Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Lenne valakinek kedve segíteni...

Lenne valakinek kedve segíteni nekem készíteni egy röpdét?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy óriási, 1.5 méter széles röpdét készíteni. A forgalomban lévők egyáltalán nem is hasonlítanak arra, amire nekem lenne igényem, de igazából az egyedi gyártású profi volierek se tetszenek.

Nekem több ötletem is van, de ezeket jó lenne átbeszni valakivel és aztán saját kezűleg elkésziteni.

(És amúgy lenne még egy rakat DIY tervem a későbbiekre nézve is, amikhez jó lenne társaság. Én budapesti vagyok (XIV. kerület).

Kort, nemet nem írok most mert ez most barátkozásról szól :)

Írjatok bátran, ha lenne kedvetek közösen barkácsolni.



2021. szept. 10. 15:17
 1/8 anonim válasza:
Mármint amiben igazi, élő madarak repkednének? Mint a kalitka, csak sokkal nagyobb?
2021. szept. 10. 16:13
 2/8 anonim válasza:
Milyen szerszámaid vannak?
2021. szept. 10. 16:32
 3/8 anonim válasza:
Kor/nem is számít azért, de amúgy beltéri röpdében van tapasztalatom, kültérit még nem építettem viszont :p :)
2021. szept. 10. 21:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Beltérit szeretnék.


De mi múlik itt a paramétereken? Ha túl idős/fiatal, lány/fiú vagyok már nem érdekes?

2021. szept. 10. 21:28
 5/8 anonim válasza:

Valószínűleg jobban szót tudsz érteni és ezáltal jobban együtt tudsz dolgozni egy hasonló korú/beállítottságú/gondolkodású személlyel, de csak magamból indulok ki, semmi negatívra nem gondoltam, sajnálom, ha esetleg megbántottalak, nem állt szándékomban :)

És csak hogy nyílt lapokkal játszunk: 22F :)

2021. szept. 10. 21:56
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem bántottál meg. De mivel tényleg barátokat keresek, és nem társat, ezért nekem nem fontos ez most. A legjobb barátnőm pl. nyugdíjas korú, de nyilván nem ez alapján választottam őt :) hanem az életbölcsessége és empátiája miatt lett ő, mert a saját korosztályomban ilyen emberek finoman szólva ritkák.


Attól pedig tartok, hogyha én kiírnám ide a paramétereim, akkor ez határozza meg majd a válaszolókat, és nem a DIY érdeklődés.

Az együttműködés elég hamar kiderül. ;)


Egyébként ha esetleg valakit érdekel, lehet kisebb lesz a röpde. Most épp az uj terv szerint a legnagyobb ikeás dobozt használnám aljzatnak.

Csak még nem tudom ez megfelelő lehet-e. De ha igen, akkor csak a ponthegesztett rácsokat, ajtókat, és a belső elrendezést kell megcsinálni :)


Ha muszáj a 1.5 méter, akkor a tálcára is van 2 ötletem.

2021. szept. 11. 10:41
 7/8 anonim válasza:

Értelek és örülök, ha nem jött le negatívként, amit írtam :)

Alapvetően érdemes lehet valahonnan egy aluminium lapot szerezni és azt megformázni tálcának és akkor tudsz akár újságot is elájuk tenni, nem fog átázni alattuk (újság amúgy nem jó ötlet, a festék meg a sok fogdosás után ki tudja, mit kaphatnak el tőle, mikor csipegetik, enyéim legalábbis szeretnek lent mászkálni és mindent megrágni 😅😂)

Szóval az jó kiindulási alap, hogy a tálca határozza meg a méreteket, viszont túl magasra sem érdemes tervezni, egymás fölé nem érdemes tenni dolgokat, mert a fentin ülve összepiszkitják a lenti játékokat pl.

Ha tudsz esetleg szerezni valami aluminiumot (vas nem jó, az ürülékük kikezdi és idővel elrozsdásodik/kilyukad, tapasztalat 😅), ami megfelelő méretű és egy darabból áll (többet összeilleszteni nem érdemes, ha kifröcskölik a vizüket, az illesztésnél átszivároghat és penészedhet a padló alattuk, vagy ha asztalra/állványra tervezed, akkor akkor megdagad a bútorlap.


Kezd marhára hosszú lenni, ha gondolod írj privátot vagy akár cseréljünk messengert, itt kezd kicsit bonyolult lenni 😅😂

2021. szept. 11. 11:03
 8/8 A kérdező kommentje:
OK, írok privit :)
2021. szept. 11. 11:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!