönöm előre is a válaszokat ❤️



2023. máj. 28. 17:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
0%

Sürgősen menj be sürgősségire.

nem biztos hogy elment a baba. ne aggódj.

akkor megy el a baba, ha nehezt emelsz, nem kíméled magad stb.

2023. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármi lehet. Lehet csak egy hematoma volt, de lehet vetélés is. Szorítok, hogy előbbi legyen.
2023. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. 2x is voltam orvosnál de leírtam és nem csináltak semmit!
2023. máj. 28. 18:12
 4/54 anonim ***** válasza:
72%

#1 vagyok. elnézést ezt nem figyeltem.

ahogy írták remélhetőleg hematoma.

2023. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

Fu, barátnőm is Angliában él, és határozottan állítom (nagyon meglepett a mostani helyzet nálatok, amiket hallok..), de nem csak a terhesgondozás, hanem általánosságban ez e.ü ma perpill konkrétan szarabb sokkal, mint nálunk itthon a sima tb-s… :( hihetetlen!


Az én dokim már az elejétől mondta, hogyha bármikor vérzést tapasztalok, akkor azonnal menjek be hozzá vagy az ügyeletre, mert akkor még menthető lehet a dolog! És nyilván nem vérnyomást mernek és elküldenek, hanem adnak vmit ami megállítja, hogy ne legyen vetélés. És ez sima állami ellátás.


Végül csak sikerült kapkod rá amit javasolt a dokid, így nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2023. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Sajnos igen ami itt megy szörnyű. Azt hittem nálunk otthon az egészségügy a legborzalmasabb, de bármikor inkább 100x otthon mennék el. Igen kaptam gyógyszert miután a saját magyar orvosom mondta, hogy mit írassak fel, mert ezek azt se írták volna fel. Úgyhogy most szedem és meglátjuk de bízom a legjobbakban 🙏🏾
2023. máj. 28. 18:59
 7/54 anonim ***** válasza:
5%

5 vagyok

Egy valamit rosszul írtam, ezt most javítom is:


Házasság alatt örökölt vagyon a saját külön vagyonba számít, nem a közösbe: “ házasság alatt örökölt, vagy ajándékba kapott vagyon is csak azt a házastársat illetik, aki azt kapja. Tehát ez az örökölt, vagy ajándékba kapott vagyon (pl. a szülőktől örökölt ingatlan) is az öröklő, vagy megajándékozott házastárs különvagyonába fog tartozni.”


Viszont a másik amit írtam, az helyes:

“… Érdemes azt is tudni, hogy a vagyonközösség kezdő időpontja lehet korábbi, mint a házasságkötés napja: amennyiben a felek a házasságkötést megelőzően élettársak voltak, úgy a házasságkötéssel az életközösség kezdő időpontjára visszamenőleg jön létre a vagyonközösség!”

Link: [link]

2023. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
66%

Wá, elnézést, ez rossz helyre ment.


Sajnálom, hogy így kezelték, nagyon ideges lettem én is rajta…

Reméljük így már nem lesz gond, fekudj, pihenj addig is, mondanám hogy próbálj megnyugodni, de tudom ez nem így megy. legyetek együtt a pároddal, öleljen meg, hátha az kicsit megnyugtat.

2023. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Engem 7 hetesen, reprodukciós intézeti vizsgálatra indulva öntött el a vér a lépcsőházban. Szaladtam fel, bugyit cseréltem és betétet raktam be, majd végigsírtam a másfél órás utat, a férjem nem tudott semmivel megnyugtatni.

Ott rengetegen voltak, még 3 órát vártam, ez idő alatt bár én is elolvastam egy rakat kérdést és cikket, miszerint valakiknek csak a hematómától volt vérzés, engem nem tudott megnyugtatni ez kicsit sem.

99%-ig biztos voltam a vetélésben. Görcsölés ugyan nem volt, de akkor is.

Még a vizsgálóra is úgy feküdtem fel, hogy félig-meddig sírva mekegtem az orvosnak, mi történt, ő meg csak azt mondta erre: "Most egy kicsit dőljön hátra, és maradjon csendben!"

Erre meghallottam először a kisfiam szívhangját. Minden rendben volt, csak egy óriási hematóma vérzett ki, 2x akkora volt, mint a petezsák.


Remélem, neked is hasonlóan végződik, és minden rendben lesz.

Elképesztő, hogy ennyire nem néznek rá ott a terhes nőkre. 😔

2023. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
23%
Erdekes, hogy pont a vizsgalat utan lett a verzes (nem te vagy az egyetlen). Drukkolok, hogy csak hematoma miatt legyen. (En a panaszmentes masodik varandossagom alatt nem engedtem huvelyi uh-t, csak hasit, amivel ugyanugy szepen latszott minden, es semmilyen huvelyi vizsgalatot sem, mert nagyon sokaktol olvastam, hogy egy ilyen elso trimeszteri huvelyi vizsgalat utan kezdtek el verezni).
2023. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!