Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kicsit összezavarodtam. OKJ-s...

Kicsit összezavarodtam. OKJ-s fotós tanfolyamot szeretnék csinálni, még az idén gyorsan be kellene jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Azért vagyok tanácstalan,mert van sok fotós tanfolyam pl. 100ezer Ft alatt,vagy környékén,ami nem ad semmilyen papírt.

Gondoltam akkor jobb egy OKJ-s,hogy legyen valami nyoma hogy elvégeztem.

Nagyrészt ugye ez a szakma kreativításon alapszik,és a fotók döntik el mennyire vagy tehetséges,vagy mennyire értesz hozzá,ha a későbbiekben szeretnék ebből pénzt csinálni,jobban nézne ki ha OKJ-s vizsgám lenne,nem ? Az OKJ-s 240 ezer Ft alaphangon.Tehát valami papírt mindenképp szeretnék,mert lehet megcsinálok 2 db papír nélkülit ugyanebben az árban,és sehol nem leszek.

Másik hogy dolgozok,ha behozzák azt hogy 3-5 év alatt lehet egy ilyet elvégezni,amit most fele idő alatt menne,abba már nem tudnék belemenni,véletlenül költöznöm kell,vagy bármi adódhat.

Most mit csináljak ,hogy lenne jobb ? 38/N


2019. júl. 29. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell hozzá papír, csak tehetség, hogy felfigyeljenek rád
2019. júl. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell papír.
2019. júl. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az okj-n a fotókereskedésen van a hangsúly, a fotó készítés technikája csak másodlagos sajnos. Viszont ahhoz, hogy egy fotódért pénzt kérj csak okj-s végzettséggel teheted meg legálisan.

Szóval ha fotókat akarsz eladni, akkor kell az okj, ha csak hobbi a cél akkor jobban jársz egy papírt nem adó, de fizetős tanfolyammal, mert ott a technikán van a hangsúly.


Ha igazán biztosra akarsz menni, előbb csinálj meg egy fotós tanfolyamot, aztán az okj-t, hogy ott ne legyen meglepetés, hogy főleg jogot, munkavédelmet, közgazdaságtant, vállalkozási alapokat fogsz tanulni. Nyilván lesz fotós gyakorlat is, de általában a sulik kiküldenek fotósok mellé gyakorolni és mindenkinek jobb, ha nem az alapoktól kell kezdeni.

Másrészt a tanfolyamon meg tudod kérdezni, hogy melyik okj-t érdemes elvégezni, tudnak ajánlani a tanárok iskolát.

2019. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgozni akarsz a szakmában, kell a papír.


Kétféle fotós OKJ létezik momentán:

- fotográfus és fotótermék-kereskedő illetve

- művészeti és médiafotográfus.

Utóbbit 2016-ban akkreditálták, ezért nincs benne a köztudatban és nem is olyan kiforrott még, mint a fotográfus és fotótermék-kereskedő. Munkát vállalni, vállalkozást indítani, képet eladni tudsz.


Vannak lényeges különbségek a kettő között.

Fotótermék:

- optika óra

- vállalkozási ismeretek

- vizsgán helyben fotózás és képkidolgozás

- vizsgán termékismertetés


Médiafotós:

- hatalmas mennyiségű művtöri, vizsgán is

- rajz, festés, mintázás óra

- analóg technikák

- videó

- dupla mennyiségű kép portfólióba

- vizsgán nincs fotózás, képkidolgozás helyben, se termékismertetés

A kiforratlant arra értem, hogy ebből mit és milyen hangsúlyokkal tud a képző intézmény megvalósítani.



Ismételném azt, amit Hármaska mondott:

- helybeliektől érdemes kérdezni, hogy ki mit tud és ki mit ajánl, melyik sulinak mi az erőssége, gyengéje.

- nem mindig van idő, szaktudás és akarat lemenni totál kezdő szintre, emiatt egy fotós gyorstalpaló elvégzése jó ötlet.

- amiatt is, hogy belekóstolsz a fotózásba. Nem mindenkinek való ez a szakma, aki szeret fotózni.

- bár a vizsgakövetelmény azonos, az OKJ-s tanfolyamok között is nagy a szórás.


Továbbá:

- a nive.hu-n meg tudod nézni, hogy van-e ingyenes lehetőség a környéken. Van a listában normális is, de van olyan is, ami 2 év szívás és szaktudást nem kapsz (megéri inkább sokat fizetni, utazni).

- a LEGJOBB okj-s képzés mellé is HATALMAS önerőt kell letenni. Tanulás, seggelés, gyakorlás. Ha jó helyre iratkozol be, akkor az alapokat megmutatják meg azt, hogy merre indulj el. A többi a te dolgod.

2019. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2019. júl. 31. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!