Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Lenne kedved így beszélgetni?

Dancsofincso kérdése:

Lenne kedved így beszélgetni?

Figyelt kérdés

Szia!


Szeretnék megismerni olyan társalgó partnereket, akiknek hasonló elvárásaik vannak a kommunikáció kulturális/etikai szabályaival kapcsolatban, mint nekem.


Én többek között a következőket tartom fontosnak egy beszélgetés során:

-Sosem bánthatjuk meg a másikat, még jószándékkal vicc szintjén sem.

-Sosem reagálhatunk negatívan a másik által megosztott gondolatra, még ha máshogy vélekedünk is az adott témáról. Építően kell hozzászólni és tiszteletben tartani a másik véleményét.

-Reagálni mindenre, amit a másik közöl.

-Nem vághatunk a szavába a másiknak. Hagyjuk végigmondani, amit szeretne közölni.


Ez természetesen szubjektív kérdés, hogy milyen egy normális beszélgetés. A célom az, hogy olyasvalakiket találjak, akik szerint ugyanazt jelenti, mint szerintem.


Nem párkapcsolatot keresek és nem szeretnék magamról túl sok mindent megosztani.


Ha érdekelne, hogy ilyesmi elvek szerint folytassunk minőségi diskurzust, akkor szívesen várom a jelentkezésed!



2022. okt. 22. 15:05
 1/8 anonim válasza:

Szoval adjam fel emberi mivoltomat, mert felsz a velemenyemtol? Az eletben osszeomlasz, ha valaki poenkodik, vagy nem pozitivan reagal az ostobasagaidra?


Te jo eg, ember, legyen eszed... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. okt. 22. 15:12
 2/8 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok,ki fog jelentkezni:DD
2022. okt. 22. 15:14
 3/8 anonim válasza:
"So I'm not allowed to think anymore? Ok" - Kimi Räikkönen 2018
2022. okt. 22. 15:39
 4/8 anonim válasza:
Ezt a hülyeséget,hogy nem irhatok negatívan rólad!!!
2022. okt. 22. 15:51
 5/8 anonim válasza:
Ha nem akarsz magadról túl sok mindent megosztani, akkor, hogy ne bántsunk meg? Nem ismerünk téged, nem tudjuk, hogy neked mi a bántó, így ezt a problémát, hogyan küszöböljük ki?
2022. okt. 22. 16:35
 6/8 anonim válasza:
Az utolsó elvárásod jogos, a többi szerintem nem igazán életszerű. 1. Az életben előfordul, hogy akaratlanul is megbántják egymást az emberek, viszont erre találták ki a bocsánatkérést. Ha azon kattog az agyad, hogy "jaj, nehogy véletlenül megbántsam a másikat", az már egy mesterkélt és görcsös beszélgetés lesz. 2. Mit jelent nálad az, hogy ne reagáljunk negatívan a másik mondókájára? Akkor senki sem mondhatja azt a másiknak, hogy szerinte nem igaz valami? Vagyis mindig mindenkinek igaza van? 3. Miért kellene a másik ember minden egyes gondolatára reagálnunk? Ha nincs véleményünk az adott témával kapcsolatban, vagy nem akarunk beszélgetni, akkor mi van? Ez megint csak kényszeres szófosáshoz vezetne, pedig néha jobb hallgatni. Én legalábbis többre értékelem azt, ha egy beszélgetés során hallgatni is tudunk, mint azt, ha csak azért jártatjuk a szánkat, mert kötelező reagálni a másik minden egyes mondatára.
2022. okt. 22. 20:33
 7/8 anonim válasza:
Nem szokványos ismerkedős kérdés, az biztos. A kérdező nem írta azt, hogy azért nem akar megosztani magáról semmit, meg azért nem akarja hogy vicc során megbántsák a másikat, mert fél a negatív kritikáktól. Arról sincs szó, hogy minden gondolatra reagálni kellene, de teljesen érthető, ha belegondolsz. Beszélgetsz valakivel chaten, írsz éppen 40 sort valamiről, ő meg gyakran csinálja azt, hogy 1 sort vagy pár szót ír mellé, nem tud frusztráló lenni? Energiát fektetsz abba, időt, hogy beszélj valakivel, de semmi lelkesedés nincs mögötte, meg le sem tojja a fejedet. Miért ilyen kicentizett, pár ember itt? Képletesen is lehet értelmezni dolgokat, erre szó szerint értelmeznek mindent, vagy belelátja a saját oda nem illő gondolatait a témába.
2022. okt. 23. 21:47
 8/8 anonim válasza:
Ez így elég Sztálinista
2022. okt. 31. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!