Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Ki szeret filózni? Van valami...

Ki szeret filózni? Van valami érdekes és elgondolkodtató gondolatotok vagy kérdésetek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 09:30
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Én azon szoktam mindig elfilózni, hogy akárhogy reagálok ugyan úgy én is ember maradok. Arra gondolok, hogy sokan mondják, hogy ők mások, mert szembemennek az ösztönnel. De azzal tényleg szembe lehet menni? Mi van, ha a késztetésed, hogy szembemenj vele, az is ösztönből van. Persze érnek hatások, amik formálják a gondolatmebeted, de ezek is csak formálják az alapot, ami meg az ösztönből áll. Nem tudsz más lenni. Hiába reagálsz máshogy mint az átlag, hiába. Mert ember vagy, és nem tudsz nem az lenni, le köt a saját állapotod, lekorlátol, belsűrít ebbe a végtelenül szűk dobozba, a saját létedbe, amihez annyira kötve vagy, hogy nem is tudsz mást elképzelni se, mert bármi amit elképzelsz, annak mindennek az alapja az te vagy, de te kötve vagy. Egy zárt rendszer, amiből nem tudsz kiszakadni. Én régen azt hittem, hogy különbb leszek, ha nem olyan vagyok mint mások. Ha nem olyan vagyok, mint az emberek. De rájöttem, hogy mindig meglesz az alap, az ösztön, amitől nem tudok elszakadni, mert biológiailag ember vagyok. Nem tudok vele mit kezdeni. És hiába érzem, hogy igen jobb vagyok, maga az érzés is ösztönből jön. Amit eltorzítani el tudok, de mindig ott lesz, és ezért én is és mindenki olyan mint mások, nem tud mást tenni. Tudom, hogy nem egészen ilyen értelemben használják ezt a modnást, de én túlgondoltam.
2020. okt. 11. 19:13
 22/23 anonim válasza:
Hogy aludjak el hamar?
2020. okt. 12. 20:21
 23/23 anonim válasza:
Jogos, ezen gondolkodtam éppen.
2020. okt. 12. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!