Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Inzulin rezisztencia okozhat...

Inzulin rezisztencia okozhat elhalt terhességet? Mivel kezelhető? Háziorvos vagy endokrinológus kérheti a kivizsgálást?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem okozhat, de lehet van más gond is, amiről nem tudsz.

Endohoz háziorvos ad beutalót. Javaslom előtte járd körbe, milyen dokik vannak a környékeden, sajnos nem minden endokrinológus ért komplexen a problémához.

Az IR-re sokszor adnak cukorgyógyszert (merckformin, metformin), de ha nem nagy az eltérés, lehet elég a diéta és a mozgás. Nekem se adtak első körben, de azt mondta a doki, ha babát szeretnék, akkor szednem kell. Így is volt. Nekem pm alulműködés is van hozzá, nem túl szerencsés kombináció, de már kétszer voltam terhes és egészséges gyerekeim vannak.

2014. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. PM alul működésem nekem is van. Gyógyszer mellett most rendben van, az nem okozhatta. Milyen tünettel jár az IR?
2014. nov. 7. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Én remegtem, ha nem ettem időben, vagy éppen nem jót ettem, de semmi mást nem vettem észre. Ezt se tudtam, míg nem kerültem egy profi dokihoz. Más kérdés, hogy összességében egy vagyonba került, viszont tudtam, mire számítsak, ha babát akarok. Na meg progi krémet is kentem, azzal az első hónapban összejött, addig meg semmit. Mondjuk ez lehet a véletlen műve is, de ki tudja.
2014. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nagyon ideges vagyok amikor megéhezek, alig bírom ki. Meg állandóan szomjas vagyok, még éjjel is mindig kell innom. Hát majd meglátjuk mindenképpen meg akarom tudni. Milyen progi krémet használtál?
2014. nov. 7. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Az állandó szomjúság nem jó. Cukrot mikor néztek neked utoljára?
2014. nov. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A cukrot szokták nézni (a gyógyszerszedés miatt gyakori a vérvétel nálam) határérték alatt volt mindig.
2014. nov. 16. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Womens krémet. Dokik nem ismerik, nem mondanak véleményt vagy elutasítják.

Viszont ha összejön a baba, extrán figyeld a cukrodat. Nekem a terhelés szar lett, a párheti kontrollokon jó. Viszont mindig mértem magamnak, az alapján meg napi 3 inzulin. Ha nincs mérőm, valószínüleg baj lett volna.

2014. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2014. nov. 17. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!