Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Tanulótársat keresek, valaki...

Tanulótársat keresek, valaki szeretne velem tanulni emelt angol és emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanulótársat keresek, aki szintén angolból és történelemből fog emeltezni.

Nekem van egy félig személyreszabott tanulási rutinom, amit mindennap használok. Ha valaki egy cipőben jár velem és szeretné online (skype, discord) formában együtt követni a rutinom és együtt készülni napi néhány órát az érettségire, vegye fel velem a kapcsolatot.


Íme a rutinom, ha érdekes számodra és úgy érzed kompatibilis a te igényeiddel keress bátran.


Angol:


-Emelt angol érettségi feladatok megoldása


-Egy angol cikk elolvasása, megértése, elemzése: ismeretlen szavak kigyűjtése, hasznos szerkezetek megismerése, néhány feladat ezzel kapcsolatban. Ez hasznos főként a reading-nél, és a grammer-nél, de a többbi feladattípus megértését is segíti ezek a cikkek megismerése.



-Word-formation: van egy word file-om, amiben összegyűjtöttem/gyűjtöm azokat a szavakat amiket a leggyakrabban képeznek át különböző új szófajú szavakká és a leggakrabban használt formájukat táblázatszerűen össze is gyűjtöttem. Ezekkel való ismerkedés sokat segíthet a grammer egy bizonyos típusú feladatánál is.


-Kötőszavak, phrasel verbs, és egyéb más kifejezésekkel való ismerkedés: Grammar



-Nyelvtani össezfoglaló mind a 12 igeidővel és magyarázattal: Grammar


-50 emelt angol szóbeli témával való ismerkedés, kidolgozás, átbeszélés, ötletelés: szóbeli = conversation, debate, individual long turn


-Learn English with Tv Series: listening


Történelem:


-Történelem érettségi témavázlatok tanulása, de főképp megértése: B. Mátyus Gyöngyi Bori István Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint című könyve alapján


-Forrásismeret: képalapú források megismerése a témával kapcsolatban (összegyűjtve egy word file-ban)


-Érettségi feladatok: témakörönként, majd később egész feladatsorok.


-Érettségi adattár történelemből: adott témakör szerint (könyv alapján)


-Komplex esszéírás: ebben én is kezdő vagyok, de középszinten a rövid és hosszúesszém nagyon jó lett, most ismerkedem a komplexel (könyv alapján)


Ez lenne itt a rutinom. Ez egy elég intenzív készülés, ezért azt tudni kell rólam, hogy most nem járok iskolába. Középszinten érettségiztem minden kötelező, illetve 1 szabadon választható tárgyból (ami igazából nekem nem volt választható) és idén fogok emeltezni, ezért van, hogy több időm van erre a két tárgyra készülni.

Szóval, szeretném veled megosztani ennek egy töredékét, ha érdekel keress fel és megbeszéljük mikor és milyen (online) formában.


Azok érdeklődését várom akik nem tudtak egy saját rutint kialakítani, de szükségük van még gyakorlásra, szívesen segítek amiben tudok.



2023. febr. 22. 16:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ezt komolyan kidolgoztad, tetszik. :)
2023. febr. 22. 22:49
 2/11 anonim válasza:
Már hogy már nem érettségizek és anno nem volt ilyen kérdés :(
2023. febr. 22. 22:51
 3/11 anonim válasza:
Én angolból emeltezek de töriből csak a közepet mertem végül bevállalni ^^"
2023. febr. 22. 22:53
 4/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy tetszik a rendszer amit kialakítottam. Mivel nem mindenkinek van lehetősége magántanárt fogadni illetve valaki nem is szeret tanárral tanulni, gondoltam feldobok egy ilyen lehetőséget. Egy kötetlen, díjtalan baráti tanulás. Elég elkötelezett vagyok szóval biztosíthatom, hogy aki belevág eredményt fog látni.


Kedves utolsó válaszoló!

Nem muszáj egyébként mindkét tárgyból emeltezni, ha érdekel foglalkozhatunk együtt csak simán az emelt angollal. Úgy osztom be az időm, hogy az angolt mindig akkor csinálom amikor neked is megfelelő. Nem vagyok profi, csak egy motivált diák, aki szívesen megosztja "tudományát".


Nyugodan lehet írni nekem privátban, akár ha csak az egyik tárgy érdekel. Várom szeretettel!

Köszönöm, hogy elolvastad!

2023. febr. 23. 11:32
 5/11 anonim válasza:

Szia. Engem èrdekelne. 11-dikes làmy vagyok. Emelt angol ès emelt töri fakton vagyok, angolból van egy B2 nyelvvizsgàm, most fogok előrehozott közepet csinàlni, aztàn emeltet, mivel van nyelvvizsgàm ès beszèlem is a nyelvet nem tanulok rà semmilyen formàban, persze elkellene kezdenem újra tanulgatni,mert van amit màr elfeljetettem , ès ugye az ember holtig tanul. Töriből sima órákon mindig jeles voltam ès most fakton is jól teljesítek , sajnos a tempó ami a suluba van fakton nem elèg nekem, mert csak ketten vettük fel ezt a faktott ,azt hinnè az ember hogy mèg gyorsabban lehet haladni...sajnos nem..mellèkesen ugyanaz a könyvünk van , a fent emlitett èrettsègire kèszülő könyv.

Nagyon örülnèk ha lenne olyasvalaki akivel ezekben a tèmàkban vèlemènyt cserèlnènk, segìtenènk egymàsnak.

Làtom hogy komolyan veszed, ès szorgalmas vagy! Ahogy olvastam màris motivàltabb lettem, őszintèn nagyon örülnèk ha megosztanàd velem az eddig kigyüjtött anyagokat, ès ahogy tudok segítek èn is.


Sajnos nekem nincs anyi időm, mert az angol ès a töri mellett kèszülnöm kell mèg sok màsra is pl nèmet nyelvvizsga előkèszítőn is vagyok, plusz biosz órák..igy sajnos korlàtozva vagyok.


De mivel 2024-ben megyek emelt törizni, nyàron inteziven akarom tanulni.


Kèrlek írj nekem itt privàtban ès megbeszèljük a tovàbbiakat.


Legyen szèp napod. ☺️

2023. febr. 26. 02:36
 6/11 anonim válasza:

Szia , engem is érdekelne. Idén angol emelt erettsegizem és sajnos a b1-b2 között állok valahol így nagyon jó lenne egy társ akivel tudnék együtt haladni. Töriből csak közepet teszek végül de vannak jegyzeteim emelt szinten is, plusz egy nagyon jó könyvem. Tavaly érettségiztem most úgymond javítani szeretnek , egyetemista vagyok időm az bőven van.

Várom a válaszod 🥰

2023. febr. 27. 21:43
 7/11 A kérdező kommentje:

Örömmel várom még mindig a jelentkezését, aki komoly szándékkal, online (skype/etc.) formában napi néhány óra keretein belül készülne velem az emelt érettségire.

Amint látjátok alapvetően van egy rutinom, vannak megfelelő anyagaim. Viszont én nagyon szívesen megosztanám mással is ezt a felkészülési rendszert.

Úgy vettem észre hatékonyabb ez a módszer, ha valakivel áttudod beszélni az adott tananyagot, elmagyarázni a másiknak/együtt megérteni, megoldani illetve egymás hiányosságait tudjuk pótolni, azzal amit tudunk, de a másik nem.

2023. márc. 1. 20:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy egyébként egy 20 éves lány vagyok, ha esetleg valakit az bizonytalanítana el, hogy nem találjuk meg a közös hangot.
2023. márc. 8. 15:44
 9/11 anonim válasza:
Sok sikert nektek, bevallom, én ma már nem szívesen érettségiznék, régebben ez is egyszerűbben és normálisabban működött. Én egyébként történészként végeztem, és ilyenkor mindig az jut az eszembe, amit az első egyetemi előadásunkon mondott a faszi: "Amit középiskolában tanultak, azt felejtsék el. Maguk úgyis meg fognak bukni. Aki teheti, az még most jelentkezzen át mérlegképes könyvelőnek". Bár az idő múlásával szakbarbár lettem, és egy szűkebb témával/időszakkal foglalkozom, de ha valakinek kérdése van a törivel kapcsolatban, akkor nyugodtan kérdezzen, és igyekszem válaszolni.
2023. márc. 9. 14:58
 10/11 anonim válasza:

Ha nem is most készülök az érettségire, (emelt törim már van), szívesen belehallgatnék egy ennyire kidolgozott felkészülési módszerbe.

Esetleg elküldöd a discord neved?

2023. márc. 9. 15:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!