Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt 25% vagy 50%ig...

Vannak itt 25% vagy 50%ig ROMÁN származású személyek? Beszéled a nyelvet?

Figyelt kérdés

Van egy ízig vérig román nagypapám,Miercurea ciuc-ban,sajnos engem nem tanított meg édesanyám románul...

nehéz a nyelv? Romániában meg lehet tanulni,hamar?

Hova húz a szíved?

Engem Romániához...


21/srác


2020. szept. 8. 02:23
 1/10 anonim válasza:
*Csíkszeredában
2020. szept. 8. 02:30
 2/10 A kérdező kommentje:

Miercurea ciuc nem magyar város

Neked esetleg van kapcsolódásod romániához,a románokhoz?

a kérdésre válaszoljatok,légyszi,mert jönnek a csúnya nagymagyarok :DDD

2020. szept. 8. 02:34
 3/10 anonim válasza:
Félig román vagyok, 8 évig tanultam románt, és igazából nekem nem volt könnyű, mivel sosem akartam megtanulni. Magyarországon élek, és magyarnak vallom magam, egyáltalán nem érdekelnek a román szokások. Mondjuk ez lehet attól is, hogy Románia mellett lakok, és itt egyfolytában megy az arrogancia, hogy ki mekkora vérbeli román, aztán közben a nyelvet sem tudják beszélni rendesen... De ezzel nyilván nem akarok általánosítani, csak én ebben nőttem fel.
2020. szept. 8. 05:59
 4/10 anonim válasza:

Nem kötekedésből, de Csíkban a népesség több, mint fele (igazából kb. 75-80%) MAGYAR!

Én félig székely vagyok, édesanyám származik Gyergyóból.

2020. szept. 8. 06:38
 5/10 anonim válasza:
Keresztanyadat provokald, Csikstereda tobbsegben magyar varos. Olyan szinten hogy meg a romanok kozul is sokan beszelnek magyarul is. Csak tudom ha mar itt lakom...
2020. szept. 8. 07:08
 6/10 anonim válasza:
Csíkszereda*
2020. szept. 8. 07:08
 7/10 anonim válasza:

#2:

Jó, magyar oldalon vagy, itt légyszi a magyar nevét használd a városnak.

2020. szept. 8. 08:11
 8/10 Gymnospermatophyta válasza:

De még Erdélyben is magyar oldalon vagy, légyszi ott is azt használd. :))

Szerintem az emberek 100%-a nem tudja mire gondolsz, mikor azt mondod Mieruizé. Ellenben Csíkszeredáról azért a többség hallott, s mint hallottad egyelőre többségben vagyunk.

De alapból is magyarok között beszéljünk már magyarul. Prágát se Prahának mondod, pedig azt megérteném, hogy nem magyar.

A környező országok nyelveinek ismerete hasznos lehet, de mint kultúrális érdeklődést és vonzódást elképzelhetetlennek tartok egy ilyen állam/nép felé... kivéve persze ha román lennék. :) De mindenkinek szíve joga. A nyelvet megtanulhatod, sose baj ha többet beszél az ember, hogy mennyire nehéz nem tudom.

2020. szept. 8. 14:00
 9/10 anonim válasza:
Az első vagyok. Igen, van közöm, itt élek, ide születtem. És a város hatalmas része magyar, nem árt, ha tudsz itt románul, de ha nem az sem a világ vége
2020. szept. 9. 01:26
 10/10 anonim válasza:
9-es erről az jut eszembe amikor az örmény haverom mondta,hogy az USA-ban van egy olyan település ahol a nagyrész örmény és ha semmit nem tudsz angolul de beszélsz örményül akkor simán elvagy ott
2023. márc. 6. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!