Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az egyetemen a...

Mi a különbség az egyetemen a doktorandusz hallgatók, a tanársegédek, a fiatal kutatók és a kutatók között?

Figyelt kérdés

Össze-vissza hallom/látom ezeket a szavakat.

Mi az igazság, ki-mit csinál pontosan?

35 év felett nem lehet valaki kutató? (Az MTA álláshirdetésekhez is elkeveredtem és ott azt írták, hogy fiatal kutató csak 35 éves korig lehet valaki. Akkor pl. 40 évesen már nem lehet kutatni???)



2019. aug. 3. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Elég h.lyén hangzana 50 évesen is fiatal kutatózni is...


Doktorandusz, az még tanul a doktori képzésen, de egyben hívható kutatónak is, hisz kutat. Ha fiatal is, akkor fiatal kutató.


Tanársegéd meg már végzett a doktorin, utána jön az adjunktus stb. stb

2019. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát kutató nem csak fiatal kutató lehet, nem az az előfeltétele, az csak egy megjelölés, ha amúgy valaki fiatalabb is még.
2019. aug. 3. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A doktorandusz aki a 4 éves doktori iskolában tanul és kutat. A fiatal kutató megnevezés az MTA kutató intézeteiben dolgozó pályakezdő kutatókra vonatkozik. Szabály szerint csak egyszer lehet valaki fiatal kutató, és a szerződés 3 éves (utána pályázhat más állást.) Jellemzően a fiatal kutatók párhuzamosan valamely egyetem doktori iskolájában tanulnak. (A fiatal kutató álláshoz befejezett egyetemi tanulmányok kellenek, de doktori nem kell.)

----

Szabály szerint csak 35 éves koráig pályázhat valaki fiatal kutatói helyre, a tipikus pályázó friss diplomás, 23 éves.

----

Természetesen vannak 40 éves kutatók csak már más beosztásban.

----

A tanársegéd elvileg az egyetemen dolgozik, nem kell doktorija legyen, elég a diploma, kutat, és az oktatásban is részt vesz. Bár elvileg létezik a tanársegéd beosztás, valójában nem jellemző, hogy az egyetemek tanársegédet alkalmazzanak. Régen, még a 80-as években voltak tanársegédek, aki ma doktorandusz, az akkoriban tanársegéd lett volna.

---

A doktorandusz és a fiatal kutató majdnem ugyanaz. Ha valaki doktorálni akar, akkor kell válasszon egy témavezetőt. Egy nagy tapasztalattal rendelkező kutatót, akivel kijönnek személyesen is, és akinek érdekes a témája. Ha a témavezető egyetemen dolgozik, akkor a fiatal doktorandusz lesz. Ha kutató intézetben dolgozik a témavezető, akkor a fiatal fiatal kutató lesz, és a kutató intézet fizeti.

2019. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2019. aug. 3. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kiigazítanám a dolgot. MTA kutatóintézetben dolgozom. Én tudományos segédmunkatárs vagyok, manapság ez a legalacsonyabb tudományos pozíció tudományos munkahelyen. A doktorandusz (női változatban doktoranda) az egyetemen tanul, és mellette disszertációt ír, kutat stb. Tanársegédek ma is vannak, az ELTE-n biztosan. Az a legalacsonyabb tanári rag. Ha elvégzed a PhD-t, lehetsz tanársegéd, tehát a legalacsonyabb tanári rang. Utána adjunktus, docens és így tovább a professor emeritusig.
2022. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
*rang
2022. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!