Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Kirekesztés máris?

Kirekesztés máris?

Figyelt kérdés
Épp most fogok váltani gimnáziumot mert nem volt olyan jó az oktatás.Az új osztálytársaim már be is raktak a csoporba, és el kezdtünk beszélgetni, és felmerült a cigizés/eflezés. Na most nekem nem nagyon szeretném kifejteni, rossz tapasztalataim vannak a cigi/elfel kapcsolatban. Ezt próbáltam könnyen értelmezhetően kifejteni nekik, hogy én nem annyira nem a az ilyen embereket, de nem ítélem el, csak a régi sulimban már voltak ilyesféle emberek. Erre az összes el kezdett szidni, hogy én mit kötök bele ebbe. Meg hogy majd velem rohadtul bem akarnak majd barátkozni, ekkor bocsánatot kértem, lassan kezdett el eltűnni ez az incidens. De aztán az órán lévő nagy csevegések jöttek fel témának, hogy órákon vannak a legnagyobb hírek, ezt én jeleztem hogy hát én épp ezért váltottam iskolát, mert hogy tudjak normálisan tanulni, és hasonló a történet mint a cigizéses örületnél, csak ez már maradandó lett. Mihez kezdjek?

2022. máj. 20. 22:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási, és egyéb fogalmazási próblémáimat. Este van már, és szorongok s jövő évtől.
2022. máj. 20. 22:48
 2/4 anonim válasza:

tul sokat beszéltél ezek szerint és azt hitted támadod őket, pedig csak ezt kellett volna mondanod amit itt irtál h elég rossz tapasztalatod van velük és te nem csinálod és kész vége

amúgy meg ne rágódj ezen ennyire ezek nagyon semmi dolgok ahhoz, lehet h ez meno meg divat de csak ezért nem fognak kirekeszteni, ha nem viselkedsz snombként és mondasz kétesdolgokat amiket támadónak vehetnek fel a prolik nem lesz baj

2022. máj. 21. 00:15
 3/4 anonim válasza:
Én a helyedben át se mennék oda, inkább már most keress másik iskolát. Amúgy inkább sulin kívül kell barátkozni, azt tapasztaltam.
2022. máj. 21. 05:16
 4/4 anonim válasza:

"Épp most fogok váltani gimnáziumot ... szorongok s jövő évtől."

Tehát csak jövő évtől fogsz gimnáziumot váltani? Az még több mint 3 hónap, nem "épp most".


"én nem annyira nem a az ilyen embereket ... Bocsánat a helyesírási, és egyéb fogalmazási próblémáimat. Este van már ..."

Próbálj meg hatékonyabban kommunikálni. Amikor írásban teszed, akkor nézd át, hogy mit írtál, mert egy csomó félreértéshez vezet, ha csak úgy hirtelen, átgondolatlanul írsz valamit, akkor is, ha őszintén írod, amit írsz és minden rossz szándék nélkül. Az meg legyen elvi kérdés, hogy este 10 után már ne írj, hanem aludj, főleg, ha tényleg normálisan akarsz tanulni.


"ezt én jeleztem hogy hát én épp ezért váltottam iskolát, mert hogy tudjak normálisan tanulni"

Mielőtt bármit írsz, gondold át, hogy mi a célod vele, mi lehet a következménye, milyen reakciók várhatóak rá.

Ennek pl. mi értelme volt? Rájöttél, hogy te magad hoztál egy rossz döntést. És? Mi közük nekik ehhez? Ők tehetnek róla, hogy úgy döntöttél, ahogy? Kikérted a véleményüket, mielőtt úgy döntöttél, hogy átmész az ő sulijukba? Ők nyilván korábban is olyanok voltak, amilyenek. Azt hitted, attól, hogy az orrukra kötöd, hogy rosszul döntöttél, ők majd megváltoznak egyik napról a másikra, hogy így jó döntéssé váljon a rossz döntésed?

Ha rájöttél, hogy rosszul döntöttél, azokkal kellett volna megbeszélned (még most is megteheted), akik segíthetnek, hogy most, hogy újabb döntési helyzet van, jól döntsél. Mert most újabb döntési helyzet van, igen: menjél-e szeptembertől ebbe a bizonyos suliba, vagy maradj ott, ahol vagy, vagy keress egy harmadikat. Ebben biztos, hogy nem a bagózó, tanórákat végigdumáló diákok fognak segíteni, úgyhogy ne velük tárgyalj, hanem a szüleiddel, a tanáraiddal, meg olyanokkal, akik abba a suliba járnak, ami harmadik lehetőségként felmerül esetleg. De előbb tájékozódj, hogy ott milyenek a diákok (egyébként minden suliban vannak mindenfélék, sulin belül sem ugyanolyan minden osztály, stb.), és annak tudatában dönts újra, ne utólag told majd le őket, hogy milyenek már, te nem ilyenekre számítottál, mert annak pont semmi értelme se lesz.

2022. máj. 21. 09:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!