Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nagyobb az esélye, hogy a...

Nagyobb az esélye, hogy a második terhességem is missed ab-val végződik?

Figyelt kérdés
2 hete elvesztettem a babámat és azóta olvasgatok a témában itt a gyakorin. Feltűnt, hogy sokan vannak azok, akiknek egymás után többször is missed ab-juk volt. Ez törvényszerű vajon? Nagyobb a lehetősége, hogy a második is elmegy? Kiváncsi lennék a történeteitekre, nálatok hogy volt?
2014. jan. 30. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Akkor van esélye, ha valamilyen komoly probléma van veled (habituális vetélés), de ezt ideális esetben a második, harmadik vetélést követően kivizsgálják.

Ha egészséges vagy, akkor jó eséllyel megmarad a következő baba, nyilván jobban kell figyelni, kaphatsz gyógyszert, több pihenés stb.

Nekem az ötödik héten volt egy vetélésem, amikor újra teherbe estem, rengeteget paráztam. Most a 27. hétben vagyunk a kislányommal, és minden rendben, mindketten egészségesek vagyunk.

2014. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Na, most hagyd abba! Nem kell hülyeségeket olvasgatni. Ami veled történt, igen gyakori, ne vonj le messzemenő következtetéseket. Itt a gyakorin most azért tűnik soknak a habituális vetélők száma, mert az egyik anyuka most másodjára vetélt el és már legalább a 4. kérdését teszi fel hasonló témában. Őt is megértem, ezen kattog az agya, muszáj válaszokat találnia a kérdéseire.

A nőknek csak 1%-uk habituális vetélő, míg egy-egy vetélésen kb. minden 4.5. kismama átesik egyszer. Fel a fejjel, és ne gondolj ilyen rossz dolgokra.


Egy öt babát elvesztett de KÉTGYEREKES ANYUKA

2014. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó.ne úgy írd ezt mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne elveszteni egy magzatot!!!mert nem normális.sokan átesnek rajta de nem biztos h azért mert beteg a baba!!hormon gondok is lehetnek! kérdező a következő terhesség előtt nézess meg mindenféle hormont , én is most indulok neki ennek a dolognak!!!!
2014. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Márpedig biológiailag sajnos természetes a dolog. Én csak arra hívtam fel a kérdező figyelmét, hogy ne gondoljon egyből arra, hogy ez még egyszer megtörténhet vele. Erre igazán kicsi az esély a statisztikát tekintve. Én, mint írtam, sajnos 5 terhességet veszítettem el korai, 7-10 hetes stádiumban. Tudom, milyen beleőrülni a gondolatba, hogy a következővel is így járok. Tesztelni minden nap, hogy erősödött-e a csík. Remegve várni minden ultrahangot, hogy dobog-e a szíve, hiába tudni, hogy melyik napon fogant, ettől függetlenül bízni, hogy hátha később fogant, ezért nincs szívműködés. Nézni az orvos arcát felváltva a monitorral, és rettegni, hogy sajnos újra baj van. A két teljesen tökéletes terhességemet is a rendszeres mocorgásig rettegésben töltöttem. Ettől próbálom megóvni a kérdezőt.

És igen, egy jó nőgyógyász csinál egy hormonprofilt a köv. terhesség előtt, és ad progeszteron pótlást.

2014. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, mindenkinek igaza van, koszonom a tanacsokat! Voltam az orvosomnal kontrollon a heten es megbeszeltuk, hogy a kovetkezo probalkozas elott csinalunk egy teljes hormonsort illetve cukorterhelest is, mert sajnos inzulinrezisztenciam van, de kezeljuk. Koszonom a biztatast, remelem 3 honap mulva jo hirrel szolgalhatok...
2014. febr. 2. 11:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, es en is tapasztalom h nagyon gyakori a korai veteles...sok ismerossel beazelgettem errol, es szinte mindekinek volt mar...nagyon meglepodtem...
2014. febr. 2. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok..szuper, ha a doki megcsinálja.én attól félek, hogy egy vetélés után nem lesz hajlandó, de addig megyek amíg valaki meg nem vizsgál engem.Majd ha a hormonokkal minden rendben akkor nekilátunk újra a baba dolognak.ha ő is elmenne akkor biztos beteg de nem így állunk a dologhoz..én novemberben vesztettem el, hát szörnyű volt...sok sikert, reméljük hamarosan jó hírekkel szolgálsz:)
2014. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy vagy a kérdésed ota? kérdésed után, baba egészséges lett?
2022. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes. Már akkor soknak tűnt a korai vetélés, pedig még messze nem jött be a covid sem...

2 embriót vesztettem el tavaly. Elsőnél elkapram a covidot, egyszerre lett két pozitív tesztem. Akkor még nem tudtam, hogy ez nem annyira vicces.

2023. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!