Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egy átlagos...

Mit gondoltok, egy átlagos intelligenciával rendelkező ember milyen szintre képes eljutni természettudományok terén?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, már kiderült számomra, hogy nem vagyok zseni, az IQ-mat az eddigi tanulmányi eredményességem és az életben szükséges probléma megoldó képességem alapján átlagosnak gondolom az IQ-m, képes vagyok tanulni a matekot, meg tudom érteni, viszont nem mindent elsőre, még nem tanultam magasabb szintű matekot, most megyek egyetemre, gépészmérnök szakra, megszállottan imádom a természettudományokat, leginkább a matekot és a fizikát, alázattal és szorgalommal nincsen gond, viszont érzem a korlátaimat, mit gondoltok ezek alapján, vagy alapjában véve bármely átlagos intelligenciájú, nem tehetséges ember milyen szintet tud elérni? Egy mérnöki BSc épp hogy menne? Vagy egy fizika, matek alapszak? Vagy az már teljeséggel kizárt?

2019. júl. 29. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átlagos képességekkel simán ment az egyetem. Egy kis szorgalommal. Az évfolyamon volt két zseni, aki sosem tanult semmit és végig jelessel vizsgáztak. Az egyik majdnem köztársasági gyűrűs lett. A többi meg figyelt az előadáson meg eljárt a szemináriumra, meg egész vizsgaidőszak alatt tanult mint a güzü :-)

Aki nem tanult vizsgaidőszakban sem, meg nem is volt zseni, az kibukott. De aki vizsgaidőszakban tanult ezerrel, az átment.

Ennyi.

2019. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. Milyen szakot végeztél?
2019. júl. 29. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A titok abban rejlik, hogy találd meg a helyed.

Pl. amit most feltettél, az tanulási kérdés, és nem tudományos.

2019. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. Ez félig igaz is, tanulási kérdés a természettudományokról, épp annyira van helye itt mint a közoktatás témakörben, csak ott kevesebb kompetenciával rendelkező ember válaszol e téren, mint itt.
2019. júl. 29. 16:22
 5/7 dellfil ***** válasza:
100%

Akár a legmagasabb szintre is, ha eléggé motivált, és "hagyják" kibontakozni. (Azaz a szellemi erőfeszítéseit nem elsősorban a puszta meglétére kell hogy fordítsa.)


"Bár egyik életrajzírója szerint Feynman egy iskolai intelligenciateszten csupán a 125-ös értéket érte el, ami magas ugyan, de nem kiugróan magas, általában kimagaslóan éles elméjű gyermekként és felnőttként emlegetik. Igen korán megmutatkozott érdeklődése a tudomány, különösen a matematika és a fizika iránt, és számos visszaemlékezésében nagyon fontos hatásként emlegeti széles érdeklődésű édesapjával közösen tett gyermekkori felfedezéseit."

Ebből idéztem:


[link]


Feynman - saját bevallása szerint is - "átlagos" intelligenciájú ember volt.

De... Mi is az az intelligencia? megfogalmazható pontosan? Definíció?

Mit is mér tulajdonképpen az "intelligencia teszt"? Van-e különbség az "okosság" és az intelligencia között? És ha van, akkor van "átfedés"?

Én ezekre a kérdésekre nem tudom a JÓ választ. (Ha van egyáltalán.) Tehát nem vagyok intelligens? (Tényleg nem. És okos se, mert mindezt leírtam... :D)

Ajánlom elolvasásra a "Tréfál, Feynman úr?" c. könyvet.


[link]


Szóval, hajrá! Ne hezitálj, vágj bele...


dellfil

2019. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lenyűgöző, ezt a 125-ös értéket birtokolja rengeteg szakmunkást végzett ember is. Tényleg elgondolkodtató, hogy mitől függ, hogy mit is képes elérni az ember, mindenképp elolvasom, köszönöm :)
2019. júl. 29. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzek, de már egy év egyetem után. A gimiben még csoportelső voltam matekból, de már ott is éreztem a korlátaimat. Szorgalommal értem el jó eredményemet, nem mindenre jöttem rá egyből, versenyeken nem értem volna el jó eredményt. Az egyetemen is jó jegyeim lettek, de ötöst általában 2. vagy 3. próbálkozásra tudtam szerezni matekból.

IQ tesztet csak online írtam még (Mensa), 125-t mért. Nyilván nem vagyok kiemelkedően intelligens. Mindig érdekelt a matematika, de emiatt nem megyek el egy matek alapszakra, mert max. egy alja matematikus lennék vagy még az sem.

2019. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!