Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Velem van a baj, vagy tényleg...

Velem van a baj, vagy tényleg nagy és globális gond van a mai fiatalokkal és gondolkodásmódjukkal?

Figyelt kérdés

Pár éve észrevettem, hogy valahogy nem találom a közös nevezőt a korombeliekkel (20-30 közöttiek), én teljesen normális gondolkodású, átlagos, kedves embernek tartom magamat, de valahogy nem sikerül szimpatizálnom a korombeliekkel. Mindenhol a kétszínűséget, az ítélkezést tapasztalom. Ki-hogy néz ki, kinek mi van és mi nincs, ki hol járt és mit csinál stb...Ezt érzem vagy ezt élem át szinte minden egyes alkalommal, amikor korombeliekkel "beszélgetek". Viszont a tőlem idősebb korosztályon 35-40-50 egyáltalán nem tapasztalok ilyen mértékű "megbélyegzést" vagy szimplán rosszindulatot. A baráti társaságom is kezd "megváltozni" a szememben, nem keresnek, mindenki el van magának, mégis mutogatják mi van nekik, hol és merre jártam, ugyanakkor ha az ember kirak egy sztorit fél évente, mindenki látja, de eszükbe nem jutna megkérdezni, hogy miújság, hogy vagy. Már belefáradtam abba, hogy én keressek mindenkit, én ajánljam fel azt, hogyha van 1 órája, ugorjon be, beszélgessünk egy kicsit. A válaszok általában: sok a dolgom, de rendben, meglátom majd, egyszer beugrok valamikor. Aztán persze nem lesz belőle semmi. 1-2 olyan barátom maradt meg, akikkel havonta párszor beszélgetünk, velük nincsen semmi gond.Viszont a többiek nagy érdektelenséget mutatnak velem szemben, persze mindenki változik, mindenkinek van dolga, nekem is, mégis kerítek/kerítenék időt arra, hogy fél évente összefussunk. Úgy érzem nagyon elzárkózott sok ember körülöttem és ezt az idősebbeken nem veszem észre. Ha esetleg olyan összejövetelre keveredek, ahol vannak velem egykorú idegenek, akkor érzem azt a kinézettséget, volt hogy beszóltak vagy visszahallottam dolgokat, pedig véleményem szerint senkinek sem ártottam. Úgy érzem sokszor vagyok hasonló dolgoknak az "áldozata", hogy megérzik, hogy támadható vagyok, kifognak és belém lehet kötni. Megjegyzem én is érzékeny vagyok, de hiába szeretnék barátkozni, szinte mindenkin a negatív energiát érzem és a külsőségeket. Pedig én csak kötetlenül szeretnék beszélgetni, összejárni, jól érzeni magamat egy normális, érett és elfogadó baráti társasággal, de úgy érzem erre egyre kevésbé lesz lehetőségem.


Nem tudom, hogy írásban mennyire jött át a problémám/észrevételem, kíváncsi lennék mások véleményére, hogy én érzem rosszul ezt a dolgot, én vagyok rossz helyen, vagy más is tapasztalja.



2020. júl. 6. 12:50
 1/6 anonim válasza:
Én a másik oldalt képviselem, egyetemen sok ismerősöm volt, társaság, de utána, mikor már dolgoztam, magánélet stb., mindenki elkülönült, és ha fel is hívtak, hogy találkozzunk, azt a szomorú szabályszerűséget vettem észre, hogy akkor hívnak, ha akarnak valamit. Pénzt, vagy álláskeresésben segítséget. Vagy nagy probléma miatt panaszkodni. Na most nekem a háromféle ok közül egyik sem kellemes, ugyan miért pazarolnám olyanokra magam, akik csak ilyenkor és ilyen ügyekben keresnek. És leépítettem ezeket a számomra nem kellemes, célorientált találkozásokat. Olyannal sem szeretek beszélgetni, aki nekem közömbös témákat nyomat, a családtagjairól beszél megállás nélkül, akiket nem is ismerek. Fiatalon ezeket a h.lyeségeket eltűrtem, de most már időpazarlásnak tartom olyanokkal találkozni, akik nem kellemesek számomra.
2020. júl. 6. 13:09
 2/6 anonim válasza:

Szia,


én már 50 éves vagyok, de én pedig a saját korosztályomról mondhatom el ugyanezt.Közömbösek,nem érdeklődnek, megbeszélt találkozókat lemondanak, sokszor az utolsó percben.

Viszont mindig is jól kijöttem a fiatalabbakkal,20 - 30 asokkal.

Úgy látszik, nem egyforma ami kijutott nekem és a Neked.

De nem hinném, hogy a fiatalokkal van baj, minden korosztályban van ilyen eltűnő, vagy kinéző, vagy közömbös.


50F

2020. júl. 6. 13:19
 3/6 anonim válasza:
Ismerős, 23 vagyok és én sem találom meg a közöst korombeliekkel.
2020. júl. 6. 13:37
 4/6 anonim válasza:

Kérdező, az én korosztályomban - 36 éves vagyok - dettó ugyanez van.

Ez egy általános emberi tulajdonság, ami nem csak a te korosztályodra jellemző. Sajnos ilyen az emberi természet.

2020. júl. 6. 13:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt válaszokat! Azt hiszem kicsit megnyugodtam ezzel kapcsolatban. Sejtettem, hogy minden korosztályban előforduló probléma, de azért kicsit megdöbbentett a dolog. Mindenesetre nagyon sajnálatos.
2020. júl. 6. 13:57
 6/6 anonim válasza:
Sajnos sok fiatal drogos meg iszik ez ezert is lehet
2020. júl. 22. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!