Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Az óvodák, óvónők hogyan...

Az óvodák, óvónők hogyan segítik elő a szorongó gyerekek szocializációját? Foglalkoznak egyáltalán ezzel, vagy csak eltöltik az időt?

Figyelt kérdés

Miért egyetemi képzés az óvónő képzés, ha nem tesznek semmi hasznosat?

Vagy legalább miért nem jelzik a szülőknek?


Szorongó felnőttként kérdezem ezt.



2020. júl. 21. 15:00
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nem egyetemi képzés. Hat féléves főiskolai képzés.

De kevered a pszichológust az óvónővel. Egy pedagógusnak nem a gyermekek pszichés zavarainak a kezelése a feladata. 25 - 30 fős óvodai csoportokban nem lehet egy gyerekkel foglalkozni, a többit meg hagyni hogy csináljon amit akar.

Ha az óvónő bármilyen problémát észlel, akkor beszél a szülőkkel, és bevonja a minden óvodában elérhető gyermekpszichiáter. Súlyosabb esetben a pszichiáter javaslatára speciális csoportba kerül a gyerek.

De nem is értem, miért az óvónőn kéred ezt számon, miért nem a gyermek családján?

2020. júl. 21. 15:19
 2/14 anonim válasza:
Ezt én sem értem. Kevered a szezont a fazonnal. Az óvodának nem dolga a pszichés kezelés.
2020. júl. 21. 15:43
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem egy óvónőnek csak jobban fel kéne ismernie az ilyesmit, mint egy szülőnek.

A csecsemőknél erre ott van a védőnő

2020. júl. 21. 15:44
 4/14 anonim válasza:

Nagyon azt kívánom neked, kérdező, hogy egy hétig legyél óvónő, annak minden súlyával és felelősségével!

Egyébként a szüleid is "csak eltöltötték az időt", amíg szorongó felnőtt lettél?

Az ő dolguk lett volna pszichológushoz vinni, kezeltetni!

Gyanítom, az óvónő elküldött Nevelési Tanácsadóba is, a szüleid meg nem törődtek vele. Pedig nekik csak egy gyerekre kellett vigyázni, nem 36-32-re!

2020. júl. 21. 15:47
 5/14 anonim válasza:
Könnyű másokat hibáztatni a gondjaidért, csak épp ez így nem igaz.
2020. júl. 21. 15:54
 6/14 anonim válasza:

Miért érzem úgy hogy panaszkodsz?

Nem kell általánosítani,mert az óvónők dolga nagyon hasznos.

Nem csak eltöltik az időt,mert komolyan készülnek mindig, minden nap valami új ötlettel, vagy valami újjal,amivel fejlesztik a gyermeket.

Bármilyen zárkózott is a gyermek,ez eleinte amikor bekerül az óvodába normális. Idő kell neki,és majd nyit mások felé.

2020. júl. 21. 16:05
 7/14 anonim válasza:

Felnőttként is cak másokra mutogatsz?

A szorongásoddal keress fel egy szakembert!

2020. júl. 21. 16:06
 8/14 anonim válasza:
Felhívom a figyelmedet, hogy az óvónök (meg tanítók) nem mondhatnak a szülönek olyat, hogy a gyerekkel pszichikai probléma van, mivel nem szakképzett pszichológusok, ha megteszik, a szülö feljelentheti ezért, és meg is büntetik öket.
2020. júl. 21. 16:22
 9/14 anonim válasza:
Kérdező látom jól le lettélboltva. Akkor egy kicsit megvédelek, a nagyobbik fiamnál probléma volt az oviban sokat sírt stb. Szakemberekhez, igen többhöz is vittem. Ahogy én nem láttam otthon problémát, úgy ők sem, de az óvónő szerint otthon problémák miatt volt. Kiderült később, a csoportból több gyereknek is problémaja volt és küldte őket is, persze ott is csak nézett a pszichológus, hogy nincs probléma a gyerekkel, inkább az óvónővel. Iskolába kerülve ezek a gyerekek kivirultak és kitűnően teljesítenek. Most a kisebbik fiamnál kezdik, most mondjam nekik, hogy persze, hogy félénk a gyerek mikor mindig kiabálnak velük, ha reggel megyek, ha délben.
2020. júl. 21. 16:27
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Aki ennyire harapósan reagált, az magára vett valamit.

2020. júl. 21. 16:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!