Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ki mit érzett, mikor elvetélt?

Ki mit érzett, mikor elvetélt?

Figyelt kérdés
6 hétben járok, nagyon régóta próbálkoztunk, végre összejött a baba, viszont igen magas a vetélés kockázata. Az orvosok nem mondanak semmit, én meg halálra izgulom magam, hogy megvan-e még, rendben van-e még minden. Volt olyan, akinek vérzése is alig volt, vagy teljesen hirtelen minden korábbi jel nélkül elment és csak az uh-n látszott? Lehet, hogy hülyeség, de olyat is hallottam, hogy egyesek észre sem veszik, mikor elvetélnek, gyakorlatilag tünetmentesek. Csak aggódó kismamát megértő válaszokat szeretnék.

2014. aug. 11. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem pontosan 1 éve történt a dolog, nagyon rossz volt de ezt nem akarom részletezni... Nekem volt tünetem: elkezdtem pecsételni és görcsölni, a 6. Héten már csak alaktalan petezsákot láttak.De Szerintem nyugodj meg ne stresszeld magad fölöslegesen amíg rosszat nem mondanak hidd el minden rendben van, pozitívan állj hozzá csak arra gondolj hogy ott növekszik benned egy élet és már lehet hogy a kis szive is dobog! Tudom hogy könnyű mondani de én már átmentem ezen tudom mit érzel: félni attól hogy minden rendben van-e... Fel a fejjel minden rendben lesz! Boldog baba várást kívánok neked!
2014. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Szívből sajnálom, ami veled történt. Remélem hamarosan egészséges babának adsz majd életet. Megpróbálok nem aggódni, mégis olyan nehéz másra gondolni, hisz úgy vártuk/várjuk a picit, az orvosok meg csak annyit mondanak, hogy még nagyon korai, bármi lehet.
2014. aug. 11. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kérdező! Nekem mindkét terhességemben placenta previa miatt vérzések voltak, hosszabb rövidebb ideig, erősebb, gyengébb. Mivel tudtuk az okát a vérzéseknek és ezen a problémán csak az idő segít, ezért az elős terhességemet a 19. hétig feküdtem, a másodikban erre már nem volt lehetőség de nagyon kíméltem magam... amennyire lehet egy kicsi gyerek mellett. Így ebből nem is lett gond. Másodjára azonban sajnos nem maradt meg babám, a 20. héten elment... Ekkor én az utolsó pillanatig reméltem, hogy mégis valahogy megússzuk de sajnos nem. Tünetek nem voltak, olyan hirtelen zajlott le minden. Az egyetlen ami így utólag azt mondom lehet, hogy tünet volt... bővebb folyás, de alapesetben a terhességben ugye ez nem probléma. Szóval igazából nem tudhatod, hogy mi az ami éppen annak a jele, hogy esetleg valami nem ok. Magamból kiindulva én azt javaslom, hogy egyél sok vitamint (gyümölcsöt, zöldséget) maradéktalanul tartsd be az orvosi utasításokat és ha bármi olyat érzek ami nem olyan mint korábban, vagy csak egy kicsikét is gynú keltő, azonnal menj az orvoshoz. Ezt nem paráztatásból mondom, hanem pont azért hogy ne csinálj belőle gondot magadnak, Inkább menjél, akármikor, minthogy nem és baj lesz belőle. ÉÉSS!! A legfontosabb; próbálj megnyugodni és tereld el a gondolataidat arról, hogy baj lesz, MERT NEM LESZ BAJ, KITARTÁS!
2014. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom h ennyire aggódnod kell. A mi történetünk az onnan kezdődött h mi 4 évet vártunk mire sikerült a baba. Voltunk inszemináción szedtem progeszteront szedtem vitaminokat.

Már teljesen el voltunk keseredve ami nem is csoda ennyi év után.

Aztán késett a mensim. Akkor se tulajdonítottam neki jelentőséget pont egy pénteki napra kértem szabit mert már elegem volt a munkahelyen olyan megterhelő volt minden és már akkor v 3 hete nagyon fáradt voltam. Mivel tavasz volt úgy gondoltam ez a tavaszi fáradtság lehet. Akkor péntekre kértem időpontot a dokihoz mondtam neki h írjon ki gyógyszert és csináljon inszemet.

Vizsgálat közbe kértem nézze meg a méhnyálkahártyám mert szedtem E vitamint ami kifejezetten jó rá.

Akkor szólt h itt vagy erős mensi lesz v baba holnap teszteljek.

Szombat reggel teszteltem és két erős csíkos lett. Végre 4 sikertelen év után. El se hittük. Következő héten a doki is megerősítette mert akkor már jól látszott uh-n.

Örültünk de annyira mégsem mert tudtuk a kritikus időszakban még bármi történhet.

következő héten kellett mennem akkor nézte a szívműködést. Azt mondta nagyon szépen fejlődő szép terhesség erős szép szívhanggal.

Megnyugodtam és örültem neki. 4 hét múlva kellett mennem ismét vizsgálatra.

Kicsit múltak a tüneteim de itt az oldalon sok olyat olvastam h 10.hét körül volt akinek teljesen megszűntek a tünetek és minden rendben volt.

Mentünk a vizsgálatra. Akkor mondta a doki h felülről nézi jó az uh készülék látszódnia kéne így is.

Keresi keresi és kérte vetkőzzek le mert nem látja.

Megnézte hüvelyi uh-n akkor már láttam rajta h ideges ahogy mi is a párommal. Azt mondta az orvos nem lát szívműködést de mindjárt rendel egy másik orvos megkéri h nézzen meg mert ő is tévedhet. Megnézte a másik orvos. Sajnos nem tévedett. Látott egy elhalt kis embriót szívműködés nélkül.

Semmilyen tünetem nem volt. Egy keddi nap mentünk vizsgálatra még előző héten csütörtök körül egyszer hánytam. Kezdettől fogva egyszer sem hánytam csak akkor egyszer.

Talán így utólag lehet az volt a jel h akkor történhetett. Se vérzés se görcs se semmi.

Kedden vizsgálatok után megbeszéltem az orvosommal hogyan tovább. Akkor mondta pénteken missed ab reggel éh gyomorral menjek a kórházba.

Nem indult meg a vetélés magától. Sem görcs sem semmi arra utaló jel h baj van.

Azért írtam le mert tényleg van ilyen. Én sem hittem és az utolsó percig hittem bennem és a picikémben h hátha csak vmit elnéztek.

Nagy az üresség és nagyon hiányzik hisz rég várt tervezett első baba volt.

Tiszta szívből kívánom h neked ne kelljen átélned ezt!

Jó egészséget, egészséges kisbabát és boldog babavárást kívánok!

2014. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem a kérdésedre fogok válaszolni, de szeretném, ha tudnád,hogy máshogy is alakulhatnak a dolgok! A mi kisbabánk is nagyon sokára jött össze, el se hittem a 2 csíkot a teszten. Ahogy pozitív lett a teszt, rögtön jöttek az állandó görcsök, úgy éreztem, el fog menni. 5 hetesen mentem orvoshoz, volt petezsák, és mérhető CRL, de életjelenség még nem. Sajnos az orvosom nem biztatott, szerinte már látszódnia kellett volna a szívcsőpulzációnak, és a görcsöket sem tartotta túl előnyösnek. Azzal "vigasztalt", hogy menjen, ha menni akar, ha kilökődik, az biztos nem véletlen. 1 hét múlva kellett visszamennem kontrollra, addig szigorú táppénz fekvéssel, és Mg pótlás. Ahogy visszaemlékszem, egyáltalán meg sem fordult a fejemben, hogy elmehet a baba. Hiába voltak rosszak a kilátások, elképzeltem, ahogy fejlődik, növöget, és verni kezd a szíve. 6 hetesen már gyönyörűen dobogott a szívecskéje, látszódtak a végtagkezdeményei, minden rendben volt vele. a 7. hétre elmúltak a görcsök. Könnyű, és varázslatos terhesség volt, végig dolgoztam, jobban éreztem magam, mint valaha bármikor. Egészséges, életerős fiam született, aki ma már 5 hónapos. Kitartást, és pozitív hozzáállást kívánok Neked, próbálj meg a jóra gondolni. :) Boldog babavárást! :)
2014. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A stressz NEM jó!! Tudom hülyén hangzik, de el kell terelned a figyelmedet valami jóra!!! (Ez a legnehezebb) Ha stresszelsz, nagyobb az elvetélés kockázata! Ha nyugi w@N, megmentheted vele a babát :D
2014. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 hetes Babámnál semmi tünetem nem volt, 3 hétig bennem volt, már nem élt..nem véreztem..műtéttel vették Őt ki Anyájából.. :( 20 hetes lányomnál pedig lepényen lévő ciszta indította meg a szülést, 1 órahossz vajúdás után megszültem az én Drága örökké alvó, egészséges Liliánámat! :'(
2014. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!