Miket nézessek meg?

Figyelt kérdés
11 hetesen missed ab műtétem volt, minden előjel nélkül, egy uh vizsgálaton derült ki, hogy nincs szívhang. Addig teljesen jól fejlődött. Nem küldenek kivizsgálásra, mert egy alkalom még nem elég indok hozzá, biztos nem volt egészséges és hasonló indokok miatt. Én azonban nem tudom azt elfogadni, hogy még egyszer vagy akárhányszor át kell ezt ahhoz élnem, hogy elküldjenek akár egy vérvételre. Találtam egy magánlabort. Azt néznek meg, amit én kérek. Elsőre a TSH és a progeszteron jutott az eszembe. Szerintetek mit nézessek még meg?
2016. nov. 16. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rokonsagunkban is megtortent ugyanez egy anyukaval, ami veled sajnos.

Az anyuka nem volt kivizsgalasokon utana, amikor terveztek, osszejott a baba.

Szerintem ne okold magad, nagy valoszinuseggel nem a te hibad, hogy elment a baba, ezt barmi okozhatja, nem kell ahhoz betegnek lenned, hogy ez megtortenjen, lehet, hogy nem volt eleg eros, elegge eletkepes...

Egy altalanos verkepet csinaltass. Ha a tsh-dal, progeszteronoddal gond lenne, akkor teherbe sem tudtal volna esni, ezek inkabb a teherbe esest befolyasoljak.

2016. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, igazad van. De nyomaszt a tudat, hogy ha velem van valami gond, akkor ennek elejét vehetem legközelebb. Ha minden rendben, akkor könnyebben el tudom fogadni, hogy nem lett volna egészséges.
2016. nov. 16. 22:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. Ertheto, ha csak igy nyugszol meg, akkor keress egy jo magannogyogyaszt, aki alaposan megvizsgal, ezzel kizarja a szervi problemat, csinaltass citologiat (bakterialis fertozes stb. kizarasara)

Mondd el, hogy miert szeretnel meg tovabbi vizsgalatokat es celiranyosan hatha elkuld valahova.

Hol szeretned a vervizsgalatot? A centrum-lab oldalan lakossagi arlistanal talalod, hogy hany fele erteket vizsgalnak a verbol, igy nagyon nehez kitalalni, hogy mit lenne erdemes kerni még...

Tobbszaz van... Es eleg koltseges is az egesz. Esetleg hivd fel oket es kerdezd meg, hogy mit javasolnak ebben az esetben.

A kovetkezo terhesseg tervezese elott esetleg szedj folsavat es terhesvitamit, hogy felkeszitsd a szervezeted!

Sok sikert neked!

2016. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hormonsort erdemes nezetni, de az akkor lesz aktualis, ha visszater a ceklusod. Ehhez a ciklus 2-5 napja kozott kell menni eloszor vervetelre, masodjara pedig a peteeres utan kb 7 nappal.

Egyebkent ha a ciklusod rendben van, nincs pecseteloverzesed mensi elott, vagy ciklus kozben, szabalyos a ciklusod, van peteeresed rendesen, akkor altalaban nincs gond a hormonokkal. Plusz olyan is van, hogy normal ciklus kozben tokeletes a progeszteron, de a terhesseg elejen megis keves, szoval ez sem ad meggyozo valaszt.

Sok esetben a veralvadassal van gomd es annak nem nagyon van tunete.

En trombofiliara szurettem magam, illetve a trombozishajlammal kapcsolatos genetikai vizsgalatokat csinaltattam meg. Nogyogyasznal is voltam, alaposan atneztek mindent, pcos-t, endimetriozist zartuk ki.

Vercukrot is nezettem, mert a csaladban gyakori a cukorbetegseg, ami szinten okozhat vetelest, de ezzel sem volt gond.

Altalanos labort kertem meg es szinten tsh-t nezettem, hatha kiderul valami.

Tobb veteles utan, ha meg nincs kozos gyerek, azt is meg lehet nezetni, hogy a par kozott nincs-e genetikai osszeferhetetlenseg. Nekunk mar van ket gyermekunk is ket problemamentes terhessegbol, szoval erre nem volt szukseg.

Nem akarok hazudni, igen sok penz ment el a vizsgalatokra, mert volt par, amit ismetelni es kellett, illetve az eredmenyeket szakorvosoknak megmutatni es en mindent privatban inteztem, mert igy gyorsabb volt.

Az eg vilagon semmi sem derult ki, illetve ami igen, annak elvileg nem lehet koze a veteleshez. Igy batran nekifutottunk meg egyszer es ismet elveteltem.

Annyi volt a kulonbseg, hogy az elso esetben ugy volt mint nalad, 10. hetig normalisan fejlodott az embrio, volt szivmukodes es tokeletes meretek, majd elhalt, 11 hetesen derult ki uh-n. A masodiknal viszont az elejetol rosszul fejlodott, tul lassan nott a petezsak, tul keson latszott az rmbrio, a pulzalas nem is volt egyertelmu, hogy beindult-e, azutan pedig mar semmi sem nott sehova, vegul elment spontan.

Nem tudom mekkora esely van arra, hogy egymastol fuggetlen oka volt a ket vetelesnek.

Most engem ismet vizsgalgatnak, de mar nem fizetem privatban, az allamiban is megcsinaljak mar. Kb ugyanazt nezik meg ujra, de sok remenyt nem fuzok a dologhoz. Mi majd megprobaljuk meg egyszer, hatha sikerul ezuttal.

2016. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is a progeszteronszintre gondoltam. A tsh. És a trombofilia immunologiai vizsgálatra. Azért ezeket, mert a nőgyógyászom kb ezt a három dolgot sorolta fel, mint leggyakoribb okot, hogy talán ez lehet a háttérben. Valóban nem olcsó vizsgálatok ezek, de én nem akarok még egy vetélést átélni ahhoz, hogy elküldjenek kivizsgálásra. És persze még így is járhatok újra így, sajnos...

Sajnálom, hogy újra át kellett ezt élned!

Igen, már nekünk is van egy közös lányunk, az teljesen problémamentes terhesség volt.

Remélem minél hamarabb sikerül újra egy egészséges babának életet adnunk! :)

2016. nov. 17. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 2 vetélésen vagyok túl, amikor mentem a leletért, leültem beszélni a dokimmal, hogy én ezt mégegyszer nem szeretném átélni, tudom hogy 3 után szokás a vizsgálat, de most tegyen kivételt. Kaptam beutalókat, este elküldöm neked. Decemberben megyek, mert azt mondta hogy a műtét után várjak egy ciklust, csak utána kezdjek bele. Kitartást!
2016. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyvetles utan semmit nem ekll nezetni

progeszteroon szint veteles utan alacsony ez termeszetes

A veteles a termeszetes szelekcio resze egy egeszseges anya jo genekkel nem atrtja meg a beteg eletptelen magzatot.

2016. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Véralvadásit a nőgyógyászom tanácsára csináltattam. Elmentem hematologiai szakrendelésre és mondtam, hogy kérem a leiden+mthfr+volt még valami amire nézték, 3 éve volt kb 15.000 ft. Ki is jött az mthfr heterozigota, mindkét terhességnél 16. héttől vérhigítóval szúrtam magam, problémamentes volt. Ha gondolod megkeresem a papíromat, hogy hol végezték el a szűrést.
2016. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11 hetes volt nem 16

Elso trimeszter veralvadasgatlo pont verzest okoz igy nem hasznaljak

2016. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os válaszoló, megköszönném. :)

8-as válaszoló: És ez a vizsgálat olyan volt, amit vérből néztek vagy olvastam olyat is (talán pont ezt a 3-at szűrik ki), hogy szájüregből vesznek mintát?

Igen, egy után nem kell. De ha megismétlem vagy esetleg még kétszer, akkor majd szóba állsz velem, mert akkor már kell? Pont ezt akarom elkerülni, ha lehet, hogy ha valami probléma áll a dolog hátterében és nem természetes szelekció, akkor tegyek ellene, hogy erre újra ne kerülhessen sor.

2016. nov. 21. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!