Kezdőoldal » Ismerkedés » Fogyókúra partner » 3 éve itthon vagyok. Előtte...

3 éve itthon vagyok. Előtte rengeteget sportoltam, fitt és csinos voltam. Nagyon el vagyok keseredve 30 kg plusz van rajtam Tudom, hogy ez brutális,nagyon el vagyok keseredve. Segítene valaki, hogy gyorsan beinduljon a fogyás?

Figyelt kérdés

#fogyás #30 kg minusz #3 éve itthon
2020. dec. 30. 20:08
 1/9 anonim válasza:

Elöször is attól, hogy otthon vagy három éve, nem hízol 30 kilót, ahhoz azét "tenni" is kellett valamit. De nem ez a kérdés, csak gondold végig, mitöl híztál.

Másodszor gyorsan nem tudsz lefogyni úgy, hogy tartós is legyen, ahhoz idö kell.


Amivel el tudsz indulni, írj fel egész pontosan legalább egy hétig mindent, amit eszel vagy iszol, az egy falatnyi ételmaradékot, a kávéba az egy kiskanál cukrot, szóval tényleg mindent. Ebböl kiderül, hogy mi az, ami miatt hízol.

Ehhez javaslom a kaloriabazis.hu oldalát, ott csak beírod az adott kaját meg a súlyát, a rendszer kiszámolja neked, any kalóriát vittél be, illetve a makrókat (szénhidrát-fehérje-zsiradék) mennyiségét is.

Ezek alapján le tudod kezdeni az étrendede átalakítani olyanra, amit akármeddig tudsz tartani, tehát nem letiltani akármit is, hanem a mennyiségeket figyelve a kalóriakereteden belül maradni.

Emellett természetesen újra kell a sportot kezdeni, eleinte természetesen nagyon odafigyelve, hogy az izületeid ne menjenek tönkre a túlsúly miatt.


Persze ehhez tényleg el kell magad határozni, hogy változtatsz magadon meg az életmódodon, illetve sok kitartásra lesz szükség, mire eléred, amit akarsz.


Sok sikert!

2020. dec. 30. 20:25
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom, hogy attól nem hízik el valaki mert otthon van. Viszont előtte nyilván annyit 3s azt ettem amit akartam mert napi 3-5 órát edzettem. Mivel az edzés abba maradt a kaja viszont így már sok, ezért híztam. És most már rengeteget eszem. Egy olyan edzés tervre lenne szükségem ami ekkora túlsúllyal is mehetne és van mondjuk 2 héten belül valami féle eredmény, a motiváció miatt!
2020. dec. 30. 20:45
 3/9 Noren1989 válasza:

#1-es mellé még merem ajánlani a napi, belátható célok kitűzését.


Én nem vagyok sportember, hozzá hasonló fasza étrendes tippeket nem tudok adni.

A lényeg, hogy akard elérni és lásd is, hogy lehetséges.


Mi miatt maradt abba az edzés nálad?

2020. dec. 30. 20:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhesség miatt. Utána sajnos a kicsi kórházba került és valahogy már nem volt fontosabb nála. Így jóformán semmit nem csinálok egész nap. Ez frusztrál is és hát eredménye is van.
2020. dec. 30. 21:00
 5/9 anonim válasza:

Csinálj napirendet, hidd el, rengeteget segít!

Az evésnek is legyen fix ideje, (meg a mennyiségeket, összetételt is figyeld), máskor ne egyél. Ha rászoktál a nagy adagokra, akkor segíthet, ha kisebb adagokat eszel, de a tányért is kicseréled kisebbre, meg az evöeszközöket is - ugyanis az étel mennyiségét az agyad a tányér méretéhez viszonyítja meg ahhoz, hogy mennyi idö alatt tudod megenni.

A másik, hogy kezdj el otthon sportolni, szintén megszabott idöben minden nap - súlyzós gyakorlatok, gimnasztika elvégezhetö nagyobb túlsúly esetén is, futós, ugrálós gyakorlatok nem, mert tönkremennek az izületeid.

A lényeg, hogy ne legyen üres idöd, amikor azért eszel, mert nem jut más eszedbe, illetve ha mégis unatkozol, akkor mozogj kicsit, ha mást nem, az után menj fél órát/órát oylan gyorsan, amit még éppen elbírsz - ha kifogy a levegöd, akkor lassíts, de ne hagyd abba. Vagy ha nem tudsz elmenni valamerre, akkor otthon táncolj, sétálgass a lakásban aranylag gyorsan vagy végezz olyasmit, amit meg tudsz csinálni.


Ezek ugyan apróságok, de rengeteget számítanak, márcsak azért is, mert kijössz a rossz megszokásokból, illetve lesz egy olyan alapstruktúrád, ami segít leszokni a rossz beidegzödésekröl.

2020. dec. 31. 08:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. Nagyon elhatároztam magam. Hiszek benne, hogy sikerül.
2020. dec. 31. 10:49
 7/9 anonim válasza:
Tényleg szivesen segítek, írhatsz akár privátban is, ha valami probléma elökerül.
2020. dec. 31. 11:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Csak nem tudom hogyan tudok privátban írni.
2021. jan. 3. 22:57
 9/9 anonim válasza:
Sikerült elérni valamilyen célt?
2021. ápr. 25. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!