Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hormon probléma? Korai változó...

Hormon probléma? Korai változókor lehet oka vetéléseknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit hosszú, de köszi ha elolvasod!


Tavaly jún-ba döntöttünk úgy a párommal, hogy jöhet a kis tesó a most 2,5éves kisfiam mellé. Azóta 2-3 korai vetélésen vagyok túl. Az elsőben nem is vagyok biztos, sokan írtám h a clear blue becsapós. Akkor 1-2 napot késett és csak azt a tesztet csináltam. Ez volt az első próbálkozást követően, mikor megjött csak azt gondoltam biztos a reagens helyét láttam stb. Következő augusztusban volt, ott kb 4-5nap késéssel és halvány, deegyértelmű több pozi teszttel végül több napos pecsételést követően végül megjött. Ott elmentem a dokimhoz, elküldött hormon vizságalokra, tényleg alapos volt, nem talált semmit. Szokott ilyen előfordulni…aztán a következő most január elején volt, itt már többet késett de mikor elmentem uh-ra már sejtettem h megint gond lesz, mert nem láttak még a petezsákot sem, csak a “helyét” (ők fogalmaztak így) másnap reggel elkezdtem pecsételni, lelkemre kötötte ha gond van hívjam. Be is mentem a fonográfushoz, át is küldtek vérvételre. Nem volt semmi rendellenessèg (véralvadás stb, az emelt hcg egyértelmű volt) Ezutàn viszont kicsit azt éreztem lepattint a dokim, elég fura megjegyzései voltak mikor elmondtam, hogy az utóbbi fél évben viszont nagyon másképp jön meg mint ez előtt. Jóval erősebb pms tünet, erős izzadás, hőhullám, inger, hasfeszülés napokkal korábban. Viszont a változókor anyukám miatt jutott eszembe, ő màr 40évesen nem menstruált. Én most 36 múltam.

Tényleg nem reagált rá a dokim idézem:

“van egy élő gyermeked, majd lesz másik”

“Másnak az elsőnél is előfordul ilyesmi és évekig próbálkoznak”

Pedig tényleg egyik után se rinyáltam, az első kisfiam is egy év volt. viszont aggaszt, hogy nincs e valami baj…félek próbálkozni, félek ha meg marad nehogy beteg legyen, vagy legközelebb el se megy “magatól” hanem műtét kell…


Ha változókort akarnék “ellenőrizni” merre induljak? Volt aki hasonló cipőben járt? Tudtok tanácsot adni?



febr. 5. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A változókor nem okoz vetélést.

Másrészt meg keress normális orvost, aki foglalkozik a témával, és kivizsgáltatja a vetélések okait. De azt azért tudni kell, hogy a nök többségének van pár vetélése a kezdeti idöszakban, csak nem mindenki veszi észre, nem tesztel a menzesz várható ideje elött

febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy normális orvost. Már rég otthagytam volna a mostanit a helyedben.
febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
A változókor nem ellenőrizhető, nem tesztelhető
febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
3-as: ne írj már hülyeségeket, a hormonszintet lehet teszteni, amiböl kiderül, hogy belejutott-e valaki a változó korba vagy sem!
febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4# Egyetértek. Azért mondjuk egy FSH és AMH szint is már sokatmondó. Van benne tapasztalat,korai petefészek kimerülés 26-27 évesen így derült ki.
febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

4!


Nos, nekem azt mondták, nem lehet tesztelni, épp most vagyok benne kb folyamatos vérzés miatt.

febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


FSH volt nézve az első vetélés után, de csak follicuralis szakaszban, ott rendben volt.


Igazán szólva elkezdtem másik orvost nézegetni, de nehéz a váltás. Az első terhességem alatt teljesen elégedett voltam (mondjuk probléma mentes is) a mostanival.


Tudom, hogy sok nő át esik ezen, de ahogy írtam is nálam észlelhető volt késés is, teljesen pontos a ciklusom illetve SOHA nem pecsételek előtte csak ezeknél az alkalmaknál.


Ami miatt a hormonra gondoltam azok tényleg az ultra erős PMS tünetek. (Erre egyébként azt mondta 35 utàn ez jellemző) Csak akkor októberbe látta volna akkor a doki abból a vérvetelből.

febr. 5. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

"FSH volt nézve az első vetélés után, de csak follicuralis szakaszban, ott rendben volt."


Mert akkor kell nézni. Ha ott rendben volt az FSH-d, akkor nincs korai menopausád.

febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!