Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Egy kedves barátnőm elvetélt,...

Egy kedves barátnőm elvetélt, már nagyon régen szerettek volna babát, nagyon össze van törve. Mit lehet ilyenkor mondani, mivel lehet támogatni ami tényleg segítene neki?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem lehet vígasztalni. Az főleg ne mondd, hogy lesz másik!!! Az szerintem a legrosszabb amit hallani lehet ilyenkor, mégis sokan mondják. Vagy hogy jobb így, mert biztos nem lett volna egészséges. Na ezen is kiakadtam. Szerintem ne próbálj semmi okosat modnani. Csak legyél mellette, hagyd hogy elmesélje, öleld meg :)
2015. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Semmit ne mondj! Inkább tereld el a figyelmét valahogy. Menjetek kirándulni, moziba, játszatok valamit, akármit. Csak ne mondj neki semmit azzal kapcsolatban. Ha felhozza, max mond, hogy sajnálod, és átérzed, de semmit. Tereld el azonnal a figyelmét másra.
2015. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne mondj semmit neki, hanem kérdezd meg, hogyan, milyen formában legyél a támasza: ki akarja önteni a lelkét? Hallgasd meg! El akarja terelni a figyelmét? Ne hozd szóba, ehelyett csináljatok valami programot! Nem akar beszélni sem? Hallgassatok és csendben légy mellette!

Sokan ott követik el a hibát, hogy azt hiszik, ismerik annyira a másikat, hogy tudják, mire van a másiknak szüksége. Csak, hogy ilyenen nem megyünk át sűrűn, sokunknak szerintem lövésünk sincs, hogy egy ilyen helyzetben ő hogyan reagálna, mit hozna ki belőle a tragédia. Én pl. szeretem kibeszélni magamból a fájdalmamat, utálom, hogyha valaki túl tapintatos, és nem kérdez rá, ahelyett, hogy megadná a lehetoséget, hogy kibeszéljem magam. Ugyanakkor apukám halálhírére se köpni, se nyelni nem tudtam, hosszú órákon át bent ragadt a szó, pedig egy szövegláda vagyok. Szval mondja meg a barátnőd, hogyan lehetsz a legjobban a segítségére!

2015. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es a lehető legrosszabb tanácsot adta: mi van akkor, ha ő igenis beszélni akar róla? Nem szabad minden áron terelni a szót, óriási tapintatlanság tud lenni!
2015. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Segíteni nem fogsz tudni közvetlenül. Amit ne mondj: hogy tudod, milyen lehet most neki, mert nem tudhatod; hogy majd lesz másik, mert az úgyse az a gyerek; hogy úgyis beteg lett volna, mert ilyenkor az már nem számít; hogy idővel jobb lesz, mert hiszen nem tudhatod, így lesz-e valaha is.


Amit viszont mondhatsz: ha beszélni szeretne róla, te meghallgatod. Mondhatod neki, hogy sajnálod az őt ért veszteségéért, hogy bármikor hívhat, ha beszélgetni szeretne, hogy ha szeretne kizökkenni, akkor elmész vele bárhová közös programra. Elmondhatod neki azt is, hogy néha nem tudod, mit mondj: megbántani, ostobaságokkal fárasztani sem akarod, de a hallgatásod nem a közöny jele.

2015. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondj semmit, talán annyit hogy sajnálod ami történt. Ha akar róla beszélni, hallgasd meg, akkor beszélgess vele róla, de ha nem hozza szóba akkor ne. Én pl sokáig nem tudtam, nem akartam beszélni róla, de mindenki más.
2015. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak öleld meg és tényleg tereld el a gondolatait valamivel,csináljatok programokat,idő kell,hogy feldolgozza.Mikor én mentem a korházba missed ab.-ra mindenki azt mondogatta hogy nem baj majd lesz másik,szivem szerint mindenkit aki ezt mondta kinyírtam volna...
2015. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 26.-án derült ki, hogy meghalt a magzatom, ès ami a leg rosszabbul esett az az volt, hogy azt mondta egy ismerősöm, hogy nem kell ezt tragikusan felfogni, pár hònap ès lehet ùjra pròbàlkozni. Nekem elèg lett volna, ha átölel ès annyit mond sajnálom ès ha bármire szükségem van
2015. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi előző voltam, csak a telefonom előbb elküldte a választ mielőtt befejeztem volna. Szóval nekem az esett volna jòl ha átölel ès annyit mond sajnálja, ès ha bármire szükségem van csak szóljak.
2015. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!