Kezdőoldal » Ismerkedés » Sporttárs keresés » Idei évre tervezem, hogy...

Idei évre tervezem, hogy megmászom a Szlovéniai Triglav hegyet (2860 m) Keresek hasonló ambícióval rendelkező társat! Férfi vagy nő mindegy. Én 29 éves férfi vagyok, Budapesten élek, korombeli túratársat keresnék! (???????)

Figyelt kérdés
Ez nem túl nagy költségvetésű túra. Akár 1 nap alatt fel lehet érni a csúcsra. Teljesen amatőr túrázók is meg tudják csinálni!

2022. jan. 6. 04:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha van lanovka, akkor majd a csucson talalkozunk :)
2022. jan. 6. 07:33
 2/12 anonim válasza:

Én a Retyezáton voltam egy többnapos túrán lassan 9 éve, azóta kösz, de nem mászok meg még egyszer ilyen magas hegyeket. :D

Egyetértek az #1 válaszolóval

2022. jan. 6. 13:44
 3/12 anonim válasza:
én megmásztam a triglavot, 1 nap alatt nem lehet megmászni.
2022. jan. 10. 09:19
 4/12 anonim válasza:
És hogyan utaznánk ki? Egyébként magasság súlyod?
2022. jan. 13. 19:47
 5/12 anonim válasza:
1nap föl-le, vagy csak föl?
2022. jan. 22. 22:22
 6/12 anonim válasza:
Épp tegnap olvastam, hogy a szlovének szerint nem férfi, aki életében egyszer nem mássza meg a Triglávot. Gondoltam akkor hajrá, jövőre úgyis leszek pár hetet Bledben reményeim szerint. Mondjuk én 40 vagyok, és faszi.
2022. febr. 2. 13:41
 7/12 anonim válasza:

Én már voltam, egy nap alatt meg lehet mászni, oda vissza, de az nagyon komoly felkészülést igényel. Kimentünk egyik délután, másnap de. 10 körül indultunk fel, teljesen a csúcsra, este 8 körül értünk vissza a 2500m-en lévő menedékházba. Másnap lefelé is kb 6 óra volt az út.

Ja és több útvonal van, mi a Prag-on mentünk, ami ennél könnyebb, sétálósabb, az időben jóval több.

2022. márc. 21. 08:59
 8/12 anonim válasza:

Melyik útvonalon, honnan tervezed megmászni?

A Prag útvonal időben a legkevesebb, 14-16 óra, ha nagyon jó kondid van, és biztosan mozogsz a meredek ösvényeken.


Ami ennél könnyebb útvonal, az időben 18+ óra.


1 nap alatt amatőrként karcos azért, ha rádsötétedik, akkor még veszélyes is ráadásul.

Én azt javaslom, aludj egyet a Kredarica dom-ban, 2 nap alatt teljesíthető, bárhonnan is indulsz.

2022. ápr. 5. 07:11
 9/12 anonim válasza:

" egy nap alatt meg lehet mászni"

"Másnap lefelé is kb 6 óra volt az út."


Magyarul te 2 napig másztál.

2022. ápr. 5. 07:44
 10/12 anonim válasza:

Tavaly júliusban voltak még hófoltok, amik a víznyelők miatt veszélyesek. Csak a kitaposott ösvényen menjetek, ha vannak hófoltok.


Szóval olvass utána rendesen, mert lehet, hogy sokan megmásszák évente, de nem szabad félvállról venni.

Szintén a biztonság miatt ajánlatos 2 nap alatt megmászni.


Via ferrata felszerelés is szükséges.


Nekünk 7-7 óra volt a Prag-on , fel-le.

2022. ápr. 5. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!