Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan tudnék barátokat...

Hogyan tudnék barátokat szerezni, akikkel tudok is közös programokat szervezni, beszélgetni, tanulni stb.?

Figyelt kérdés
Egyetemista lennék, de passziváltattam a félévem és szeretném kihasználni ezt az időszakot. Elsősorban az volt a tervem, hogy most több időm lenne nyelvet tanulni és szakdolgozatot írni, így majd később folytatom az egyetemet és akkor már ennyivel előrébb leszek. Viszont azt érzem, hogy az utóbbi egy évben nagyon el is magányosodtam, mert tulajdonképpen a távoktatás kezdete óta egyedül vagyok és a szüleimen kívül nem is találkozom vagy beszélgetek senkivel sem. Amíg tanultam, addig igazából annyiból állt a napom, hogy felkeltem, részt vettem az órákon, tanultam és aludtam. Ez annyiban változott, hogy már nincsenek óráim és mással töltöm ki a napjaimat, de ennyi. Lefoglalom magam ezzel-azzal, de már nagyon rosszul bírom ezt az egész itthon- és egyedüllétet, mintha be lennék zárva és el lennék szakítva a külvilágtól. Többek között a tanulás is nagyon kínkeservesen megy. Korábban kifejezetten szerettem tanulni és soha semmi problémám nem volt vele, most pedig szinte semmi motivációm nincsen hozzá. Úgy érzem, hogy segítene, ha valakivel tudnék beszélgetni és találkozni, közös programokat szervezni, kimozdulni kicsit stb., de nincsen ilyen ember körülöttem. Sajnos ez idő alatt rá kellett jönnöm, hogy a barátaimra nem számíthatok. A családommal pedig nem olyan a kapcsolatom (nem rossz, csak ők mégis a családom, sokkal idősebb nálam mindenki, elfoglaltak stb.) és inkább velem egykorúak társaságának örülnék, akikkel jobban egy húron pendülünk. Viszont azt sem tudom, hogy hol tudnék megismerkedni új emberekkel. Vidéken élünk, itt nem ismerek senkit sem és nincsen semmiféle lehetőség, sehol semmi és senki, tulajdonképpen üres az egész város. Az egyetem városába szeretnék majd visszamenni párszor, de ott is igazából egyedül tudok elmenni ide-oda és az azért nem olyan mint bekapcsolódni egy közösségbe.
2021. máj. 4. 17:25
 1/10 anonim válasza:
hány éves vagy? fiú vagy vagy lány?
2021. máj. 4. 17:41
 2/10 anonim válasza:
Kb hasonlóan vagyok én is, csak annyi különbseggel hogy a barátaim nagyrésze elég messze él (ahol az egyetem) így keveset tudunk együtt lenni.
2021. máj. 4. 17:46
 3/10 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, lány.

Én a barátaimmal egyáltalán nem találkoztam mostanában, tehát kb. ez is stimmel akkor.

2021. máj. 4. 17:52
 4/10 anonim válasza:

Én szívesen barátkozom, írj rám, ha gondolod.

22 évs, szintén egyetemista srác :)

2021. máj. 4. 18:06
 5/10 anonim válasza:
Melyik városban élsz?
2021. máj. 4. 18:41
 6/10 anonim válasza:
Ezt az egészet akár én is írhattam volna! A passziváltatást kivéve minden stimmel. Nekem is megfordult a fejemben, de nem akartam, mert akkor megbolondulnék itthon az elzártság miatt, ha még tanulnom se kellene. Szívesen beszélgetek veled. :) Bár mivel valószínűleg messze vagy, programokat nemigen tudunk csinálni, de legalább kihúzhatjuk együtt valahogy ezt az időszakot. :)
2021. máj. 4. 19:16
 7/10 anonim válasza:
Mik az érdeklődési köreid és hobbijaid? Ha van egyezés, akkor én benne lennék.
2021. máj. 4. 23:29
 8/10 A kérdező kommentje:

5# Várost szerintem hiába írok, de Tolna megyében élek.

7# A kreatív hobbikat szeretem (pl. rajz, festés, varrás, barkácsolás és minden ilyesmi). Szeretek még nyelvet tanulni, kirándulni, biciklizni, sorozatokat nézni, társasozni és kirakózni, ilyesmik.

2021. máj. 4. 23:34
 9/10 anonim válasza:
Írj rám nyugodtan. Szeretek társasozni és sorozatokat nézni én is, és 21 vagyok, majdnem egyidősek. :)
2021. máj. 5. 00:05
 10/10 anonim válasza:

Huh, át tudom érezni a helyzetedet, az egyetem alatt én is passziváltam fél évet, és elég sokat voltam ekkor egyedül. Most meg a vírus miatt különösen nehéz lehet bármit is kezdenie magával az embernek. A leírásod alapján egyébként szimpatikusnak tűnsz nagyon, volna esetleg kedved beszélgetni? :)

25F

2021. máj. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!