Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kettőt kell választani?

LogicJordan kérdése:

Kettőt kell választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pszichológia szakra készülök, viszont a követelményeinél elbizonytalanodnam.

,,kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(41) v. egy idegen nyelv(45) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(43) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"

Szeretném megkérdezni, ez a ,,kettőt kell választani" dolog hogyan működik. Választom az emelt németem és a közép matekom, mert azok sikerülnek a legjobban, majd csak annak a pontjait vihetem tovább? Vagy ez azt jelenti, hogy legalább kettőből kell érettségiznem, de ha lerakom a német emeltet, a matekot, a magyart és a törit, akkor azoknak a pontszámait is viszem tovább?


Egyéb kérdés: biológiából nem szeretnék érettségit, rendben lesz úgy, ha németből emeltezem, a választottam pedig az angol? Az "EGY idegen nyelv" rész miatt szeretném tudni.



2019. aug. 3. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Érettségi tárgyakról van szó, ezek közül 2-ből kell felmutatni érettségit, egyiknek emeltnek kell lenni, tehát csak 1 nyelvet lehet választani. Csak 2 érettségi tárgy%-os eredményét duplázzák meg.
2019. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval mindenképpen duplázás van? Nem lehet a négy kötelező tárgy és az év végi jegyek pontjaiból?
2019. aug. 3. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

2020.tól megszünik a duplázás

[link]

2019. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
bocsánat nem a duplázás szűnik meg, hanem csak az marad meg.
2019. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tudtam, hogy a kötelező emelt és nyelvvizsga mellé még ezt a csapást is ránk adták, akkor innentől nincs miről beszélnem. :D
2019. aug. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!