Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt esetleg olyan aki...

Van itt esetleg olyan aki digitálisan rajzol és szívesen csinálna videojátékokat?

Figyelt kérdés

Még mielőtt letámadnátok itt a válaszokban hogy ingyen munka, rohadjak meg stb, szeretném elmagyarázni miért is kérdezem.


Nekem sok éve nagy álmom a játékfejlesztés, ezzel szeretnék foglalkozni, ebből akarok megélni, saját stúdiót alapítani stb. Én személy szerint ezért az álmomért tanultam informatikát, végeztem programozói technikusi kurzust hogy ehhez az álmomhoz közelebb tudjak kerülni.

Néhány barátommal eljutottunk arra a szintre hogy ténylegesen bele tudunk kezdeni ebbe, kisebb nagyobb projektek keretében, de komolyabban tervezve hosszútávra. Jelenleg úgy állunk ehhez az egészhez mint egy passion, valami amit szívesen csinálunk és próbáljuk kihozni belőle a legtöbbet ami tőlünk telik.


Na és itt jön a kérdés lényege. Nagyon szeretek olyan embereket megismerni akik hasonlóan kreatívan gondolkodnak mint én, vagy csak nagyon ügyesek olyan területeken amihez én béna vagyok mint például a rajzolás. Olyan embereket szeretnék megismerni akik el tudják képzelni magukat egy jófej játékfejlesztő közösségben, akár rövid vagy hosszútávon is. Ha szeretsz rajzolni írj nyugodtan, akár ide is vagy privátban. Az a lényeg hogy szereted csinálni amit csinálsz, nem az hogy mennyire vagy profi benne, hisz mindenből lehet valami menőt varázsolni :D

Kiemelném újra hogy passion project, vagyis nem valami 40 órás műszakra gondolj, hanem ha épp ráérsz és van kedved akkor besegítesz. Kor nem számít, mi a 20-as éveink elejét járjuk.

(Aki még mindig ott van leragadva hogy ingyen munka, nem, nyilván nem az, de erről több részletet nem írnék ide mert olyan embereket nem szeretnék akiket csak a pénz hajt)


Remélem valakinek felkeltettem az érdeklődését! :D



febr. 12. 16:56
 1/7 anonim válasza:

Keresd fel az elképzeléseddel a képzőművész, grafikus középiskolákat, szakköröket.


Melyik városban élsz? A városi művelődési házban érdeklődj, van-e, s ha igen, a szakkör vezetője segít.


Vagy hirdess pályázatot iskolákban, megadott mesére, történetre rajzolják meg a szereplőket, stb. A legjobbaknak kiállítást rendezel. Az 1. helyezett pedig együtt dolgozhat veletek, megcsináljátok az ő figuráival a 2 perces rajzfilmet.


Erre akár egydtúdiót is lehet építeni.

febr. 12. 17:03
 2/7 anonim válasza:
egy stúdiót
febr. 12. 17:03
 3/7 anonim válasza:
Szóval concept artist, character artist kellene, aki az egész vizuálját megtervezi. 2D-s vagy 3D-s lenne a játék? 3D esetében nyilván ott van a modellezés kérdése is. Vagy milyennek tervezitek, gondoljátok pontosan?
febr. 12. 18:33
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Pesti vagyok. Ez a sulis megoldás amúgy működhet, lehet teszek majd vele egy próbát.


#2 Tényleg kifelejtettem a technikai részleteket bocsánat. 2D pixelart stílusú az első játékunk, egy topdown roguelike ha ez mond bármit is. Konkrét stílusra ilyen cyberpunk/neo tokyo + bio horror keverék lesz a játék. Egy artistunk már van, egy jó barátom. Ő főleg character art + animation vonalon csinálja a dolgokat, bár örülne ha találnék még embert aki be tud neki segíteni. Concept art + environment amire úgy nincs kifejezetten ember még. Nyilván ha nem találunk új tagokat akkor ezeket is megcsináljuk magunk csak több ember eléggé le tudja rövidíteni az egészet.

febr. 12. 19:41
 5/7 anonim válasza:
Azért egy videójátékhoz nem elég ám, ha valaki szabadidejében animefigurákat rajzolgat a wacom tábláján. Olyat kell keresned, aki ezzel foglalkozik, de arra megvannak a megfelelő felületek, ami nem a gyakori barátkozás kategóriája. :D Gondolom azért keresed így, mert abban reménykedsz, hogy összehaverkodsz valakivel, aki pusziért cserébe megcsinálja. Ilyen nem lesz. Ez azért elég komoly meló.
febr. 13. 09:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom mit kértem. Le is írtam, hogy nem ennyire komoly dologról van szó. Pont ezaz hogy olyan embereket keresek akik szabadidejükben random rajzolgatnak, akár anime karakterek is :D

Leírtam azt is, hogy nyilván nem ingyen kérnék ilyesmit, ahogy azt is, hogy normális társaságba keresek/keresünk ilyen embereket, nem célom az hogy kihasználjak bárkit is. Játékokat szeretnék csinálni és olyan emberekkel szeretnék együtt dolgozni akiket tényleg érdekel is a dolog, nem csak elkérik a több százezres fizut és sose hallok felőlük többet. Ez egy komoly meló abban igazad van, de azt is leírtam a kérdésben, hogy én nem várok el konkrétan semmit, pont azért mert nem kényszerítek rá másokat, hogy besegítsenek. Ha valaki egy darab rajzzal besegít már boldog vagyok.

Nem kell mindig a rosszat feltételezni mindenkiről :D Halál komolyan gondolom amiket leírtam, csak az álmomhoz szeretnék közelebb jutni és egy olyan csapatot kiépíteni (vagyis inkább kibővíteni, hisz csapat már van) ahol minden tag tényleg szívesen csinálja amit csinál és akár későbbi játék projektekben is benne vannak majd.

febr. 13. 09:55
 7/7 anonim válasza:

írtam priviben.


[link]


Amúgy ismeritek ezt? jó kis pixel artot lehet vele generálni.

febr. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!