Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Genetikai okból végzett művi...

Genetikai okból végzett művi terhességmegszakítás esetén végeznek valamilyen vizsgálatot a magzaton a beavatkozás után?

Figyelt kérdés
Pár hete meg kellett szakítani a 16. hétben a terhességem, mert élettel összeegyeztethetetlen rendellenességeket állapítottak meg a genetikai UH-n. A beavatkozás után a zárójelentésben csak az én állapotomról van szó. 4 hét után előírtak kontrollt, de ehhez mikor időpontot akartam kérni, mondták, hogy menjek inkább a saját orvosomhoz. Lényegében semmilyen információt nem kaptam arról, hogy az eltávolított magzattal mi lett, megvizsgálták-e, igazolódott-e az UH eredmény, van-e valami, aminek jelentősége lehet, ha újra próbálkozunk... Semmit nem mondtak, hogy hol, kinél lehet esetleg érdeklődni. Vagy nem is lehet, ez a normális eljárás?
máj. 17. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesómèk pár héttel később megkapták a patológiai jelentést. Nem tudom ilyen szempontból van e jelentősége de ott 23 hetes magzat volt.
máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai rendellenességeket általában véletlenszerű hibák okozzák, nem tudsz ellene semmit se tenni.

Pontosabban lehet külföldön lombikozni PGD eljárással, amikor beültetés előtt bevozsgálják az embrió genetikai állományát és csak egészséges embrió ültetnek be, de túlzás lenne csak emiatt lombikozni.

máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nagyon sajnálom 😥
máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 Annak lehet jelentősége, hogy élve született-e. Egy 16 hetes nem tud élve születni, egy 23 hetes tud.
máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Nekem 5 hetesen halt el, szima sztk-ban volt a műtét, mégis volt "szövettan".
máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Sajnálom :( Velem ugyanez történt, csak a 14. hétben szakították meg, van egy szövettan, de nem derül ki belőle semmi, csak annyi szerepel rajta, hogy magzat. (én ezt a szövettani eredményt a kórháztól kaptam kontrollon, akkor még nem volt EESZT)
máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!