Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Angol tanuláshoz keresek...

Angol tanuláshoz keresek társat, valakinek van kedve csatlakozni hozzám?

Figyelt kérdés

Már lassan-lassan tudok kommunikálni valamilyen szinten angolul, de még az igeidőkkel például bajban vagyok. Csak az egyszerű és folyamatos jelen, az egyszerű múlt és az egyszerű jövő megy. Szoktam angolul olvasgatni, de a szókincsemen lenne mit fejleszteni. Olyan embert keresek aki valahol hasonló szinten jár, mint én és hasonlóan motivált is. Szeretnék szóban is beszélni angolul, nem csak írásban, mert a kiejtést is gyakorolni akarom és később az élő beszédben is szükségem lesz a nyelvre.

Elsősorban lányt keresek. Miért lány? Jobban kijövök velük, sose beszélgettem még online fiúkkal. Tehát a cél: valakivel angolul kommunikálni és közben tanulni.


Rólam egy picit, hogy könnyebb legyen témát találnunk. 21 éves fiú vagyok. Jelenleg szoftverfejlesztőnek tanulok, emiatt lenne elsősorban szükségem az angolra, mert vizsgázni is ezen a nyelven fogunk, a különböző szakmai fórumok pedig szinte csak ilyen formában érhetők el. Plusz szeretem az angolt. :D Jellemileg kicsit szorongó és félénk vagyok, de dolgozok az ügyön. Hasonló emberekkel tök jól kijövök. Szeretek a pszichológiáról, emberi kapcsolatokról és az ehhez köthető témákról beszélgetni. Szoktam otthonról eljárni, de nem bulizni. Szabadidőm jelenleg még rengeteg, később, ha találok munkát akkor kicsit kevesebb lesz, jellemzően az is csak este, hétvégéken.



2021. okt. 24. 16:56
 1/9 anonim válasza:
Én férfi vagyok, de pár tanácsot talán tudok adni. Egyrészt itt sokan eléggé bizalmatlanok, főleg a nőneműek. Szerintem próbálj ki olyasmit, hogy ha a környékeden tartanak tanfolyamokat (nem feltétlenül nyelviskolák), akkor járj el oda. Mifelénk pl. a miskolci megyei könyvtárban heti rendszerességgel tartanak különböző nyelvi kurzusokat. Másrészt nézz feliratos filmeket, klipeket, így egyszerre tudsz szavakat tanulni, és a kiejtést is gyakorolhatod. Harmadrészt a könyvtár azért is jó lehet, mert vannak kifejezetten a különböző nyelvi szintekhez igazodó idegen nyelvű kötetek, pl. rövid krimik, történetek. A könyvtárosok ezt fogják tudni, és tudnak majd neked ajánlani könyveket.
2021. okt. 24. 17:21
 2/9 anonim válasza:
Azt a felét lehet gyakorolni magyarral, hogy összeszeded a gondolataidat, és hangosan kimondod az így kialakuló mondatot. Csak ezt akár egyedül is lehetne. :) Viszont kezdő magyartól átvenni hibás dolgokat, na, az pocsék.
2021. okt. 24. 17:39
 3/9 anonim válasza:
Szia. Bár van köztünk korkülönbség és fiú vagyok, de, ha szeretnéd tudok tanácsot adni
2021. okt. 24. 17:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendesek vagytok, de nem pont tanácsra van szükségem, hanem egy beszélgető partnerre akivel lehet angolul beszélni chaten/hívásban. Értem én, hogy sokan bizalmatlanok, de nem találkozni szeretnék senkivel, pusztán csak nincs olyan ember a környezetemben akivel angolul tudnék beszélni és így hamar elfelejtem amiket tanulok, mert nem használom rendszeresen.
2021. okt. 24. 18:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is Miskolci vagyok, nem is tudtam, h van ilyen kurzus a könyvtárban. :D Ami amúgy fontos, hogy én viszonylag gyorsan szeretnék haladni. #2 lehet, hogy igazad van és kezdő magyarral csak rosszul tanulnám meg a dolgokat. Mindegy, ha valakinek lesz kedve, én nyitott maradok. Addig is megyek és tanulok!:D
2021. okt. 24. 18:09
 6/9 anonim válasza:
Esetleg, ha itt nem találnál beszélgetőpartnert regizz interpalsra, ott tudsz írogatni és szintén aokan tanulnak angol. :)
2021. okt. 24. 18:14
 7/9 anonim válasza:
#5: Ha beiratkozol a könyvtárba, küldenek neked hírlevelet az aktuális programokról. De ha írsz nekik e-mailt, akkor biztosan adnak tájékoztatást. Amúgy asszem a főépületben, a Görgey úton szokták ezeket tartani. A szinten maradáshoz, illetve a fejlődéshez pont azért ajánlottam a filmnézést, zenehallgatást, olvasást, mert ezeket egyedül is tudod csinálni.
2021. okt. 24. 18:22
 8/9 A kérdező kommentje:
ó, interpals. This is a good idea.
2021. okt. 24. 18:52
 9/9 anonim válasza:
Szia! Hasonlóképp vagyok én is válaszolj erre a kommentre ha beszélgetnel velem angolul( chatelni). És megkeressük egymást
2021. okt. 27. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!