Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek kollégiumba...

Ha nem megyek kollégiumba (egyetem), nem lesznek barátaim, kimaradok mindenből? L

Figyelt kérdés

Messze állok még az egyetemtől. A probléma az, hogy a macskám meghalt, én viszont, mivel barátaim nincsenek, csak egy, ő is messze lakik, magányos vagyok, így nem bírom ki állat nélkül, egész nap a lakásban, aki nem jön oda hozzám, hogy szereti a gazdáját, és nem csak azért, mert kap kaját.


Szóval dönthetek, hogy legyen e kutya vagy sem. Ha igen, a nyár hátralévő részében egymáshoz szoknánk, stb.


A probléma része a dolognak az, hogy én majd szeretnék egyetemre menni, és eddig úgy terveztem, hogy kollégiumba. Kollégiumba tilos állatot vinni és kitolás is lenne a többiekkel szemben.


A kérdésem az, ha kimaradok a kollégiumi életből, bejárós leszek, ettől még szerezhetek barátokat, ha alapjába véve nem vagyok jó társasági ember? Ezt úgy értve, hogy igényelném a társaságot, csak eléggé félénk vagyok. Ezen gondoltam segít a kollégium, nyitok a világ felé, új emberek ismerek meg, elszakadok apámtól, amennyire lehet, önállósodhatok, nincs az, hogy apuci kislányának gondja van, rögtön szólhatok, ha itthon van, hogy gyere segíts egy kicsit.


Óvodás korom óta kutyára vágyom, most is, hogy a macskám itt fekszik a földön, betekerve, a szívem elszorul és rettentően hiányzik, mert családtag volt 9 éven át. Viszont a jövőre gondolnom kell, tragédiától független. És nem, nem vagyok kőszívű, igenis szerettem, csak a magányomat ő enyhítette, így pedig a szívem szakad meg, főleg, hogy besétált hozzám, aztán előttem kapott infarktust.



2019. júl. 28. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sok mindenből kimaradnál... Ha félsz a magánytól, akkor menj gólyatáborba, így nem év közben ismerkedsz meg a többiekkel és figyeld a rendezvényeket is, amiket a hallgatóknak szerveznek. Nagyjából ennyi.
2019. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Együttérzek veled :-( Kitartás, és mindenképp várj a döntéssel még egy hetet.


Ami a kollégiumot illeti: nem lehetetlen bejárósként barátokat szerezni, de tényleg segít, ha kollégista vagy, főleg, ha egy kis hátránnyal indulsz, nem vagy ebben túl tehetséges. Szerintem ehhez képest még nagyobb előny, hogy ha nem otthon laksz, az segít tényleg felnőni.


Ezért én azt javasolnám, hogy most ne legyen kutya. De később lehet! Ha egy évet kollégista voltál, semmi akadálya, hogy utána bejárós legyél. Következő nyár elején jöhet a kiskutya, és akkor több időd lesz pl. kutyaiskolába járni vele, nagyobb lesz, mire az egyetem miatt már sokat lesz egyedül, nélküled. A barátok pedig megmaradnak, a második év már nem olyan fontos ebből a szempontból, mint az első.

2019. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire zárkózott típus vagy én nagyon nem javaslom, hogy fejest ugorj a kolis életbe. Lehet hogy sokkal nagyobbat sérülhetsz, mint amennyit használna. Ahogy az előző hozzászóló is mondta menj gólyatáborba, vegyél részt szakos programokon, és legyél nyitott. Menj oda szaktársaidhoz, mutatkozz be, barátkozz. Én nem voltam kolis mégis rengeteg barátom lett, akikkel évekkel a diploma után is összejárunk.


Kutyát nem ajánlom, az egyetem mellett nem lesz rá annyi időd és így nem fogsz hozzá szaladni, ha baj van.

2019. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!