Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért jó kórházban lenni?

Miért jó kórházban lenni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, de egyébként sokszor, sok helyen hallottam már erről a jelenségről.

A kérdés arra vonatkozott, hogy a kérdező és még néhányan sajnálkoztak azon, hogy az abortuszosokat a műtét után pár órával elengedik, ha amúgy minden rendben velük.

Többször voltam már kórházban, ott is hallottam pár betegtől, hogy egyenesen fel voltak háborodva, hogy őket "kivágják" kórházból. Annyira nem tudom ezt megérteni. Én mindig alig vártam, hogy végre kikerüljek onnan, pedig nincsenek rossz tapasztalataim, mindenhol viszonylag normálisan és emberségesen bántak velem, nem voltak elviselhetetlenek a körülmények, de hát mégiscsak kórház, és mégiscsak jobb otthon, a szeretteim közt. Vagy én vagyok ufó?

Ti szerettek kórházban lenni? Könnyebben gyógyultok pszichésen pl egy vetélés vagy abortusz után egy rideg kórteremben, idegenek között, mint otthon a családotok körében?



2012. okt. 30. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ott biztonságban érzik magukat, vagy nem tudom...

Én gyűlölök kórházban lenni. Mikor a cukrom miatt bekerültem 3 napra, az első délutánt és éjszakát végig zokogtam... Másnap este úgyszint. 36 hetesen már jobb volt egy fokkal, akkor már nem egész este bőgtem. Szüléskor már rutinos voltam, de nagyon nehezen telt a kórházi bent lét...:S Gyűlölöm a kórházakat...

2012. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szüléskor mentem először, amiért nagyon hálás vagyok, hogy előtte nem kellett. Végigbőgtem volna szívesen a 4 napot, nagyon otthon-párti vagyok. Mikor azt mondták, mehetek, komolyan!!! 5 perc múlva babástul, összepakolva álltam az ajtóban, a férjem szerint olyan voltam, mint aki menekül, pedig mindenki kedves volt, mindenki figyelt rám, segítettek, törődtek velem, nem ez volt a baj, simán gyűlölök máshol lenni... itthon letettem a babát, jó alaposan kibőgtem magam, aludtam egyet, és újra a régi voltam, ment minden a maga útján. Nemsoká megint be kell vonulnom, már előre készítem magam, főleg hogy most egy másfél évest is itthon hagyok, akit imádok, szerintem megint menekülő-módban hagyom el kistesóval a kórházat.
2012. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Sok embernek fontos a betegségtudat,és ami azzal jár: ő beteg,neki fáj,tehát őt most pátyolgatni kell és ki kell szolgálni.Otthon ugye valószínű,hogy nem ugráltathat senkit egy pohár vízért,vagy nem viszi senki ágyba az ebédet,urambocsá neki kell megfőzni.Hát ezért.
2012. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyerekként sokat voltam kórházban,söt 19évesen egy rosszul sikerült vakbélmütét miatt 5 hetet kellett maradnom...Szerintem ha valaki tényleg beteg,biztosan jobb ha bent marad...Barátnömet 4 hete 47évesen operálták mandulával,könyörgött az orvosnak,hogy engedje haza.Másnap a mentö vitte vissza szirénázva,bevérzett...Mikor jobban lett,szökdösött haza,otthon evett,tusolt,utánna vissza ment az infusiora. Abortusz miatt nem hiszem,hogy annyira rosszul lenne valaki,hogy napokig a kórházban foglalja az ágyat.Mikor a barátnömnek volt, délre bementünk, rá 1 órára megmütötték, mikor felébredt 1 óra múlva mehetett haza kísérettel..
2012. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én nagyon szerencsés vagyok, amikor hazajöttem a kórházból, a családom sokkal többet pátyolgatott, mint a kórházi dolgozók.
2012. okt. 30. 23:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Szülés után csak a kötelező 48 órát voltam kislányommal a kórházba jó volt a társaság, jók voltak a nővérkék, orvosok, körülmények, de imádkoztam,hogy a lehető leghamarabb haza mehessek. Nem szeretek kórházba lenni.
2012. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es, én most arról beszéltem, ha valaki indokolatlanul akar kórházban maradni. Ha az egészsége miatt fontos, hogy ott legyen, akkor persze, tartsák bent. De egy abortusz után, ha minden rendben ment semmi nem indokolja a kórházi tartózkodást napokig.

Nekem missed ab-om volt, amikor felébredtem teljesen jól voltam fizikailag, lelkileg viszont nem igazán, pont ezért alig vártam, hogy elhúzhassak onnan.

2012. okt. 30. 23:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az a kérdés, hogy minden ember más.

Van aki már 6 évesen elmegy táborba és van aki 16 évesen sem tud elmenni.

Vagy is vannak emberek akiket a frász tör ki ha máshol kell aludniuk és van akinek ezzel nincs baja.


Majd ide jön a másik, hogy egy abortusz azért óriási lelki megterhelés is, és lehet könnyebb néhány embernek távol minden ismeröstöl ezzel szembe néznie, könnyebb neki egy korházban kisírnia magát, mint otthon ahol ö a családanya, feleség.



Èn csak szerencsére szülésekkor voltam korházban, én az elsönél 4 napot maradtam, mert bizonytalan voltam, mert nem jött tej stb... A másodiknál nagyon hiányzott a lányom minél elöbb haza akartam menni. ìgy nem egész 3 napot voltam bent.


De ez annyira embere válogatja. Nekünk a szülés felkészítön azt mondták, hogy kötelezö 6 órát bent lenni, majd 10 napig fizet a biztosító ha nincsen semmi baj. Azt mondták, hogy akinek minél több gyereke van otthon annál tovább bent maradni, pihenni.

2012. okt. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emberek (főleg kedves #4), nem a "pátyolgatás" a kérdés, hanem a szövődmények lehetősége, illetve a szakemberek és eszközök közelsége. Mivel említetted a mandulaműtétet, hát pár éve volt itt Magyarországon eset, amikor a bevérző torkú gyerekkel a mentő már nem ért el a kórházba, útközben elvérzett. Ugyanez a gégészeten helyben kb 10 mozdulattal megoldható probléma a gégész számára. Otthon viszont nem szokott lenni műtőlámpa, érzéstelenítő spray, Descamps-féle aláöltő tű

[link]

2012. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!