Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Műszeres befejezés után...

Műszeres befejezés után szoktatok pénzt adni az orvosnak? És ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Gondolom aki már átélte, tudja, hogy ez az egész milyen tortúra. Hirtelen ráébredni, illetve arra ébredni, hogy baj van, majd néhány óra múlva már a műtőasztalon találni magadat. Mikor délután "zárás" előtt kerül rád a sor, és mire felébredsz, az orvosod már haza ment.

Szóval arról van szó, hogy én most találtam magamnak egy orvost, akivel nagyon megvagyok elégedve. Teherbeesésemkor kerestem fel először, és mindig minden helyzetben előnyben részesített eddig, mert nekem már volt sok kudarcom és a korban is benne vagyok. Ez alatt azt értem, hogy soron kívül fogadott, és mindig felveszi a mobiltelefont. Teljesen véletlen volt, hogy pont akkor rendelt az ambulancián mikor megindult a vetélésem, és úgy éreztem, hogy rajta volt, hogy ő műtsön, pedig mire sorra kerültem 10 perce volt a munkaideje végéig. Háromszor látott amúgy előtte. Nagyon korrektnek tartom, de nem tudom, hogy meg kellett volna-e keresnem, mert a műtéttől számítva 6 hétre el kell majd mennem hozzá kontrollra. De ha megyek, akkor eleve magánrendelésre szeretnék menni, ahol meg amúgy is kér pénzt. Szóval nem tudom, hogy ilyenkor mi a módi. Csak fizessem ki amit elkér, vagy adjak többet, és valahogy említsem, hogy azt miért adom, vagy meg kellett volna keresnem a műtét után?

Ezelőtt méhen kívüli terhességeim voltak, amikor amúgy is el kellett mennem varratszedésre sztk rendelésre, és ott adta magát a dolog, hogy ott toltam egy kis pénzt. De most itt eben a szituban nem tudom.


2016. jún. 14. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom a veled történteket. Én a 6 hetes kontrollra amikor mentem hozzá magánba, akkor akartam neki pénzt adni. 20.000 ft-ra gondoltam. Nem fogadta el, de szerintem nyugodtan adj ott neki ha gondolod. Velem is végig rendes volt, segítőkész, a kórházba is úgy rendezte a dolgokat hogy ő legyen, meg hogy gyorsan sorra kerüljek.
2016. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi első válaszoló. :-) Úgy vettem észre, hogy az orvosok, legalább is a normálisabbja nem szeret pénzt elfogadni vetélés esetén. Valamiért ez nekik is kudarc élmény. Egy korábbi terhességemnél még egy fiatal dokihoz jártam aki most még csak szülész jelölt. Privát rendelésre jártam hozzá a terhességem alatt, tehát fizettem, de amikor megállapította az embrió elhalását, nem volt hajlandó pénzt elfogadni. Aranyos doki, csak azért váltottam, mert a vizsgái miatt nem tudott fogadni sürgősben. Szóval ez miatt is vacilláltam , hogy most mit tegyek, mert megsérteni sem akarom. Ráadásul ő főorvos, akihez most jártam a hetekben és aki műtött.
2016. jún. 15. 13:06
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Privát orvosom van 25 éve. Nála szültem (23 éve), szóval ismer, mint a tenyerét. Volt egy missed ab-om 2 éve, 20ezret akartam adni, de nem vette el. Attól függetlenül, minden egyes vizsgálatnál 5ezret adok, akkor is, ha az osztályon vár. Magánrendelése 10ezer a tarifa, de tőlem azt sem veszi el. Nekem ennyit megér a biztonságom, plusz hogy nem kell várnom sehol, ha 100-an vannak előttem, akkor is én vagyok az első, a kórházban is engem vittek először a műtőbe, akinek meg nem volt dokija, még délben is várt, amikor én már hazafelé készültem.
2016. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem csóróskodok ezen, félreértés ne essék, szívesebben megyek privát rendelésre pénzért. Illendőségből kérdeztem, mert úgy láttam náluk, hogy ilyen esetekben nem szeretnek pénzt elfogadni.
2016. jún. 15. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem. Megpróbálod odaadni, ha elveszi el, ha nem akkor nem.
2016. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as, pont az ilyen fizetős emberek miatt várunk mi, többiek délig-délutánig, akik "csak" a TB-t fizetjük, mert nem keresünk annyit, hogy magánorvosokat tartsunk.... :((
2017. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6. Ugyan a kérdésem már régen aktualitását vesztette, de a válaszod mindig aktuális. Sajnos ez tényleg így van sok esetben, de azért ez sem nem mindig. Ez több tényezőn is múlik, sürgősségi sorrendbe is teszik, és a beteg állapotát is figyelembe veszik. Engem akkor nem csak azért hívott be soron kívül az orvosom, mert előtte már fizettem neki privátban. Hanem azért is, mert én fetrengtem a fájdalomtól, míg mások ott nyomkodták a mobiltelefonjaikat. Ne hidd, hogy ezt nem veszik észre.

Kb. egy hónapja a férjemet el kellett vinnem a sürgősségire. Tolókocsival jött oda hozzánk a betegkísérő mikor vitte vizsgálatra. Mondta a férjem, hogy erre nincs szükség. A betegkísérő meg azt mondta, de van! Azoknak nem tolja oda, akikről azt látja, hogy kijárkálnak dohányozni, de látta, hogy ő nem ment ki egyszer sem. Nem tudom hogyan látják ezt abban a káoszban ami ott van, de látják, és figyelnek. Meg kell mondjam, igazuk van. Ha már foglaljuk a helyet és az időt a sürgősségin, vagy az ambulancián, akkor tessék már ne vihorászni, telefonozgatni, őrá várogatni mert épp cigizik stb. Hidd el, ezeket azért észre veszik. De ha "jó beteg" vagy még mindig nem garancia, hogy időben sorra kerülj, a szerencsén is múlik, sajnos elég nehéz lehet ezt így eldönteni nekik is. Engem nem csak azért hívott be soron kívül az orvos, mert tejeltem előtte. Hanem azért, mert onnantól még sok óra eltelik mire felvesznek az osztályra, mire megcsinálják a labort, ekg stb. és mire sorra kerülök a műtétre. Nyilvánvaló, hogy előrébb helyezik.

2017. máj. 18. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
6#-os. Már bocsánat, nem vagyok milliomos, de az egészségem, a normális ellátásom mindennél többet ér. Nem 100ezreket adtam, csak megháláltam, hogy hamar fogad, és normálisan kezel. Sajnos , hogy a mai világban ezt kell tenni.
2017. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!