Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt bárki akivel lehet...

Van itt bárki akivel lehet beszélni a disszociatív identitászavarról (többszörös személyiség)?

Figyelt kérdés
Például: érdekel ez a zavar, családtag szenved benne, az illetőnek van.

2021. jún. 24. 12:18
1 2
 1/12 anonim válasza:

I am here:

me, myself and I.

:D

2021. jún. 24. 12:51
 2/12 anonim válasza:
Én is itt vagyok.
2021. jún. 24. 13:03
 3/12 anonim válasza:
Én beszélgetnék róla, de én még nem akarok.
2021. jún. 24. 13:33
 4/12 anonim válasza:
Én szívesen beszélgetnék, hátha megtudok valami újat. Olvastam Az ötödik Sallyt, a Szép álmokat, Billy!-t, és láttam pár filmet a témával kapcsolatban. Épp egy ilyet nézek. De pl. nem tudom, hogy napjainkban a pszichiáterek hogy állnak a kérdéshez, főleg bűnügyeknél, amikor el kellene dönteni, hogy felelősségre vonható-e a tettes egy gyilkosságért, vagy mondjuk nem beszámítható.
2021. jún. 24. 14:33
 5/12 anonim válasza:
Hát én talán, bár nem tudom, hogy van e elég infóm a témában hozzá. Nekem nincs és személyesen nem tudok róla, hogy valakivel is találkoztam volna valaha akinek ez van. Viszont több videót meg filmet láttam a témában, kicsit kutakodtam is utána, amikor először hallottam róla, mert érdekelt szimplán. :) (Egyébként szerintem Anthony Padilla videója elég jó a témában, és teljesen emberségesen közelíti meg, a vendégeit nem csapja be és objektíven mutatja be az egészet /más témákban is/.)
2021. jún. 25. 15:59
 6/12 A kérdező kommentje:
A bűnügyben a disszociatív személyiségzavaros ugyanúgy felelősségre vonható. Nincs ilyen, hogy több személyiségem van és elengednek. Ugyanúgy börtön. Gondolj bele, amikor valakinek több személyisége van, akkor te egy testet látsz, nem tudhatod, hogy az egy másik személyiség.
2021. jún. 25. 17:26
 7/12 anonim válasza:
Nem engednék el, csak nem fegyházba kerül, hanem kényszergyógykezelésre.
2021. jún. 25. 17:38
 8/12 A kérdező kommentje:

Abban nem voltam biztos hogy oda, de valószínűleg. Viszont szerintem azt az embert tuti integrálni akarnák (összeolvasztani eggyé a személyiségeket), ahogy Billy Milligan-nál is történt. Egyébként ő nem azért lett többszörös személyiségű mert bűnöző volt, és nem azért lett bűnöző mert többszörös személyiségű volt. Ha egy személyiség lett volna, akkor is bűnöző lett volna, mert ezek a személyiségek mind-mind az ő élettapasztalatainak egy-egy darabkája, szelete.

Példa:

képzeljétek el, hogy tudtok zongorázni és nagyon szeretitek. Ha "lehasítjátok" ezt a részt magatokból pl. 7 évesen és beleteszitek egy (másik, tiétek) személyiségbe, akkor annak a személyiségnek csak a zongorázásról és annak szeretetéről lesznek érzései és emlékei, és ha 20 évesen megint leültök zongorázni, akkor az a személyiségetek fog aktiválódni. A másik személyiségetek a többi élettapasztalatokhoz fér hozzá, de a zongorázáshoz és annak élményéhez nem. De az még mindig a te élettapasztalatotok. (Ezért is) értek egyet a disszociatív személyiségűek nem felmentésével a többszörösségük miatt (bűnügyekben). Ők azért érzik különállónak a személyiségüket, mert az ágenciaélmény (annak tapasztalata, hogy az egyén maga irányítja a dolgokat és hat rá és cselekszik) a tapasztalatokkal együtt "lehasad", hiszen a tapasztalatban te is benne vagy, mint cselekvő ágens (ha tapasztalsz valamit).

2021. jún. 25. 17:51
 9/12 anonim válasza:
Amit most ide irtál a lehasadásról, ajánlom megnézésre a Rejtélyes jég című sorozatot.
2021. jún. 25. 17:53
 10/12 anonim válasza:

Tizenéves koromban (pár éve) úgy gondoltam én is, meg a hozzám közel álló barátaim is, hogy van valami hasonlóm, tudathasadásom mindenképp, hallucinációim és kis hangocskáim is voltak.

Már jól vagyok, a legtöbb mentális problémám eltűnt, de szívesen beszélgetek róla.

2021. jún. 25. 22:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!