Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogy szoktatok egy nagyon...

Hogy szoktatok egy nagyon csendes embert megnyitni?

Figyelt kérdés
Van egy lány, aki mindig nagyon csöndben van a baráti társaságban(én nem ismerem, csak párszor láttam), és kezdtem megsajnálni, mert nem láttam beszélni senkivel, csak nézte a többieket társalogni. Lehetséges, hogy szociális szorongása van, mindenre csak 1-2 szóban válaszolt, úgy jött le, hogy nem szeretne beszélgetni / ismerkedni. Nos gondolom nem mindenkinek az igénye, hogy ismerkedjen, de ha bulizik az ember, akkor feltételezem, hogy próbálja megszeretni a társaságot. Van valami ötletetek, hogy hogy lehetne megnyitni egy ilyen embert, aki nagyon nehezen szólal meg, és mindenre 1-2 szóban válaszol? Legközelebb örülnék, ha eltudná engedni magát, neki is jobb lenne, de senki nem bírja megnyitni..
2021. júl. 18. 22:49
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
Kérdezz tőlle mindig .Nevettesd meg.
2021. júl. 18. 23:09
 2/29 anonim válasza:

Valószínűleg nagyon súlyos lelki bajok gyötrik, ez tinikorban általában az otthoni dolgok miatt szokott lenni, otthon nem akar maradni, szeretne szocializálodni, szórakozni, fiatalnak érezni magát de közben az otthoni bajok meg agyonnyomják szegényt.

Finoman érdeklődj négyszemközt hogy van-e kedve beszélni valamiről de készülj fel rá hogy lehet hogy "kitörik a vulkán". Először beszélj valami olyanról ami téged is bánt, bántott de megoldodott, nyílj meg neki, lássa hogy tényleg érdekled, megbízhat benned és ha így se akar megnyílni akkor segíts neki pszichológust keresni és valahogy értesd meg vele hogy nem érdemes 2 mérgező felnőtt miatt egy életre lelki nyomoréknak maradni.

Ha van olyan a társaságban akihez közelebb áll akkor inkább ő legyen az a személy aki beszél vele.

2021. júl. 18. 23:13
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ilyen kihallgatás feelingje van, még a nyitott kérdéseket is 1-2 szóval válaszolja meg. Megnevettetni nem is próbáltam, nehéz viccesnek lenni valaki olyan mellett, akiről azt érzem, hogy kellemetlenül érzi magát, valamennyire én is kellemetlenül érzem magam amiatt, hogy ő úgy érzi magát, érted.. Gondolom próbálkozik barátkozni, csak nem megy neki. Nem tudom hogy lehetne egy ilyen embert "segíteni", hogy végre eltudja magát engedni, mert a barátaimat is láttam, hogy próbálják megnyitni, de nem jártak sikerrel.
2021. júl. 18. 23:21
 4/29 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek, hogy nem tini, 26 körül lehet.
2021. júl. 18. 23:22
 5/29 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem is volt régen szociális szorongásom, lehet megmondom neki majd, hogy ne érezze magát egyedül. Azért nem azt fogom mondani, hogy én is szorongtam, hanem pl hogy volt nekem is csendes korszakom, ebből a pontból talán el lehet indulni. Az a baj, hogy soha nem "foglalkoztam" csendes emberekkel, tudom, hogy valami mindig van a háttérben, de annyira nehéz ezt egy hétköznapi embernek "megoldani", főleg, ha az érintett személy talán be sem tudja magának ismerni, hogy problémája van.
2021. júl. 18. 23:28
 6/29 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem is pszichológus segített kimászni ebből.
2021. júl. 18. 23:29
 7/29 anonim válasza:
Nekem volt egy ilyen lány az osztályban annak idején. Alig lehetett vele beszélgetni, max az időjárásról, nagyon halk volt, soha nem hallottuk amit mond, a tanár mindig rászólt, hogy hangosabban stb. Ott tört meg a jég neki felém, amikor én bent maradtam egy szülőin és eljött az apukája is, aki az én apukámmal keveredett beszélgetésbe. Másnap elmondtam neki, hogy apukája meg apukám milyen jól elvoltak és ott kijött belőle minden trauma az apjáról akivel mint kiderült már nem is tartja a kapcsolatot, azt se tudta, hogy az apja tud róla, hova jött középiskolába és ezt úgy rám zúdította hogy csuda. Szerintem pont engem sikerült megtisztelnie 15 évnyi elnyomott fájdalommal (molesztálás stb.) Nagyon meg voltam lepődve, onnantól sokkal közlékenyebb és felszabadultabb kezdett lenni mindenkivel, de ki tudja, hogy alakult volna, ha az apja akkor nem jelenik meg és nem pont az enyémmel kezd el haverkodni. (Anyukája nem volt jelen, nem az első szülői volt 9.-ben)
2021. júl. 18. 23:31
 8/29 anonim válasza:
Szeretni kell őt.
2021. júl. 18. 23:32
 9/29 anonim válasza:
Nem egészen értem. Milyen baráti társaság ez, hogy rendszeresen összejárnak bulizni, de a tagjai nem ismerik egymást? Kinek a révén került be ez a lány a csapatba, ha senki nem bírja "megnyitni"? Vagy munkahelyi ismeretség?
2021. júl. 19. 00:44
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát lehet pontatlan a kifejezés, de úgy vélem, hogy egy baráti társaság azért baráti társaság, mert mindenkinek van egy, vagy több barátja a társaságban, tehát nincs egy ember sem, aki mindenkinek idegen. A lányt én nem láttam sokszor, akivel jött, ő nyílván ismeri. Nyílván szeretne a társasággal mozogni, ha megjelenik, mi elfogadjuk úgy, ahogy van, ezt gondolom érzi is, de attól még sokszor bizonytalan lesz, vagy nem tudom, és nem szólal meg. Körülbelül 50-en lehettünk, több embert is ismert, de mindig egyedül mozgott, nem lehet vele egy beszélgetést fenntartani, és ezt sajnálom nagyon. Beszélgettünk másokkal, hogy mit tudnánk tenni, hogy elengedje magát, próbálkoztunk, de nem akartuk "lefárasztani", hogy megyünk "kérdezősködni", mert csak akkor szólal meg, ha kérdez az ember, de akkor is 1-2 szóval válaszol.
2021. júl. 19. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!