Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés lehet? Soha nem...

Kávétejszín kérdése:

Vetélés lehet? Soha nem tapasztaltam ilyesmit még.

Figyelt kérdés

A napokban volt néhány kérdésem már itt, mind más irányú, de itt összefoglalnám, mi történt velem az elmúlt időszakban.

30-án kellett volna megjönnie. Negatívakat teszteltem, 3-4 napja pedig egymás utáni napokon halvány pozitívakat. Örültem, fel is hívtam tegnap a dokimat, hogy elmondjam, hogy pozitív a teszt.

Ma megjött, akkor arra gondoltam, hogy talán hibás volt mindkét pozitív teszt (ugyanolyan fajta volt, de különböző, mint a negatívak). Ma estére viszont nagyon erős fájdalmam volt (soha nem görcsöltem menstruációnál), egy kicsivel enyhébb csak, mint amikor a vajúdás a lányommal megkezdődött. Egy órán át tartott ez az állapot, addig mozdulni sem bírtam, menni sem. Utána éreztem, hogy valami "kijött" belőlem. Nyilván megnéztem alaposabban a betétet, egy sötét darab volt, a betétet elmozdítva láttam, hogy hosszúkás, körülötte pedig élénkpiros vér. Baba lehetett? Azonnal elmúlt a görcsölés, semmi "panaszt" nem érzek már... Ha vetélés volt, van valami teendőm? Kell orvoshoz mennem?


2014. nov. 7. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, valószínűleg elvetéltél. Mindenképpen menj dokihoz! Mihamarabb! Ha elment a baba, meg kell győződni arról, hogy kitisztultál. Ha nem ment el, akkor azonnal hormonpótlás kell. Én a helyedben most azonnal rohannék az ügyeletre! Van kire bíznod a kislányod?
2014. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenkepp lasson orvos szerintem!
2014. nov. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Magánrendelésre járunk, holnap felhívom a dokimat délelőtt.

Érdekes, mert tegnap, mikor mondtam neki a halvány pozitívat, azt mondta, hogy az még nem biztos, hogy terhes vagyok, és várjunk 20-ig, ha addig nem jön meg, akkor teszteljek, és bármi a teszt eredménye, menjek és megnéz... Egyébként egy nagyon neves, jó orvosról van szó, nem hanyag... Holnap elmesélem neki, hogy mi történt ma.

Még egy nem mellékes információ: lányom reggel és este (meg néha éjjel) szopizik még, lehetséges, hogy ettől? :( Tegnapelőtt szólt a védőnő, hogy szoktassuk le a ciciről, nehogy baj legyen.

A holnapi doki nem késő? Ha holnap reggel tesztelek, akkor még kimutatja, ha baba volt?

2014. nov. 7. 23:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj, még annyi, hogy azóta is "menstruálok". Így is menjek minél előbb dokihoz, vagy csak akkor, ha elmúlt?
2014. nov. 7. 23:42
 5/13 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Nekem is fogadott dokim van/volt, a kisfiam nála szültem, most pedig a kislányunkat várjuk. Közöttünk volt egy megállapodás, ha ilyen krízishelyzetben vagyok, mint Te, azonnal rohanok a kórházba. Nyilván őt is tájékoztatom, de az első dolgom az legyen, hogy orvos lásskn. Ha az éppen az ügyeletes, akkor ő, elküldeni úgysem küldenek el egy ilyen helyzetben. Én most is azt mondom, hogy most szedelőzködnék, és bemennék a kórházba a helyedben.
2014. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel voltak pozitív tesztjeid, valószínűleg baba is volt, ezért tojnék magasról arra, hogy elvileg menstruáció idején nem megyünk dokihoz. Bemennék, és elérném, hogy vizsgáljanak meg.
2014. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Megijesztettél. Felhívtam a szülészetes ügyeletet, elmondtam a panaszaimat, dolgokat (pozitív teszt, utána erős görcsök, menstruáció, meg hogy valami volt még ott), de mondtam, hogy szoptatom a kislányom, és nem tudom, mit csináljak, menjek-e be. Azt mondták, hogy ha nem elviselhetetlenül erős a görcsölés, meg hogyha nem vérzek annyira, hogy az életveszélyes, akkor megvárhatom a rendelési időt, ha valami rosszabb lesz, akkor menjek be.

Csak férjem tudna bevinni, kislányomat meg nem szeretném éjjel magunkkal rángatni.

Mondtam, hogy szoptatok, meg hogy 2-3 hónapja próbálkozunk kistesóval. No-spát ajánlotta a nő (szoptatás mellett lehet? nem tudtam róla).

Úgy beleéltem pedig magam a kistesóba... :(

2014. nov. 8. 00:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem akartalak megijeszteni, nyugalom. Én is szoptatás mellett estem teherbe, de az én dokim nem mondta, hogy le kellene állnunk a szopikkal. Sőt, azt mondta, hogy az a méhösszehúzódás, amit a szopi okozhat, enyhébb, mint egy orgazmus. Szval én 3 hós terhes voltam, amikor elválasztottam a fiam, de csak azért, mert már őrületesen fájtak a melleim. Szval nem hiszem, hogy a szopi okozott Nálad bármi problémát.

Holnap mikor mész dokihoz? Nagyon szurkolok. Írj majd!

2014. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős a kislányod?
2014. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
25-én lesz 1 éves. :) Azóta semmi panasz, most minden oké velem. Most fogom felhívni a dokit, hogy mikor mehetek hozzá.
2014. nov. 8. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!