Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Lehet túl empatikus vagyok,...

Lehet túl empatikus vagyok, ha rövid időn belül minden beszélgetésem csak a másik gondjairól szól és mindig lelki szemetesláda leszek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 21:00
 1/6 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ennek sok köze van az empátiához. Lehet, hogy csak szolgalelkű vagy / nem érzed magadat elég érdekesnek, értékesnek, aztán inkább csak hallgatóság leszel, a másik fél meg megszokja.
2021. dec. 3. 21:20
 2/6 anonim válasza:
Az empatikus nem egyenlő a lelki szemetesládával. Inkább az önbecsüléseddel vannak problémáid, ha rendszeresen ez történik. Empatikus lehet valaki úgy is, hogy egészséges önképe van.
2021. dec. 3. 21:31
 3/6 anonim válasza:
Én is mindig így járok és qttol tartok, igaz rám, amit az előző válaszolók írnak. Annyira természetes számomra, hogy senkit nem érdeklek, hogy így is viselkedek és tényleg egyoldalúvá válnak a kapcsolataim.
2021. dec. 3. 21:49
 4/6 anonim válasza:
A legfőbb különbség az empatikus magatartás és a lelki szemetesláda között, hogy ha empatikusan állsz valakihez, meghallgatod, ha épp gondja van, de sose veszed fel a mások problémáit magadra.
2021. dec. 3. 22:10
 5/6 anonim válasza:
Vagy lehet jó lennél pszichológusnak, life coach-nak, akik ügyfelekkel dolgoznak, segít nekik az életüket egy másik mederbe terelni.
2021. dec. 3. 22:57
 6/6 anonim válasza:

Az szerintem jó dolog ha a másik megosztja veled a gondjait.

Mert akkor az a bizalom egyik jele.


Az itt a nagy kérdés hogy ez zavar e téged és unod e?

Mert ha nem, akkor nincs baj.


Te is tudsz visszafelé és megosztani olyan dolgokat vele, amik téged foglalkoztatnak.


Nincs ezzel semmi baj.



Én pl erdeklődöm mindig hogy mi volt a másikkal, milyen gondjai bajai vannak vagy milyen örömei.

2021. dec. 4. 08:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!