Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen teendőim vannak új...

Milyen teendőim vannak új egyetemsitaként?

Figyelt kérdés

Nagyon izgatott vagyok már. Ma kaptam emailt, amiben volt egy kis köszöntő, meg a legfontosabb teendők, mint beiratkozás, neptun belépés, diákigazolvány igénylés, díjak befizetése, kurzusfelvétel, szintfelmérő.


Tudom, ne rohanjak, élvezzem a nyarat, de ezeket a teendőket, mikor és milyen sorrendben célszerű intézni?



Pl a neptun belépésnél volt egy jelszóigénylő felület, ahova a neptun kód kell és az email cím. Amit emailben kaptam kódot és email címet beírom, akkor utána már tudom is nézegetni a felületet?


Illetve a diákigazolvány és diákhitel igénylést mikor kell kezdeni?


Gondolom, a legfontosabb mindenképp a neptun, aztán több minden elérhető.


De pl ha most betud lépni, akkor le is tudom adni a fentebb említett igénylést, vagy fogok kapni mindenről értesítést, hogy pl "megkezdődött a diákhiteligénylés" vagy "mostantól lehet használni a npetunt" vagy " elérhető a diákigazolvány igénylés"



Hogy működik ez?


(Bocsánat, nagyon túlbuzgó, lelkes, izgatott lettem. Tuti ismeritek az érzést :D állítólag hamar elmúlik... )


2019. júl. 27. 15:18
 1/3 trollll ***** válasza:
100%

Elmúlik amint neptunt használsz. Aztán kétszer is meggondolod, hogy akartál-e felvételizni. De kérdésedre a válasz

1. Nyugodj meg (a neptun ugyis fel fog cseszni)

2. Amig nincs neptun nem tudsz csinálni semmit.

3. Amilyen sorrendben neked tetszik

2019. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, a neptunosnál ha betudsz lépni, akkor igen, tudod nézegetni a felületet, ami jó is, mert ott tudsz mindent csinálni kb. Nekem a nyáron, amikor megkaptam a kódomat meg stb, akkor be se engedett az elején, szóval ha ilyen van, ne ijedj meg. Elég szar a rendszer és kiszámíthatatlan. Értesítést nem fogsz kapni róla szerintem.

A ami elég fontos az a diákigazolvány, mert sok idő kell neki. De szerintem azt csak beiratkozás után tudod igényelni.(ezt azért nézd meg, meg is próbálhatod igényelni, ha nem engedi a rendszer, akkor max megpróbálod beiratkozás után is, baj nem lesz belőle) Ha már bemész egyszer a TO-ra, akkor érdemes ezért kiváltani az ideigleneset is, meg az iskolalátogatásit is, hogy meglegyen.

A diákhitel kicsit bonyolultabb, de amúgy neptunban azt is eltudod indítani, viszont nekem kellett mennem adategyeztetésre is a TO-ra, és ott kaptam kinyomtatva is papírokat hozzá. Meg fiókot is a diakhiteldirekt.hu-hoz, ahol kezelni tudom.Ha a tandíjadra akarod felvenni, akkor a befizetés fül alatt, a tandíj összegénél oldalt ott lesz, hogy diákhitellel akarod fizetni, aztán semmi dolgod, mert október fele magától elutalják az intézményednek a pénzt. Én szerintem emailt ezekről se kaptam, max annyit, hogy aktiválták a fiókomat a diákhiteldirekt-en.


Amúgy neptunhoz még kapcsolódva, semmi olyat nem fog küldeni, hogy tárgyfelvétel megkezdődött, vagy szakosodási időszak van vagy igényelhetsz diákot. Ez maximum az intézményed küldi ki, illetve a weboldalán kéne keresned erről infókat, mert minden egyetemen más lehet. Azt tudod beállítani a neptunon, hogy email-be kapj értesítést, ha jegyet írnak be neked a vizsga miatt, vagy új vizsgaidőpont, illetve ha a tanárok írnak email-t órák miatt.

2019. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 köszi a részletes választ!


Betudtam lépni a Neptunba, nézegettem már a felületet.

2019. júl. 30. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!