Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi beiratkozás időpont...

Egyetemi beiratkozás időpont megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Kaptam értesítőt, hogy augusztus végén lesznek a beiratkozási időpontok. Ezzel csak az a baj, hogy 250 km-re lakok az egyetemtől, és a kollégiumba szeptember 1-től lehet beköltözni. Tehát így külön el kellene mennem beiratkozni, és ugyebár ez eléggé drága... ráadásul olyan kollégiumba jelentkeztem (egyházi) ahova be kell mennem személyes elbeszélgetésre is, szóval háromszor kellene így bemennem Pestre két hét alatt.


Oda van írva, hogy ha nem felel meg az időpont, akkor írjak emailt a tutoromnak, hogy más időpontban szeretnék menni. Viszont kételkedem benne, hogy áttegyék az időpontomat mondjuk szeptember 1-re vagy másodikára, mivel gondolom rengetegen vannak akik messziről mennek fel egyetemre, és ennek ellenére úgy látszik nem gondoltak arra, hogy szeptemberre tegyék a beiratkozást, amikor már mindenki beköltözött a kollégiumba, tehát ebből arra következtetek, hogy ezt a z érvet nem fogadják el.


Volt valaki hasonló helyzetben?


2019. júl. 26. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Debrecenben ez úgy van pl, hogy ha nem tudsz elmenni a kp-i beiratkozásra akkor a "regisztrációs hét" alatt majd beiratkozol valamikor. Bemész a TO-ra, kitöltöd és aláírod a papírokat és kész. Ez a verzió egyébként sokkal gyorsabb, egyedüli hátránya, hogy amíg nem vagy beiratkozva, addig nem vehetsz fel tárgyakat sem.
2019. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképpe írj nekik! De azzal számolj, ha később iratkozol be, később nyílik meg neked a tárgyfelvétel, és lemaradsz a jobb időpontokról.

Ez olyan költség, amit be kell vállalni. Kb. 4-5 ezer Ft oda-vissza vonattal.

2019. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még egy kérdés: bejelentkezhetsz egyáltalán a kollégiumba, mielőtt beiratkoznál???
2019. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja igen én is kiváncsi lennék a #3-asra is, erre is gondoltam, ugyanis a kollégium oldalán is az van, hogy csak akkor lehet beiratkozni a kollégiumba, aktív hallgatói jogviszonyod van.
2019. júl. 26. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Akkor ennyi.

És ha akkorra kérnék lehetőséget, amikor a kollégiumba mész a személyes elbeszélgetésre?

2019. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én a kollégiummal egyezkednék, hogy mehessek akkor elbeszélgetésre, amikor a beiratkozás van.
2019. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az nem fog menni, ugyanis a beiratkozás kb egy héttel azután van, hogy a kollégiumi felvételiről küldenek eredményt.
2019. júl. 26. 20:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh közben megoldódott. Ma adtam be a jelentkezést a koliba és már vissza is írtak, hogy felvettek, és hogy az elbeszélgetés majd lehet a beiratkozás valamelyik napján, pedig nem is kérdeztem rá :)
2019. júl. 26. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!